Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Yagami Light igazat mondott a...

Yagami Light igazat mondott a végső nagy csatában az alábbi szövege alapján?

Figyelt kérdés

"Soha, egyetlen percig nem néztem a saját érdekeimet! Én más vagyok, mint azok a gazemberek, akik anyagi boldogulásért kényszerítik rá a gyengékre az akaratukat! Ők a világ valódi ellenségei!"


Forrás: Death Note manga, 12. kötet, 137. oldal.


júl. 4. 14:38
A kérdező szavazást indított:
Igazat mondott.
Nem.
12 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Igen és nem is.

Alapvetően Light-nak jók voltak a szándékai, csak a megközelítése volt rossz. Nem az lett volna az út, hogy százezreket mészárol le, köztük rengeteg ártatlant. Ahogy haladt előre a történet, úgy győzte meg magát a saját igazáról, de a végére nem volt más, mint egy tömeggyilkos. Más szándékok vezérelték, de azok is egyre torzabbak lettek.

júl. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Near azt mondja a mangában, hogy az a világ, amiben Light mutatná meg a helyes utat, nem lenne sem békés, sem igazságos.


Mindenesetre igazán elgondolkodtató, hogy a világ a jelenlegi állapotában jobb-e annál, mint amit Light épített volna fel. Nagyon elgondolkodtató történet, a japán mangaművészet egyik gyöngyszeme.

Szeretem az anime verziót is.

júl. 4. 15:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk ő az új világ istene akart lenni, meg ahogyan az első is említette, nem kevés ártatlant is megölt a saját igényei miatt, de az apját és a húgát is feláldozta volna, ha úgy alakul.

Persze a célok nemesek voltak, hisz a bűnösöket akarta eltüntetni, de azt már ő döntötte el, ki a bűnös.

júl. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#2

Light Yagami abban a pillanatban, hogy megölte Raye Penber-t megmutatta, hogy az ő világa nem lenne se igazságos, se biztonságos. Egy ártatlan emberrel végzett, akit jó szándék vezérelt és csak a munkáját végezte. Nyilván később még több ilyen eset történt, ugye a legfontosabb ezek közül L halála.

Egy ember nem lehet az igazság, hiszen mindig a saját szubjektív véleménye fogja vezetni, pláne ha annyira elveszíti a fejét, mint Light. Persze, egy tömeggyilkosra vagy nemi erőszakolóra mondhatjuk, hogy megérdemli a halált, na de egy adócsaló vagy egy tolvaj? Hol a határ?

júl. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Light nem ölt volna meg egy ártatlan-t sem, ha békén hagyják és nem próbálják akadályozni, azt hittem ez egyértelmű mindenkinek....


Amíg Kira aktív volt szerintem egyértelmű volt az eredmények alapján, hogy jó úton járt, mert a bűnözési ráta drasztikusan lecsökkent és betiltotta azt is, hogy háborút indítsanak.


Csak az álomvilágban élők nem bírják beismerni azt a tényt, hogy a legnagyobb visszatartó erő a világon az a félelem, hogy ugyan milyen következményei lesznek a tetteknek. Lehet azt hinni, hogy az ember alapvetően jó, csak ez nem igaz.

júl. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Light-on rajta volt a "cél szentesíti az eszközt" szemellenző. Azaz a célján lehet vitázni, jó-e, vagy rossz (ezen fogalmak mibenléte is képezhetné vita tárgyát, valamint az "érdek" fogalmköre szintén). Na de hogy egy célért bármit megtesz és akár válogatás nélküli eszközökkel, az már magáért beszél: avval nem számolt eleinte. Így akár érdeknek tekintjük, akár nem, az ő útján számos ártatlannak ártott, sok esetben halálosan...
júl. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen de az, hogy mi igaz és mi nem az nézőpont kérdése. Van aki szerint a Trump elleni merénylet az megrendezett van aki szerint nem. stb
júl. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!