Ezekhez hasonló animéket tudtok javasolni?
The classroom of the elite -Kiyotaka Ayanokoji
Hyouka -Houtarou Oreki
Rascal Does not dream of bunny girl senpai - Sakuta Azusagawa
My Youth Romantic Comedy Is Wrong, As I Expected - Hachiman Hikigaya
Konkrétabban a főszereplők személyiségéhez hasonló alkotásokat keresek.
Zsenik a maguk módján, nincsenek barátaik. Tipikus "sigma male" alkatok.
Aki ezeket élvezte, és tudna hasonlóót, ne legyen rest írni. Köszönöm!
Death Note
Code Geass
Ezt a kettőt a COTE-hez hasonlítják az intelligens főhős miatt, mind a kettő zseniális alkotás. Code Geass személyes kedvencem.
Clannadot tudnám még ajánlani, az romantikus anime, viszont szerintem a te szerinted felállított "sigma" dolog benne van.
Death note-ot láttam. Nem jött be. Nekem túl sötét és száraz volt az egész.
Code geasst megfontolom.
Clannadbol melyiket?
Hali, engedjétek meg, légyszi, h az elsőnek a válaszából a Clannad-ot korrigáljam.
Az első évada NEM romantikus (hacsak nem olykor halvány utalásokkal), és nem is tartom igazán jó animének. A második évada viszont romantikus és minőségi, de neked valszeg nem jönne be, ugyanis nem vette figyelembe az első, hogy a nagyon sötét hangulatúért nem rajongsz, márpedig a Clannad After Story igen sötét hangulatú és igen tragikus párkapcsolati évad! (Amúgy önmagában is nézhető eme második évad, és a 9.résztől indul be éérdemben a párkapcsolati része.)
A kérdésedre válaszolva, részben Hachiman-ra emlékeztet engem:
Araragi Koyomi, a
Bakemonogatari-ból:
(Lányos neve van ("-mi"), de ő is fiúszereplő, mint Hachiman.)
Ez egy művész anime, előre szólok, bár egyébként kvázi háremanimeként is egyúttal aposztrofálják sokan, de ez szerintem nem tisztán hárem anime, és főleg nem konkrét, hanem elvont alkotás.
Én leginkább az ilyesfajta fantáziadúsat, absztraktot szeretem (annyiféleképp éled meg, ahányféleképp szeretnéd,
és nem történet centrikus), fogalmam sincs, te hogy vagy ezekkel.
22:08 vagyok; akik még eszembe jutottak:
Kazami Yuuji, a GRISAIA szériából (ez nagyrészt terrorelhárítós, részben kiképzős, katonai), az első darabja:
Grisaia no Kajitsu (sori, 2014),
folytatása:
Grisaia no Meikyyuu animemozi,
folytatása:
Grisaia no Rakuen sori (ez háborús, kiképzős).
- További szigma male -ek (zseni/intellektuel/művész magányos farkasok) :
Kunisaki Yukito (AIR anime sorozat, 2005, szomorkás dráma, vidám hangulattal és optimizmusal keverve, szép természeti képekkel)
Nagyjából ilyesmi karakter: Nezumi alakja is, bár neki vannak ismerettségei, de inkább csak távolról tart velük (bartel) kapcsolatot és távolságtartóan kommunikál, akárcsak Hachiman; aztán döntsd el, számodra sötét-e a hangulata, vagy sem (kissé nyomasztó és bizarr, mégis hétköznapi és érdekes hangulatú általában, bár az elején több szökési jelenet is van, ami elüt a későbbi hangulat egészétől) :
Nezumi (a "-mi" végződés itt NEM utónév, hanem egy állatra utal a beceneve, mivel patknyt, egeret jelent a nezumi)
Anime: No.6 (ez részben túlélő típusú anime)
KÉT magányos farkas zseni srác "szórakázik" a rendőrséggel, rejtvényeket feladva nekik, az egyik legizgalmasabb anime, amit valaha láttam, és igen rövid; a közepétől drámaibb, léektanibb, elgondolkodtatóbb és kevésbé akciódús:
Zankyou no terror (Terror in Resonance), amely részben túlélő jellegű dráma.
Talán-talán még egy túlélő anime ideillik:
BTOOOM, ebben mindenki mindenki ellen; a specialitása a túlélő animék között, hogy kizárólag bombákkal lehet harcolni, lélektani és drámai. Vannak benne magányos zseniktől a beszari alakokig sokféle.
DearS: scifi, slice of life, bishoujo, iskolai ecchi vígjáték;
nem igazán zseni és nem annyira magányos, de azért magának való, introvertált alak:
Takeya:
DearS animesori:
Még eszembe jutott egy, a "K" nevű univerzum
Az első darabja egy sori:
K-Project, aztán jön egy mozi, és több más évad...
