Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Dragonball-ban nem zavarnak...

Dragonball-ban nem zavarnak az ellentmondások?

Figyelt kérdés

Sok ellentmondás van az animében: pl: az is ellentmondás, hogy körülbelül 20000-es energiával eltudnak pusztítani egy bolygót, és akkorát ütnek egymásra, hogy hegyek rombolódnak le, mégis amikor egy kis kaviccsal fejbe dobják a másikat, akkor vérzik a feje ! :D Meg az is hülyeség, hogy van hogy nem tudja tök könnyen felemelni a tárgyat, pl egy tankot... 300-as erővel kezdenek, és már a hátán cipeli goku akkor a 300 kilós fát... dermesztőnek 500.000 az ereje, és még 4szer átváltozik... körülbelül egy bolygót fel kéne tudniuk emelni... Hozzá teszem, hogy baromságnak tartom, hogy dermesztőt bárki is letudta győzni ! :D És azt is, hogy Krilinék hogy a francba voltak képesek a robotos részekig eljutni, amikor a sorozat "elején" vegete volt mondjuk a 4. legerősebb harcos a világegyetemben a 24000-es energiájával, akkor mégis a celles részeknél hülyeség, hogy tensinhan megtudja állítani cellt az egyik résznél, körülbelül egy pöcköléssel megkellett volna tudnia ölni.... De dermesztő legyőzésén vagyok kiakadva legjobban... ha gokunak 200k volt az ereje tegyük fel (mondjuk a többit eltudta rejteni), dermesztőnek akkor volt 500k.... körüli, hogy még áttud változni háromszor ! legyen első átváltozás 700k második átváltozás 1 millió, harmadik átváltozás 1,5 millió (de szerintem sokkal több egyébként ) Na mármost amikor meglépi a 3. szintet, közli gokuval, hogy csak az ereje 25%-át használja ! magyarul az ereje körülbelül 6-8 millió lehet a becslésem szerint... akkor mégis Goku a 200k-s erejével hogy a francban lett volna képes legyőzni ? hülyeség az egész... :D Még ha meg is 10-szereződik az ereje az átváltozással+azzal hogy ideges, még akkor sem közelítené meg, de eleve a 200k-s energia is túlzás...


Van még egy dolog az erők... az elején 330 körül van az reje gokunak, tegyük fel akkor átlagos ütési sebessége van az egy átlag embernék mondjuk 20 méter/s !

tegyük fel, hogy ötszörös erő növekedésnél mindig duplázódik a sebességük, mivel ha erősebbek lesznek gyorsabbak is, ezért nem tudják megütni pl dermesztőt, amikor még goku nem jelenik meg... Tehát

raditz akkor körülbelül 40 m/s-el üt, vegete aztán a 23000-es erejével olyan 80 m/s, Ginju körülbelül 160m/s (100k erő kb) dermesztő 320 M/s (fél milliós erő) demresztő 1,5 millás erővel 640 M/s és ez még csak a demresztős rész, tehát a hangsebesség kétszerese már ez....

Akkor a kamera eleve nem tudná követni az eseményeket, akkora sebességekről beszélünk...



2013. febr. 2. 01:50
1 2 3 4 5
 11/49 anonim válasza:
83%

Valóban vannak ellentmondások a Dragon Ball-ban,valószínűleg a rossz magyar szinkron miatt de amiket te írtál ne haragudj de oltári nagy baromságok,ki is fejtem hogy miért


"Sok ellentmondás van az animében: pl: az is ellentmondás, hogy körülbelül 20000-es energiával eltudnak pusztítani egy bolygót, és akkorát ütnek egymásra, hogy hegyek rombolódnak le, mégis amikor egy kis kaviccsal fejbe dobják a másikat, akkor vérzik a feje"


A bőrük nincs vasból,hiába bodybuilder valaki,ha fejbe b*szod egy kaviccsal attól még vérezni fog a feje,ez nem attól függ hogy milyen erős valaki


