A Sailor Moon alapján Japánban már a 90-es években is elfogadott volt az LMBTQ?
A Sailor Moon animében több meleg karakter is van, és ott ezeket teljesen természetesen, normális módon ábrázolják. Pl. Senkit sem zavar, hogy Haruka és Michiru egy leszbikus pár. Aztán nyugaton, köztük Magyarországon, igyekeztek ezeket a jeleneteket cenzúrázni. Pl. nálunk csak összezavarták a nézőket azzal, hogy Haruka férfi szinkront kapott civilben, míg az átváltozása után meg nőként szólalt meg.
Aztán ott van Zoisite és Kunzite stb... ahol szintén elferdítette a nyugati cenzúra a szöveget, ilyen/olyan trükkökkel. Az pedig már csak hab a tortán, hogy az 5. évadot máshol le sem adták. Sailor Star Lights miatt - már értem, hogy Magyarországon miért ért véget az anime a 4. évaddal.
Szóval Japánban már a 90-es években természetes volt két férfi vagy két nő szerelme?
Nem hinném, hogy itt az elfogadáson lenne a hangsúly. Nálunk a Sailor Moon a Dragon Ballal karöltve a délutáni gyerek matinében ment és nem is csak nálunk volt így, Dragon Ballt még néztem németül is délutánonként valamelyik német csatornán. Lényeg, hogy egyik se az ovisoknak készült, Japánban sem nekik szánták, akad is bennük jópár erotikus poén, amit valahogy el kellett fedni azokban az országokban, ahol nem volt kultúrája az animéknek, és gyerekeknek akarták vetíteni.
De szerintem ez Japánban sem természetes, hogy a kicsiket bárminemű szexuális tartalommal terheljék, nyilván látunk-hallunk ilyen eseteket, de nem hinném, hogy ez annyira általános lenne bárhol is.
Az első jól írja. Egyébként annyiból árnyalnám, hogy Japánban nemzetközi szinten élenjárnak a nemi felvilágosítás terén, már 2-3 éveseknek is bemutatnak MINDENT, ami a szex lényege, a gyerekcsinálást pl műpéniszekkel szemléltetik és mű sperma kilövésével, és nyitott vaginákat is bemutatnak számukra, évtizedek óta. Erről youtube-on találni is videókat, persze a nyugatiak miatt kitakaarva a műpéniszt, sorban ülnek két-három éves gyerekek is egyes, ezt szemléltető videókon.
Az LMBTQ-ra rátérve: nem egészen értem a kérdezőt, hiszen az ókori Görögországban is volt LMBTQ, csak ne mígy nevezték legfeljebb...
Nem a gender propagandára gondoltál véletlenül? Mert az viszont bírálható, újkori tendenia és propaganda.
Nem mondanám, hogy elfogadottabb volt, de bátrabban mutattak ilyet, főleg ha nem èlőszereplős mèdium.
De az is tèny, hogy inkább a női vonal került csak elő, ott is csak a romantikus èrzelmekre èpìtő josei vonal többnyire, fèrfiszerelmet nem nagyon fogsz találni a korszakból, max kifigurázott komèdia elemkènt.
Valójában már korábban is. Japán ilyen szempontból elég elfogadó volt. Japánban egyébként van egy kettősség is. Médiát tekintve nagyon liberális és nagyon sok mindent megengednek, viszont sok szempontból konzervatív országról beszélünk, ahol a hagyományokat nagyon tisztelik.
#1
"Lényeg, hogy egyik se az ovisoknak készült"
Nem is erre vonatkozott a kérdés. Semmit nem írt a gyerekekről a kérdező.
Elég egyértelműen az érdekli, hogy mi mehetett a médiában és mi nem.
#2
"Nem a gender propagandára gondoltál véletlenül?"
Nem igazán, nehéz arra kérdezni, ami nem létezik.
"Mert az viszont bírálható, újkori tendenia és propaganda."
Jah, annyira létezik, amennyire a Föld lapos.
#3
"fèrfiszerelmet nem nagyon fogsz találni a korszakból"
Nem azért, de azt klasszikus értelemben most se. Az animékben ez inkább trap karakterekkel jelent meg, az meg régen is így volt.
#5
"Ott se sokkal elfogadóbbak csak kevesebb a mozgalom ami megzavarná az embereket vagy állóvizet. "
Pont ezért kevesebb a mozgalom, mert de, elfogadóbbak. Ezek már évtizedek óta elfogadott dolgok ott, ezért nincs mozgalom.
#7
"Nem elfogadóbbak hanem nem mernek szólni mert a japánok személyisége teljesen más."
Ez a mondat csak önmagának mond ellent. Ha más a személyiségük, akkor bizony elfogadóbbak is lehetnek.
"Értem ezalatt, hogy ott nem egyediségre mennek hanem, hogy mindenki egységes legyen"
Ez meg simán nem igaz.
Erre mennek, hogy ne idegesítsék a másikat, mivel az az elvárásuk, hogy őket se idegesítse senki.
Szóval, amit minden magyar tömegközlekedésen látsz, hogy legalább egy ember érthetetlenül ordítozik, az nem létezik ott.
"Tehát sokan el vannak nyomva és nem mernek megszólalni, véleményt nyilvánítani mert olyan társadalmi nyomások vannak amitől nem lehet szabadulni."
Megint csak, nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!