Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ez a Dragon Ball Z ennyire...

Ez a Dragon Ball Z ennyire durva lenne?

Figyelt kérdés

Találtam róla egy rövid zenés videót:

[link]

És régen ilyet néztek a gyerekek, uramisten...



júl. 3. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a sorozat hibája, ha a kretén szülők és az nmhh azt hiszi, ha rajzolt akkor gyerekeknek való valami.
júl. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te még nem láttad a happy tree friends-et. :D
júl. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#3


Egy részét láttam belőle, de elég is volt 😁😁

Az a poén, hogy annak idején JAVA játékot is csináltak belőle telefonra.

júl. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a gyerek cukorból,, meg nem hülye nem kell mindentől óvni. A DBZ shounen, vagyis kb felsőtagozatos általános iskolás korú fiúknak célzott sorozat. Azoknak ez tökéletesen megfelelő.
tegnapelőtt 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nemrég értem a végére és 35 évesen is tetszett, kedves jópofa történet, viszont tényleg nem gyerekeknek való.

Mit is néznek mostanában a gyerekek? Az okostelefonnak és az internetnek köszönhetően: bármit, uramisten...

tegnapelőtt 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Emlékszem, amikor moziban néztük a Coraline-t, hozták az apukák és anyukák a 4-5-6 éves kisgyerekeket, mert ugye ha animációs film, akkor biztos gyerekmese. Pedig ott volt a 12-es karika mindenhol.

Nem telt el 20 perc mire az első üvöltő gyerekkel ki kellett menni. Aztán sorban még vagy hattal.


A szülőknek kicsit komolyabban kéne venni a 12+ meg 16+ besorolást is.

Meg attól, hogy valami rajzfilm, még lehet kizárólag felnőtteknek való.


A Dragon Ball Z amúgy itthon 16+ korhatár besorolást kapott. Nem hiszem, hogy egy 12-13 évesnek túl traumás lenne már, de a 8 éves fiamat nem fogom leültetni elé.

tegnapelőtt 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"itthon 16+ korhatár besorolást kapott"



Utólag, mire a sorozat nagy részét már levetítették a délutáni matiné keretében...

tegnapelőtt 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem itt az a helyzet, hogy azt hiszik, minden gyerek amolyan "érzékeny gyermeklelkű", akit traumatizálnak az ilyen képsorok.

El tudom képzelni, hogy a szakértők találkoztak pár nagyon érzékeny gyerekkel, de az a helyzet, hogy a 90-es években az Y generációs gyerekek többségének semmilyen traumát nem okoztak ezek a jelenetek, így az általánosítás itt hibásban bizonyult. A 30-as éveimben járok, tehát átéltem a nagy Dragon Ball rajongást, amikor sugározta az RTL Klub, pár korabeli figurám is megmaradt. Soha egyetlen gyerekkel nem találkoztam a környezetemben, akit megviseltek volna ezek a sorok, noha az általános iskolában mindennapi téma volt a Dragon Ball. Tehát egyéni esetekből felesleges volt levonni általános következtetést. Bár ettől függetlenül - a biztonság kedvéért - én 14 éves kor felett ajánlanám.

tegnapelőtt 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!