"Meg az is hülyeség, hogy van hogy nem tudja tök könnyen felemelni a tárgyat, pl egy tankot"


Erre tudnál konkrét példát mondani?Mert ilyenre nem emlékszem.Ha van egy 50 kg-os súly és én azt nem teljes erőmből emelem fel akkor arra is lehetne mondani alig tudom felemelni.Nekik kontrollálni kell az erejüket,minek fejtsék ki a teljes erejüket ha nem szükséges?Én se használom fel a terjes erőmet ha felemelek egy labdát,ráadásul nekik különösen vigyázniuk kell mert emberfeletti erejük van,emlékezz vissza arra a részre például amikor Songoku véletlenül összetöri a poharat pedig csak inni akart belőle


"és már a hátán cipeli goku akkor a 300 kilós fát."


Nem értem hogy ezzel is mi a baj amikor Songoku már gyerekkorában is nagyon erős volt


"körülbelül egy bolygót fel kéne tudniuk emelni."


Ki mondta hogy nem tudnának felemelni egy bolygót?


"Hozzá teszem, hogy baromságnak tartom, hogy dermesztőt bárki is letudta győzni"


Egyéni szoc probléma,csak azért mert ő a kedvenc karaktered nem jelenti azt hogy Dermesztő legyőzhetetlen.Ennyi erővel bárkire lehetne ezt mondani hogy baromság volt a legyőzésük,nem értem miért éppen Dermesztő a kivétel


"És azt is, hogy Krilinék hogy a francba voltak képesek a robotos részekig eljutni, amikor a sorozat "elején" vegete volt mondjuk a 4. legerősebb harcos a világegyetemben a 24000-es energiájával, akkor mégis a celles részeknél hülyeség, hogy tensinhan megtudja állítani cellt az egyik résznél, körülbelül egy pöcköléssel megkellett volna tudnia ölni."


Tenshinhan csak egy ideig tudta megállítani Cellt egy különleges technikával de viszont annak is ára volt,mivel az életét tette kockára,nem értem hogy mi ezzel a probléma


"De dermesztő legyőzésén vagyok kiakadva legjobban... ha gokunak 200k volt az ereje tegyük fel (mondjuk a többit eltudta rejteni), dermesztőnek akkor volt 500k.... körüli, hogy még áttud változni háromszor ! legyen első átváltozás 700k második átváltozás 1 millió, harmadik átváltozás 1,5 millió (de szerintem sokkal több egyébként ) Na mármost amikor meglépi a 3. szintet, közli gokuval, hogy csak az ereje 25%-át használja ! magyarul az ereje körülbelül 6-8 millió lehet a becslésem szerint... akkor mégis Goku a 200k-s erejével hogy a francban lett volna képes legyőzni ? hülyeség az egész..."


Nem hülyeség csak te kötsz bele mindenféle értelmetlen szarságba.Először is én nem nagyon hinnék a számokban ugyanis a magyar szinkronban előfordulhatnak valótlan adatok is pl. Karin mester azt mondta Songokunak hogy Zseniális Teknősnek 3 évébe telt mire inni tudott a vizéből,később Zseniális Teknős meg már azt mondta hogy 30 év kellett hozzá,na akkor most hány év?Mert nem mindegy!Azt meg nem tudom honnan veszed hogy Songokunak a max ereje 200k,ráadásul átváltozott Szupercsillagharcossá ami jelentősen megnövelte az erejét.De az erő nem minden!A gyorsaság is fontos.Trunks is hiába volt erősebb Cellnél,mivel Cell gyorsabb volt ezért könnyedén legyőzte őt.


"de eleve a 200k-s energia is túlzás."


Mert Dermesztőnek nem túlzás az 500k-os energia?Komolyan nem értelek


"mivel ha erősebbek lesznek gyorsabbak is"


Neked kimaradt a Cell-es rész akkor ezek szerint?


