Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi olyan jó az animékben?

Mi olyan jó az animékben?

Figyelt kérdés
Nem értem,hogy mit van úgy oda mindenki értük,még a huszonévesek is.Eleve nem értem,hogy ha megnézel egy sorozatot miért kell érte ennyire rajongani,esetleg beöltözni (cosplay) komolyan ki élvezi azt,hogy beöltözik egy mesefigurának? Mintha én beöltöznék Róbert gidának..akkor mindenki furán nézne rám és nem értenék,de ők beöltözhetnek f4szchan-nek és senkit sem zavar ez az idióta viselkedés?Japánban elég furák az emberek..miért kellet ezt átvenni? Van aki már olyan fanatikusan rajong ezekért,hogy komolyan szerintem beleszövik a valóvilágba,nem tudják elvonatkoztatni az élő emberektől,megőrülnek, egy példa: a barátnőm mondta múltkor,hogy milyen !!helyes pasi!! volt az egyik animébe..komolyan az egy rajzfilmfigura,mi lehet helyes abba?Európai mesékért miért nem nyáladzanak ezek?Csak a nagy szemű japán morbidtestalkatú iskoláslányokért..Úgyhogy magyarázza el már valaki,hogy mi ebbe a jó?

2012. dec. 3. 16:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

1. nem az utcán sétálnak beöltözve hanem kon-okra mennek

2. mert most sokkal jobb lenne ha mindenki azokat az amerikaiakat majmolná?

3. mindenki azt szeret amit

4.lehet hogy te nem tudod értékelni öket néztél már végig egyáltalán animét vagy olvastál már mangát de ezzel nem akarlak gyözködni csak hogy tudd

5. nem mindenki olyan fanetikus mint amilyennek leírtál minket előre csak mer van néhány ilyen ismerősöd.

2012. dec. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Én nem vagyok olyan nagy anime fan. Hogy miért szeretjük az animéket ezt úgy sem értheted meg hiába magyaráznánk el és természetesen mindenki másért szereti. Én azért szeretem az animéket, mert a valóságot ábrázolja, egy olyan dolog, ami kifejezést ad vagy egy álom szerű világnak vagy éppenséggel egy mesének, érzelmeket mutat be, mint egy filmben, ezt nem nagyon lehet elmagyarázni, de gondolom te is szeretsz valamit, te ki tudnád fejezni, hogy miért szereted azt a dolgot?
2012. dec. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi nem majmolunk senkit. De ha ehhez ragaszkodsz, akkor én is felhozhatok néhány példát: ha rajongasz valamilyen hírességért, akkor elmész a koncertjeire....stb. Mi ezt így fejezzük ki, mi álmodozunk, hogy ezzel színesítsük a világunk. Hogy mi a jó benne? Ezt nem lehet elmagyarázni...ezt ÉREZNI kell. Vannak, akik így tanulnak meg fontos dolgokat: ,,Ha egy kitalált karakternek sikerült, nekem is menni fog! Én sem adhatom fel! Nem akarlak rábeszélni semmire, de talán te is megnézhetnél egyet, de ha nem, akkor csak fogadj el minket így. Én sem fikázom PSY-t..:D
2012. dec. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocs a regényért, de legalább egy erős válasz.

Tudod, én szeretem az animéket, és meg van rá az okom. Nem megyek con-okra, és nem öltözöm be. (Amikor kisebb voltam játszottam ilyet, de kb 10 éves koromig. Most 15 vagyok.) Egyszerűen szeretem, mert megtörténhet bármi, és nem a tipikus "megmentem a világot és hős leszek, nem hagyom elpusztítani a világot (valójában itt csak Amerikára gondol..)" stílus. Sokat tanítanak, lehet, hoyg hülyeségnek hangzik, de tényleg valódi emberi érzések is megjelennek, egy karakter által. Én is mint lányként, azt mondom egy karakterre aki tetszik, hogy szép/helyes, meg menő, de nekem csak ez egy szép/helyes és menő karakter marad. Tudom, hogy egy anime és nem több, de így is szórakoztat.

Én úgy gondolom, hogy a filmekben/sorozatokban hazugság minden amit mondanak, mert valójában csak eljátsszák a szerepüket. Az animékben nem mondhatod ezt, csak annyit, hogy nem létezik, de még mindig jobb, mint a hazugság.(én is nézek filmeket és sorozatokat,, jók és tetszik, de azért..)

Szóval ez egy olyan dolog, ami mindenkiben benne van. Valaki az angol sorozatok/filmek, valakit az amerikai sorozatok/filmek, vannak akiket a dél-amerikai sorozatok tetszenek, és vannak akiket az animék. Egy egyszerű műfaj a sok közül. Egy különleges dolog, ami Japánból jön, nem kell elfogadni, és nem kell kiakadni, ha valaki szereti. Én így gondolom.

