Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mikor jön ki a Dr Stone...

Mikor jön ki a Dr Stone folytatása magyar felirattal(3. évad II.)?

Figyelt kérdés
Elvileg 10.12-én jelent meg japánba…

2023. okt. 14. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Amikor elkészül a felirat :D


Ha jól emlékszem négy csapat dolgozik rajta: Naruto-kun, Feedthegeek, Muteki és Akio. Nézegesd őket valahol csak elkezdődik.

2023. okt. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
A magyar feliratokat minimum ilyen 3 napos csúszással érdemes számolni. Én ezt már évekkel ezelőtt meguntam és elkezdtem angol felirattal nézni. Tedd inkább te is ezt.
2023. okt. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
Az angol mániások már megint nem bírnak magukkal. Ha már nyelvtanulásról van szó akkor az emberek inkább japánul tanuljanak meg ha érteni is szeretnék az animéket mert az angol fordítás egyenlő a nullával. Az összes "hivatalos" fordítás nagyon pontatlan, félre van fordítva és legtöbbször a fordító beleszövi a saját szleng stílusát. A másik pedig, hogy a poénokat szó szerint angolosítják amit rengetegen nem szeretnek mert nem a saját kultúráját akarja az ember hanem a Japán. A Japán poént pedig simán meg lehet érteni idővel mert megtanulod na mindegy. Már nincs is igazán fansubkodás angol részről mert mindenki csak lopja/kirippeli a crunchyról és társairól. Aki nem hiszi menjen fel twitterre ott nézelődjön ha nem hisz nekem.
2023. okt. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

#3

Uhh, ha kussban maradtál volna, akkor bölcs maradtál volna.

Egyrészt, a japán és angol nyelvtanulás közt egy hatalmas különbség van, még pedig, hogy az egyik világnyelv, ezért kb. elengedhetetlen az ismerete. Az ember pedig akkor tanulja könnyen, ha azt csinálja közben, amit szeret, ezért ilyenkor pont ez egy jó lehetőség erre.

Másrészt, a magyar fordítások általában az angol alapján készülnek, amit te magad is pontatlannak tartasz. Nos, ha tovább fordítjuk ezt a pontatlan fordítást, akkor még rosszabb lesz. Ezt úgy tudod elkerülni, hogy minél kevesebb fordítással nézed, vagyis angolul.

Harmadrészt, a poénok felvetésének lenne értelme, ha nem pont arról beszélnénk, hogy angolul vagy magyarul nézze, mert mindkét esetben fordítják, vagyis ez is kifejezetten szánalmas felvetés.

Negyedrészt, vannak még angol fansub team-ek, elég megnézni a reddit-et, illetve már az angol hivatalos fordítások is többnyire korrektek.


Kb. csak minden mondatodban volt hiba, kicsit sem ciki. :D

2023. okt. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!