Monster animét aki végig látta, kérdezhetek? SPOILERMENTESEN. (Szeretem a sötét, rejtélyes animéket például.)
Előre is köszi a válaszokat,
kérnék spoilermenteséget, tehát semmit NE áruljatok el előre.
Az első hét részét láttam.
A kérdésem az, hogy vajon a hype igaz-e az animéről, tényleg érdemes végignézni? Ugyanis az első hét részben szinte mindent előre kitaláltam, sok a sablon. Az első négy rész -ennek ellenére- érdekfeszítő volt számomra, viszont 5-7 között tiszta sablonos. (Vagy én vagyok már túl öreg a krimikhez így 40 felett és nem látok semmi újat a Nap alatt? Megjegyzem, néhány éve a DN engem lekötött, az pl adott újat.)
Vajon miért írják többen, hogy eredeti animestílus és semmihez se hasonlítható? Eddig semmi eredetit nem látok benne, se grafikailag, se műfajilag, se stílusában, se ötleteiben. Túl sok mindenhez hasonlít az első hét rész.
És miért írják olyan nagyon lélektaninak? A Death Note ennél lélektanibb, mint a Monster első hét része, pedig a DN se egy mélylélektani animesorozat.
Nem tudom, hogy az első hét rész netalán a néző becsapására megy-e ki (ezt SE áruljátok el, kérlek), de ha igen, az jó volna, mert akkor nekem is érdekessé válik idővel.
Vagy végig ilyen kitalálható és unalmas lesz, a hype ellenére? Kezd sablonos, unalmas krimivé válni, amiben semmi több nincs, mint kitalálható krimisablonok. Ezért reménykedem, hogy az első hét rész talán a néző átverésére van, hogy meglepőbb legyen később.
Nem volna szerencsés 74 részen át csalódnom, az rohadt sok elpocsékolt idő volna, ezért még most szóljatok, légyszi, ha a hetedik részt követően se javul a minőség...
A lényeg: ki javasolja továbbnézni, és ki nem? És miért? Mi változik a 7. résztől? A minőség? A csavarosság? A hangulata? Thrilleresebbé fog válni?
Csak aki végig látta, azok válaszoljanak, légyszíves.
AMIK TETSZETTEK NEKEM a Death Note-nál is jobban, csak néhány thriller-t említek, rejtélyekkel, lélektannal, és inkább sötét hangulattal:
Mousou Dairinin (Hatalmas animesori!!)
Serial Experiments Lain (Ez is zseniális.)
Danganronpa (Még csak az első évadon vagyok tól, az első 8 része unalmas volt nekem, utána viszont imádtam!)
Erased (Boku dake ga inai machi) (Főleg érzelmileg tetszett, de kriminek is jó!)
Psycho-Pass 1 és 2 és egy mozi (Hatalmas ez is, főleg a jellemábrázolások!)
Higurashi 1 és 2 (KAI) (Zavaros, viszont hangulatra baromi jó!)
Another (Jó kis atmoszférája van!)
Blood-c (Na ez tényleg egy sajátos anime, jól becsapja a nézőt, ahogy altat minket a sablonokkal, majd a végefelé jókora arculcsapás, meglepi!)
...és sok más...
Egyébként a Beastars 1 és 2, valamint a Yakusoku no Neverland 1 és 2 szintén tetszett, de nem a csúcs egyik se.
Shiki: nem tetszett, végignéztem. Hiába a sötét hangulat és a rejtélyesség...
Steins Gate: az első 10 részén majd' elaludtam, utána már tetszett, főleg a Steins nulladik évad.
Devilman Crybaby: egész jó, de ez se egy csúcs...
Én már régen láttam és nem emlékszem mi történik az első 7 részben, amitől olyan sablonosnak tűnik számodra, de szerintem mindenképpen érdemes végignézni.
Johan Liebert talán a legjobban megírt antagonista karakter azok közül, amiket láttam és rengeteget láttam már.
Köszi a válaszodat, ment a pacsi! Írhattok még!
Egyébként már a 17-diknél tartok, még mindig többnyire kitalálható, olyan, mint a krimi kalsszikusok, pl Agatha Christie, vagy pl Sherlock Holmes figurája, Arthur Conan Doyle tollából. Gondolom, a Sátán kutyájából is merített a Monster írójam bár rohadt régen olvastam azt a köynvet, alig rélik már.
Egyelőre nézem tovább, aztán meglátom. A 13 rész egészen szívmelengető volt a kisvárosi dokival, ahol besegített dr Tenma, és a rendőr anyját mentik meg. A rendőr feleszmélése egyébként szintén várható volt, de hát ez van...
Csak az tudja élvezni aki tényleg véletlenül talál rá.