ÉS amúgy meg én szeretem a cosplayezést, de én maradok nézni, és csak azokat tartom hülyéknek, akik valami szar jelmezbe beöltöznek, és azt hiszik, hogy jók. Nem várom el a minőségi drága dolgokat, de akkor mér szar se legyen.

És miért nem "nyáladzanak" az európai mesékért? Egyszerű, ahogy te sem az animékért, úgy mi sem az európaiakért. Nem több és nem kevesebb.

Ez egy szórakoztatás, viccekkel, drámákkal és sok minden mással. Egy szórakozásra alkalmas műfaj. Nem kell elfogadni. Csak egy lehetséges választás.

Nem mondom, hogy szeresd, de akkor te se mondd, hogy mi ne szeressük.


Ui.: Nem sok választott el, hogy meghaljak. egy anime segített...

2012. dec. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én is szeretem az animéket! Egy teljesen más világ kultúráját ismerjük meg rajtuk keresztül, és ez egy nagyon sokszínű és összetett kultúra. Egy igazán jó animében mindent megtalálsz: kalandot, harcot, romantikát humort. Ezeket az animéket egy 9-10 éves ugyanúgy élvezi, mint egy 30-as, vagy akár 40-es! (persze vannak olyanok is, amik kimondottan egy adott korosztálynak és érdeklődési körnek készültek, de ezt hosszú lenne kifejteni...)

Nagyon sok emberben előítélet alakul ki az animékről:

1.az anime NEM mese! japán stílusú rajzfilm! minden korosztály megtalálhatja a neki szóló animét!

2. animékből is van egy-két olyan, ami el lett rontva, mint ahogy ez filmeknél vagy könyveknél is előfordul. ha netán egy pocsékabb animébe nézel bele, NE általánosíts! NE gondold hogy mindegyik olyan pocsék! Az animék többsége nagyon élvezetes és sokszínű, és mi ezeket az animéket szeretjük!

Mialatt a kérdésedet olvastam, felmerült bennem, hogy (lehet hogy tévedek)te egyetlen igazán jó animét sem láttál. Hidd el, ha elkezdenél nézni egyet, akkor biztosan neked is tetszene.(nem állítom, hogy animefan lennél, mert nem mindenkiből lesz az, de biztos hogy nem vonnád kétségbe az animék szerethetőségét)

én ezeket az animéket néztem először:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

aztán jóó anime nézést :D

2012. dec. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Ezen már én is filóztam.

Persze, persze, mindenki azt szeret, amit szeret, mindenkinek joga van ahhoz vonzódni, ami neki tetszik... na de tényleg mindenki imádja ezt az izét??!?

Az én osztályomban minimum 15 személy él-hal az animiéért, és én sem foghatom fel ép ésszel, hogy mit esznek rajtuk. Én már olvastam ilyen könyvet, és láttam is már mesét, szóval tapasztalatból írom ezt, és nem csak úgy a fejemből kitalálom.

1. értelmetlen, 2. szar kivitelezésű, 3. unalmas, 4.,5.,6.,7., stb, stb... :D

Ezzel nem akarok megbántani senkit, egyszerűen csak magamból indulok ki. Nekem nem tetszik. Van, akinek igen. Kész. (:

2012. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6. válaszoló, melyik animét láttad? animék között is van pár ami nem olyan jóó, de ha elkezdenél egy klasszikust pl. Death Note, Naruto, Detective Conan, Yu Yu Hakusho, arról biztos más véleményed lenne. nem mondom, hogy animefan lennél, de biztos nem vonnád kétségbe az animék szerethetőségét. 5. válaszoló voltam
2012. dec. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hatos vagyok.

Címet nem tudok mondani. Egy osztálytársam könyvét olvastam (volt ilyen visszafelé olvasható is), ha megkérdezem, ő biztos meg tudja mondani.

Mesét is láttam természetesen. Az aztán idegesített. De leginkább a szinkronhang miatt, ami meg a magyarok hibája.

Én nem is vontam kérdőre az animék szerethetőségét! Írtam, hogy mindenkinek joga van azt szeretni, amit akar, és mindenkinek más tetszik. Nekem nem, ennyi. (:

2012. dec. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem mesét, hanem filmet. :D
2012. dec. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
hát igen, a magyar szinkron hagy némi kívánni valót maga után... néha engem is idegesít. ha meg nem tetszenek az animék akkor ez ennyi, ne nézd őket. :) 5.voltam
2012. dec. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!