Bár zavaros a története, a hangulata tipikus seinen, és hol lazulós, hol szupereővel akciódús, egyébként a legszebb grafika, amivel eddig találkoztam!
KÉT olyan főszereplő is van, akiknek dolga van egymással, de mindkettő amolyan sajátos figura, az egyik bohókás:
Isana Yashiro:
A másik kötelességtudóü magányos farkas:
Yatogami Kurou:
Jujj. Nagyon köszönöm! Ezek között van olyan egyenként, ami nem olyan régi anime?
Fontos nekem a vizuális élmény. Szerintem a Clannad-ot emiatt nem is bírnám nézni, mert nagyon csúnyák a karakterek. Nem tetszenek egyáltalán.
Amiket felsoroltam, mindegyiknek baromira bejött a grafikája.
Tipikus olyat keresek amúgy, ami hypeolt. Gyakran csinálnak belőle AMV-t. Amiket leírtam az mind ilyesmi.
Bakemonogatarival szemeztem, de az nem egy brutál hosszú sorozat? Vagy nem összefüggők a részek? Azt írtad. Egyébként ez a legszimpatikusabb azok közül, amiket leírtál.
Bocsi, kb egy hete nem jártam erre.
Jó, akkor egyenként most kitérek mind a hype-ollásra is, meg a grafikára.
A Monogatari szériában, ha jól tudom, az első darab 2009-es gyártású, mégpedig az említett Bakemonogatari, és én e szériából csak ezt ismerem, sőt, fél éve félbehagytam, pedig nagyon tetszik, csak hát párhuzamosan sok animét nézek.
Kb 2009 / 2010 évtől az animnék grafikája többségében kifejezetten megkapó, szép, lehet, h neked akkor 2010-nél nem korábbi anime kell, ha jól sejtem. A Monogatari széria oké lehet, szerintem próbáld meg.
FIGYELEM: hónapokkal ezelőtt megjelent egy Mononogatari anime, az tök más! Egy darab "NO" szótaggal több! Azt nem ismerem.
Hogy hosszú-e? Attól függ, honnan nézzük. A Bakemonogatari az elsőnek gyártott rész asszem, viszont számos Monogatari évad jelent meg, eltérő cimekkel, pl Nisemonogatari, satöbbi. Rajtad áll, hogy gyártási, vagy történet szerinti sorrendben nézed-e meg ezeket, a sorrendről a MAL (myanimelist.net), vagy akár a magyar
animeaddicts.hu
oldal (ez már regizéshez kötött) segít fejből nem tudom a sorrendet.
Ha azt nézed, sok évad, akkor hosszú, viszont pl a Bakemonogatari csupán 12+3 részes.
Hogy hype-olt-e? Az igényesebbek körében anno, ahogy olvastam, igen népszerű volt, és máig van hatása.
2009 utániak:
Dororo (EZT MÉG NEM MELÍTETTEM NEKED) : épp most nézem (3.rész), totál magányos farkas típus az egyik főszereplő, ésbér én ne mvagyok oda a harcos animékért, részben az, mégis tetszik, a kaland és a jellemrajzok miatt, na meg szép a grafika is.
Elég hype-olt, lévén Osamu Tezuka alkotása, aki a manga ősatyja. Az első Dororo anime a 60-as években jelent meg, a remake meg hónapkkal ezellőtt ment le a Japán tv-ben.
Mushishi (MÉG EZT SE EMLÍTETTEM) : magányos gyógyító járja a vidéket Japánban. Enylén misztikus, falusi életet mutat be, kb népmesei jellege van, de nagy részt felnőtt szereplőkkel. Relax, kimért hangulata van, merengő, szép tájakkal, sok évaddal. Az első évadnak nem értem még a végére, 26 részes.
EPIZODIKUS, nem összefüggőek a részei! A közös pont annyi, a gyógyító járja a vidéket, és gyógyít, különleges módon. A természet rejt furcsaságokat, amely betegít.
Viszonylag réteg anime, de ehhez képest hype-olt. Nem véletlenül van annyi sok évadja.
Amiket már említettem:
K - széria, melynek első évada a K-project: a LEGSZEBB grafika, amit életemben animében láttam! 2012-es. Ellenben nem igazán hype-olt, és zavaros a története. Én mégis szeretem. Egyensőlyban van a harc, a jellemábrázolás, valamint a relax, lazulós oldal! És a grafika annyira szép, hogy már legalább háromszor láttam az első évadot életemben, meg persze a mozit és a második sorit is megtekintettem évekkel ezelőtt.