"Tehát

raditz akkor körülbelül 40 m/s-el üt, vegete aztán a 23000-es erejével olyan 80 m/s, Ginju körülbelül 160m/s (100k erő kb) dermesztő 320 M/s (fél milliós erő) demresztő 1,5 millás erővel 640 M/s és ez még csak a demresztős rész, tehát a hangsebesség kétszerese már ez....

Akkor a kamera eleve nem tudná követni az eseményeket, akkora sebességekről beszélünk..."


-_- Na jó ez már tényleg szőrszálhasogatás...Tehát jobb lett volna ha a harcokból SEMMIT sem látunk csak azért hogy neked ne b*ssza a csőrödet ez a "probléma"?


"De az is baromság, hogy Goku kb 100 millás energiával mászkál a zed végén, mégis a gt-ben miután gyerek lesz egy apróbb robot nehézséget jelent.. legalábbis nem egy pöccintés megölni... :D"


Nem értem mi a f*szért foglalkozol az energiával amikor a Dermesztő rész végétől mindenki MAGASRÓL leszarja hogy kinek mennyi energiája van,csak az érzéseikre hagyatkoznak,nem pedig arra a k*rva műszerre.Hiába erősebb valaki ha az ellenfelének vannak különleges támadásai akkor szart sem ér vele,ott van Krilin vs Chaos vagy Songoku vs Ginju tábornok


"robotok eleve nem értem hogy lehetnének ellenfelek "


Miért ne lehetnének?


"Dermesztő a galaxis ura, kizárt, hogy két robot legyőzte volna őt,"


Ez csak a te logikád szerint van így mert Dermesztő fanboy vagy


"ez annyira hüyleség... a cell-es is hüyleség, és a bús részek is... dermesztő haláláig még reálisak az erők stb..."


Először is felhívom a figyelmed hogy ez egy ANIME!Tehát aki realitást keres egy ANIMÉBE annak nem is kéne néznie a Dragon Ball-t.Minél nagyobb valamiben a realitás annál szarabb.A Cell rész nagyszerű volt mert mindenki azt hiszi hogy a C16/17/18 lesz a főgonosz és akkor hirtelen felbukkan Cell,szerintem remekül ki lett találva


Neked csak az böki a csőrödet hogy Dermesztőt legyőzték ezért elkezdtél felhozni ilyen abszolút értelmetlen hülye kifogásokat amikkel megpróbálod bemagyarázni nekünk hogy miért nem kellett volna legyőzni Dermesztőt


Imádok a Dragon Ball-ról vitatkozni meg ellentmondásokról beszélgetni de ne haragudj a tiédnek abszolút nincs semmi értelme,ennyi erővel én is mondhatnám azt hogy érdekes miért nem halt bele Songoku amikor gépfegyverrel megsorozták...Úgyhogy hagyjuk már ezt,ne kössünk már bele mindenféle hülyeségbe,ezek csak számok tehát LÉNYEGTELEN az egész,esetleg valami elgondolkodtató dolgot nem tudnál felhozni amire rálehet mondani azt hogy ellentmondás?Mert ez kész vicc

2013. febr. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:
gokunak 300 az ereje a zed első részében körülbelül... és visz egy 300 kilós fát kb, a vegetás részeknél hegyek rombolódnak le, amikor erősen megütik egymást, tehát több szán tonnányi energiájú ütést kap, akkro egy kavicstól hogy a francba vérezhetne ?
2013. febr. 4. 14:28
 13/49 A kérdező kommentje:
Tensinhannak körülbelül 400-as erővel szabadna max rendelkeznie, mivel raditz az elején egy bazi erős csillagharcosnak számított, és vegeta a 24000 erejével majdnem a legerősebbnek, ha ginjut, és dermesztőt nemn számoljuk, magyarul 24000 fölé kb nem szabadna senkinek sem erősödnie, max a csillagharcosoknak, tehát Cell 20 milliós ereje vs a 400-as erő, kb olyan hatalams különbség, mintha rámdobnál egy milliméter homokot... De tegyük fel bazi erős Tensinhan, és elért 20000 energiát, vagy legyen 50000 (eleve már nem érhetne el iylen erőt ) szóval még 50000 erővel is ha az összes energiáját rálőné cellre, cellnek azzal az erejével körülbelül egy kisújjal való pöcintéssel el kellene térítenie azt az energiát...
2013. febr. 4. 14:32
 14/49 MenzaBoy válasza:

Ebből a kérdésből is látszik, hogy mennyire fogalmad sincs a Dragon Ballról.