Ez az az mű amit az azt körülvevő hype teljesen elcseszett. Ajánlásokat olvastál róla amik bújtatottan de elspoilerezték az egészet így elvárásokkal ültél neki megnézni. Végig unalmas lessz számodra mert pontosan tudod mi lessz benne és mit várhatsz, így akármilyen jól is van megírva a karakterek személiysége nem fogod élvezni.
PMC, melyik animére utalsz? A Monster-re?
Egyébként semmiből nem láttam spoilert. Igen ritka eset az, ha spoiler után nézek meg valamit, pl animét.
Spoiler nélkül többnyire kitalálom egy jelentős hányadát annak (animékben filmekben), mikor mi következik (meg általában a középkorú és idős emberek jó része, mivel már láttunk elég sablont).
Na de engem általában nem a történet érdekel, hanem a lélektan, a művészet, a filozófia például. Kivéve persze krimiknél, mint ez.
De én tényleg nem láttam spoilert, legfeljebb -mint szokásos- az első, vagy az eslő két részről. Több, mint húsz részét láttam a Monsternek eddig, többségében klitalálható sablonjai vannak végig a 20. részig, meg már afelett is. Mondom, Conan Doyle illetve Agatha Christie sablonok, semmi extra, semmi új.
Hangulatos, nézhető a Monster, de nem igazán lélektani, sajnos. A szereplők jelleme se ad semmi újat, Ingmar Bergman-től Lars von Trier-ig bőven megírt karakterek ezek, a filmtörténelem folyamán.
A Monster-ben tehát 20.suzázadi sablonok tömkelege található, ami nem volna önmagában véve annyira gond, csakhogy a huszonvalahányadik részig szinte semmi többletet nem tartalmaz... Talán nézem majd tovább is...
Sőt, engem a hype se érdekel, ha van, ha nincs, nem ezen múlik, hogy tetszeni fog-e nekem, vagy se.
Korrigálok, lemaradt egy mondatom vége:
Na de engem általában nem a történet érdekel (mint olyan), hanem a lélektan, a művészet, a filozófia például. Kivéve persze krimiknél, mint ez,
mert krimik esetén a történet IS fontos.
Ha valami olyasmi kell, amit nem találsz ki, akkor Kubikiri Cycle-t javaslom.
Bármennyire kitalálod azt, ami a sorozatban van, a legvégén még ígyis hoz majd egy csavart.
A Monster alapvetően jó, viszont nagyon sok embernek nagyon lassú.
Köszi mindkettőtök válaszát. :)
Egyébkként nem a csavarosság nekem a lényeg, bár akár olyan is lehet. :)
Nekem a lényeg hogy
vagy pszichológiai legyen,
és/vagy
filozófikus
és/vagy
művészi.
(A Monster nem adja meg nekem sajna, pedig már a 25./26.résznél tartok.)
Maga a történet mint olyan általában nem izgat engem. Viszont krimiknél ugyebár muszáj követni a történetet is, mivel a krimi anélkül mit sem ér; és mivel a krimik történetcentrikusak, ezért jobb, ha az nem sablonos. ;-)
#8
Mondtam, nem szoktam spoilert olvasni, kivéve az első részét az adott sorinak. Néha az első két részéről. :)
Code Geass: sokat hallottam róla és még valóban nem láttam, sokan a Death Note-hoz hasonlítják, a DN tetszett is, szerintem krimiként is vannak a DN-ben sajátosságok, és a hangulata is jó.
A Monster hangulata is jó, de a Monster-ben folyton szinte mindent kitalálok, sajnos... Pedig kb már a 25./26. részénél tartok.
( _ ! ! SPOILER: itt a 25./26. rész körül pl hosszú idő után felbukkan Johann, az azonnal nyilvánvaló volt számomra szintén, hogy az egyik felolvasófiú nem öngyi lett -hiába akként regisztrálták halálát a rendőrök-, hanem megölték és valszeg Johann tette (bár hogy ki tette, abban még nem vagyok biztos), és pár perc múlva tudtam, Johann fel fog bukkanni a halott felolvasófiút pótolandó, és pszichopata bájával az élő felolvasófiú bizalmába akar férkőzni; itt tartok, bár egy kicsit kezdek beleúnni...)
#7
Kubikiri:
soron van, tervben van, már naghyon várom egy éve, hogy eljussak oda, mivel imádom a Mousou Dairin-t is, és asszem azonos az írója, vagy a renmdezője, meg taláűn ezt is a SCHAFT stúdió készítette(?). Meg asszem a Monogatari-series -szel is vannak készítői átfedései, nem? :)
A Monogatari széria (Bakemonogatari és társai) egy csoda, az egyik nagy kedvencem. :)
Elírtam, sorry:
* Mousou Dairinin (Paranoia Agent).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!