Grisaia széria évadjai, nos, mint említettem, az első gyártás 2014-es, a Kajitsu. A Meikyuu az egy mozi, tehát rövid. Aztán a Rakuen megint sori, de nem hosszú sorik azon évadok. Egészen szépen rajzolt anime. Nem annyira hype-olt, viszont igényes darab, viszont ugye a téma nem mindenki esete (titkos szolgálat, továbbá a Rakuen meg katonai és kiképzős).
Air: látod, enmnél is írtam évszámot, 2005, viszont szépen rajzolt. Maeda Jun rendezte és írta. Maeda Jun ünnepelt sztár! Mint zeneszerző is. Ennek ellenére nem midenn tetszik nekem tőle. Pl a Little Buster-re ne mvisz rá a lélek, lehet h jó, de az első részét úntam, aztán ki tudja...
Az AIR-t viszont imádom, ahogy a Clannad After Story-t is! Na meg az
Angel Beats, lélektani, drámai akció vígjáték a javából az Angel Beats animesori...
Ezek mind Maeda Jun animék, azaz hype-oltak. Az ő animéi erőssége a jellemábrázolás és az erős dráma, némi humorral körítve. Bár z Angel Beats rendkíyvül kevert műfajú, és olyan nagyon erős a humora, mint a brutál drámája...
De Maeda Jun nem a grafikájárül híres. Szép, szép, néhány újabb sorija, de nem a grafika a legszebb. Hát még a Clannad korában... Bár az Air kivételesen szép rajzolású ahhoz képest, hogy 2005-ös.
Clannad: ez is tehát Maeda Jun írása és rendezése, és ironikus módon valóban régies rajzolású, viszont a sokkal korábbi Air szebben rajzolt- az Air-be nézz bele, hátha tetszik a grafikája neked is. A Clannad 1. évad színvonala számomra középszerű, a második évada kifejezetten jó, viszont a grafikája annak is átlagos.
Én nem mondanám, hogy bármelyik Clannad kifejezetten magányos farkasról szólna, ezt az első válaszoló véli...
"No.6" animesori: 2011-es, egészen szép grafikával. Közepesen ismert anime. Elég érdekfeszítő, én jkedvelem, izgalmas, elgondolkodtató, és a jellemek kidolgozottak, bár lévén rövid sori, nem lett annyira mélyen kibontva a szereplők lelke.
Zankyou no Terror: nagyon szép a rajzolása, háttér, és elég jók a karakterek látványa is. 2014-es. Közepesen ismert anime. Az egyik legizgalmasabbés az egyik legrövidebb anime, amit láttam, 11 részes, és egyedülálló darab, se mangája, se VN, se game, se manga, se anime folytatás, se anime spin off semmi, csak ez. De ez gyönyörű grafika, izgalommal, a közéepétől meg kezdenek kibomlani kissé a jellemek, bár ugye 11 rész nem sok mindenre elég, kicsit sűrű és vázlatos a történet. Akciódús, közben lazulós, elgondolkodtató jelenetekkel közbeiktatva.
Btooom: 2012-es , szép grafikával, gyönyörű szigeten megy a túlélő csata, nekem a lélektana miatt testzik, és mert izgalmas. Közepesen ismert anime.
Dears: régi, szinte retro, 2004-es, ahhoz képest a karakterek szépen rajzoltak (bishoujo, azaz széplányos, az "ufó csajokat" illetően), a háttér amolyan erős középszerű, én így élem meg legalábbis. Nem volt nagy visszhangja, ahogy én tudom. Egyzserű anime, viszont aranyos. :) Mitsuka sensei-től behalok, életem egyik legviccesebb anime karaktere. :) Magyarul a neve is aranyos. :P (Cicuka-micuka...) Nimfomán irodalom tanárnő. :D
Megint én vagyok, a Mushishi-ről elfejetettem írni kérdésedre a gyártási évet:
2005-ben jelent meg az első évad (még azt se néztem végig tehát), mégis amondó vagyok, talán tegyél vele próbát, mert szépen rajzolt tájak vannak benne, és magányos farkasos ez is. Na meg több évada is van, nem néztem utána, mikor gyártott a többi, asszem találni 2008 utánit is, lehet, h netán még szebb grafikával - inkább nézz utána, meg kóstolj bele, szerintem. :) Egyszerű anime, lazulós, hangulatos.
Nagyon köszönöm a véleményed! Durva látni, hogy valaki ennyire benne van a témában, és tényleg jó választ ír.
"Zankyou no Terror" és a "DearS"-el már szemeztem szintén. De kösz a megerősítést, ezeket mindenképpen megnézem majd.
Még amit elfelejtettem leírni, pedig legalább annyira bejött, mint a fent említettek az a Tomodachi Game-ből Katagiri Yuuichi karaktere.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!