Először is tisztázzuk mi is az a harci kapacitás. Ez egy mértékegység amiben egy élőlény harci erejét mérhetjük. Ennek segítségével láthattuk kb a DBZ 1/3-áig az erőviszonyokat, így mindenki láthatta, hogy kinek - ki ellen lenne esélye.

A harci erő egy összetett dolog. Ha egy-egy testi adottságodat fejleszted attól ez nem fog nőni. Aki az előttem lévő hosszú kommentet írta, kielemezve a kérdésedet egy nagyon jó példát hozott fel. A Cell saga-ban mikor Trunks CSAK a fizikai erejét növeli meg ugyanúgy kikap Cell ellen mivel az ereje nőtt de a harci kapacitása nem.

Hogy miért? Vegyük az erő-gyorsaságot. Hiába vagy erős ha nem tudsz elkapni valakit, de hiába vagy gyorsa ha a másiknak nem fáj ha megütöd.

Akkor mi is dominál a harci kapacitásban? A Ki. Az egész mese ezen alapul, hőseink Ki-jén. A legjobban ez számít bele a harci kapacitásba. Észrevetted a részek alatt, hogy amikor valaki átváltozott vagy csak növelte izmait esetleg gyorsította magát mindig megjelent körülötte a ki-je? Tehát ennek a mennyisége/erőssége számít legjobban az erejükben. Dermesztő miért is volt erősebb Goku-nál mielőtt SSJ1-lett, ha ugyanolyan erősek volt és ugyanolyan gyorsak? Mert neki több volt a Ki-je.

És ezt még azzal is alá tudom támasztani, hogy néhányan a történetben el tudják rejteni (pl Son Goku is) a harci erejüket. Ebből is látszik, h. a Ki-nek van döntő szerepe ebben. Gondolj csak bele... eltudnád rejteni mekkora izmaid vannak? Vagy miért van az h. Son Goku-ék erősebbek egy náluk 30-szor nagyon szörnynél akinek 30-szor akkorák az izmai?

Tehát attól, hogy 20m/s -el ütött 300 Hk-val, attól lehet, hogy 5.000.000 hk-val csak 130m/s-el fog ütni de nagyobbat, és több ideig bírja :)

2013. febr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:
Ha nem tűnt fel a Ki-vel egyenesen arányosan írtam le az erőket, és a sebesség növekedését ! -.-"
2013. febr. 5. 15:53
 16/49 MenzaBoy válasza:
Te nem a ki-t írtad hanem a harci kapacitást ami nem ugyan az. -.- Szerintem te meg sem érted amit olvasol.
2013. febr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
2013. febr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:
Ha nő a ki-d nő az erőd, és a sebességed...
2013. febr. 5. 21:27
 19/49 anonim ***** válasza:
Hát igen kétségtelen, hogy tele van ilyen hibákkal, de szerintem ez nem nagyon számít... Egyébként miután legyőzték Dermesztőt már minden ellenfél ezerszer erősebb volt Dermesztőnél...
2013. jún. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
Az is az, amikor azt hiszik hogy az a namek bolygó, és azok a piros/rózsaszín csúnyaságok el akarnak menni Bulma űrhajójával de nem tudják a jelszót, nem tudják kinyitni, így nem tudnak... Nos ha olvastak előtte a gondolataikból akkor hogy hogy nem tudták a jelszót is kiolvasni? Ezt nem értem... (kb DBZ/42. részben van.)
2013. aug. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!