Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi a jó az animeben?

Mi a jó az animeben?

Figyelt kérdés
Sosem értettem. Leírnátok?

júl. 8. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanaz, mint a könyvekben, filmekben, sorozatokban, képregényekben. Ez egy komplett műfaj számos stílussal és rengeteg műfajjal, amik közt mindenki találhat olyat, ami őt érdekli. Persze vannak akiknek maga a rajzolt/animált képi világ is külön bejön.
júl. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kedves Vezető ***** válasza:
86%
Nézd meg a Death Note ot, vagy a Parasyte Maxim ot, ha továbbra sem érted, nem is fogod megérteni.
júl. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Változatosabb, kevésbé sablonos

Én azt vallom, hogy a világon bárki képes szeretni az animéket ha megtalálja a neki megfelelőt.

júl. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel mi jó a filmekben, sorozatokban. Ugyan olyan
júl. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Úgy vettem észre hogy az animék sokkal jobban átélhetők sokszor mint a filmek.
júl. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Komplexebb, átgondoltabb, kreatívabb, érdekesebb általánosságban véve, mint a nyugati művek.


Japánban a művek sokkal kompetitívabbak, mivel nehezebben lehet eladni nevekkel. Amerikában ha egy filmbe beleteszel valami ismert személyt, akkor a fanclub egyből jön megnézni, így lesz egy garantált bevételed. Ez kevésbé reális Japánban, emiatt sokkal gyorsabban "fejlődtek" a művek. Így én merem állítani, hogy az anime az összességében jelenleg superior a nyugati médiához képest.


Ennek megértéshez nyilván érdemes animét fogyasztani, mondjuk kicsit nagyobb számban, pl. 20 jobb mű megnézése.

A komplexitás bemutatására szerintem jó az, ha megnézed bármelyik nyugati body swap-os filmet, ahol anya-lánya, férfi-nő stb. testet cserél. És összehasonlítod, hogy mennyivel átgondoltabb, komplexebb a Kimi no Na wa (angolul Your name), ami hasonló témában készült.

júl. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 -ra reagálva ... továbbá, ha tovább ásunk a művészi mélységben, akkor a Kokoro Connect animesorozat (13+4 rész) mennyivel komplexebb, pszichológiaibb, és többrétegűbb (mellesleg szintén testcserékkel, gondolatolvasással, stb), mint a Kimi no Na Wa...


Nem bántásképp mondom, csak a gondolatmeneted folytaásaképpen. És természetesen egyéni vélemény (a tied is tiszteletben tartva).


Nagyjából arra utalok, hogy egy gagyi amerikai felszín után a Kimi no Na Wa egy felüdülés; majd pediglen egy Kimi no Na Wa után egy fokozatos rácsodálkozás, döbbenet (jó értelemben) a Kokoro Connect, művészi kifejezőerőben és pszichológiában, hogy lehet még tovább mélyíteni, ahhoz képest, ami a Kimi no Na Wa -ra jellemző...

(Egyébként a Kokoro Connect néhány évvel ráadásul régebbi is.)

júl. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Minden. De sajnos egyre népszerűbb és ezért egyre több amerikai cég próbál nyomulni és cenzúrázni vagy egyéb mást csinálni mert a nyugati értékeknek nem felelnek meg ezért kiölik az animének/mangának az esszenciáját. Soha nem jó ha valami mainstream lesz. Addig jó valami ameddig réteg. Szerintem.
júl. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!