Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért nézik le az Otakukat?...

Miért nézik le az Otakukat? (részletek alul)

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, hogy miért szolgáltunk rá arra, hogy kinézzenek minket a világból. Mások vagyunk és ezt sokan rossz szemmel nézik (tisztelet a kivételnek).

És azokat a sztereotípiákat sem értem, miszerint minden Otaku "forever alone"....persze tudom, hogy vannak akik nehezen találnak párt de elég már abból, hogy mindenkit megbélyegeznek....



2013. márc. 31. 01:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség , simán van IRL-es életem is úgy hogy napi 3-4órát animét nézek ... szóval , attól függ hogy osztod csak be az időd..
2013. márc. 31. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1#

ezt én értem de ha pl megjelenek valahol egy Anime mintás pólóban máris mindenki rossz szemmel néz rám...

2013. márc. 31. 01:21
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
mert itthon csak a primitív tömegkultúra az elfogadott, ha nem öltözöl egyenszarba és nem a lakáshitel meg a gyerek a legnagyobb problémád 20 évesen, már le vagy nézve.
2013. márc. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez már a mai társadalom hibája. Mára mai 13 évesek(!) is minden hétvégén hót részegen kötnek ki a detoxban. Nekik az a menő, hogy cigiznek, isznak esetleg füveznek. Cikinek tartják még a szüleiket is. Aztán a sok beszűkült látásmódot folytató ember nem tud különbséget tenni az anime és a mese között, szimplán azért, mert mind a kettő rajzfilm. Igaz vannak olyan animék amiket mesének mondhatunk. Lásd a kisgyerekeknek készült anime pl.: Pokemon. Na meg aztán sok felnőtt is úgy kezeli az animéket mint a meséket. A gyerekkel még mesét nézetnek, de megnézem mikor ültetnék le az 5 éves gyereket egy Death Note esetleg Elfen Lied vagy Chaos Head elé.

Engem nem érdekel kinek tetszik és kinek nem. Csak tudja kulturáltan megfogalmazni. És ne szarozza, hanem úgy fejezze ki, hogy NEKI nem tetszik. Kétlem, hogy amiért sok millió ember rajong szar lenne, mert esetleg gyerekesnek találod a rajzfilmet. Úgy ítélik el a műfajt, hogy nem is tudnak róla semmit.

2013. márc. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Azon hogy otaku pontosan mit értesz?

Mert manapság a szó jelentése is át alalult kicsit.

pl eredetileg japánban az otaku: szoba tömve mindenfèle (szuper ;)) animés cuccal, és volt olyan is aki párnára nyomtatott anime figurát vett feleségül.


Anime fan vagyok én is, és tapasztalat hogy sokaknak gőzük sincs hogy mi is az anime mégis megy a divat fúúúj. De sokan mesékre, vagy éppen a hentaikra gondolnak előszőr.

Nekem is van olyan ismerősöm akit egyátalán nem érdekelt, de talált olyan műfajt amiért odavan.

Volt olyan eset is h. állok a mangás polcnál kisgyerek odaszalad nézegeti a Batmant erre az anyja ilyet szól "gyere kisfiam te rhhez már túl nagy vagy. Hát azt se tudtam mint mondjak majdnem hozzávágtam egy BL mangát hogy nesze ehhez is túl nagy? Mert anyuci agya kicsi maradt, ahhoz viszonyítba tènyleg nagy a gyerek.

De mire bármit szólhattam volna leléptek.

Ez van hülyék az emberek ( vagyis nagyrészük)


Am. milyen pólód van? :)

2013. márc. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki kicsit is eltér az átlagtól azt többnyire egyből kinézik, oka többnyire az emberi hülyeség és szűk látókörőség. A sztereotípiákkal nem kell foglalkozni, sok van és a nagyja hülyeség.
2013. márc. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha megyek az utcán sokszor az az érzésem van, hogy egy ember vagy 3x elment mellettem. Közben csak a "divat" miatt ugyan úgy néznek ki. (Na jó ez egy kicsit túlzás:D)

Aztán az otaku fogalom tényleg sokat változott. Manapság már az otakunak hívja magát aki látott 100 animét és van a kedvencéről 10 fancucca és kijárnak különféle rendezvényekre. Lásd: MondoCon. Na aki olyan mint a Chaos Head- ban Takumi joggal nevezhetné magát otakunak. (Bocsi, hogy ezzel példálózok, de kedvenc animém.)

Én jópár animét láttam, de nem nevezném magam otakunak, sőt még anime fannak sem. Szerintem attól, hogy idióta sorozatok (Barátok Közt, Jóban rosszba és társai), béna megrendezett tehetségkutató és népbutító csatornák helyett animéket nézek nem leszek otaku. Igaz vannak fancuccaim és ruháim, de a kettőt együttvéve talán 20 db, ami nem igazán sok.

4. voltam.

2013. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én szeretem az animéket a mangákat a visual novelleket csak azért tanulok itthon vagyis próbálkozok tanulni japánul hogy ezeket olvashassam/nézhessem/játszhassam eredetibe...

De én fel nem vennék animés pólókat meg etc se poszter se semmi szerintem felesleges XD

Mondjuk én kicsit antisoci vagyok szal ha kinéznek engem nem érdekel én amúgy se reklámozom hogy animés vagyok

2013. ápr. 1. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sokan itthon azt hiszik, hogy ami rajzfilm = gyerekeknek szól, bele se mennek egy kicsit se, hogy megértsék. Párom se nézett soha animét, egyedül a Pokémonból látott pár percet, neki azzal egyenlő az anime... Egyszer nézettem vele 2 rész Death Note-ot, de az se tetszett neki.

Szerencsére ettől még nincs vita köztünk, én nézek néha, ő meg nem. Én meg a háborús filmjeit nem bírom :)


Másik: sokan azt hiszik, a rajzfilm világ csak "menekülés". Annyira unom már ezt az érvet...

Minden embernek szüksége van "menekülésre", de ez akár egy csésze kávé is lehet, vagy lerészegedni egy bulihelyen, vagy rejtvényt fejteni, mind mind "menekülés" az, ha egy kicsit kikapcsol az ember. Ha az ember animét néz, az még nem jelenti azt, hogy nem él a "valóságban". Szerintem inkább azt jelenti, hogy kreatívabb a többi embernél :)

2013. ápr. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lenézni? Ott kezdődik, hogy nem is tudja az átlagember, hogy mit jelent ez. :D
2013. aug. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!