Mélylélektani, és/vagy hétköznapi (slice of life) animék közül viszonylag sokat láttam, ajánlatánok még?
Jelenleg is párhuzamosan több animesorozatot nézek, csak érdekelnének további ötletek.
AMIT NE:
Kérlek titeket, ajánlatotok előtt keresd ki a folyamatosan bővülő listámból (nem tetszőek és tetszőek is szerepelnek benne),
japán cím szerint ABC rendben:
Ami a listában van, azt NE!
Szintén NE:
- hős centrikus,
- harc centrikus, főnökösdi, erőfitogtatás (shounen fight -ot tehát ne, de ha mellékesen van benne ilyesmi, az nem feltétlen baj),
- fantasy (bár ha enyhén van benne fantasy, az nem baj),
- porno centrikus se legyen (ne hentai-t, se társait, de ecchi lehet benne, a homoerotikus se gond!).
AMIT IGEN:
- elsősorban mélylélektani érdekel, főleg a pszichésen elborultabbak (esetleg horror, esetleg gore / guro), mint pl ezeket szeretem:
Satsuriku no tenshi (Angel's Death),
Happy Sugar Life,
Gakkou gurashi,
Higurashi no naku koro ni,
Psycho-Pass,
Elfen Lied,
Death Parade,
Madoka Magica,
Zankyou no Terror (Terror in Ressonance),
Btooom,
Serial Experiments Lain.
- szintén szeretem a hétköznapi (slice of life, iyashikei) műfajt, de ezekből is az emberi lélekről szólóakat, lehet benne akár helyzetkomikum, jellemkomikum is,
pl ezeket is szeretem:
Minami-ke,
Shoujo Shuumatsu Ryokou (Girls' Last Tour),
Kokoro Connect,
Non Non Biyori,
DearS,
Angel beats!,
Charlotte,
Grisaia no Meikyuu,
Air,
Eve no Jikan,
Planetarian - Chiisana Hoshi no Yume,
Tenshi no Tamago (Angel's Egg),
Hotarubi no Mori e,
Ano hi mita hana no namae ( = ANOHANA),
Orange,
Nana,
Beastars,
Yakusoku no Neverland,
Usagi Drop,
Doukyonin wa Hiza,
Clannad, Clannad After Story,
Ao Haru Ride,
Watamote,
No.6,
Ijiranaide, Nagatoro-san,
Byousoku 5 centimeter (5 cm / sec),
Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru.
- amit még szeretek: filozófikus, valamint a művészi módon kifejező animék, absztrakt animék, néhány példa:
Bakemonogatari,
FLCL (2000 változat),
...és az említettek közül még kifejezetten absztrakt és filós:
Serial Experiments Lain,
Tenshi no Tamago,
Madoka Magica.
...kalandozós / nyomozós / okfejtős:
Durarara,
Kamisama no Memo-chou,
Death Note,
Boku Dake ga Inai Machi (Erased),
satöbbi...
Semmi gond! :) Na, majd utánanézek ennek is.
Mindenkinek köszi az ajánlatokat!
Kb 40-50 animesori van terítéken nálam, többségük félbehagyva, és kb ötöt, tizet nézek jelenleg inkább, bár én nem vagyok intenzív animenéző, csigalassan haladok velük általában.
Szóval, mire ezek is sorra kerülnek, esetleg hetek, hónapok, pontosabban belekezdtem némelyikbe, megnéztem a Paranoia Agent 1. részét már, valamint a Komi-san 1. részét is, nagyon tetszenek, köszönöm, akik ajánlották! :)
A többieknek is köszi! :)
Ha tetszenek a bizarr, egyedi/ jellegzetes animék akkor talán tetszene a JoJo’s Bizarre Adventure. Lehet ismered, elég népszerű anime, bár igaz többen ismerik a belőle származó mémeket (pl: az egyik leghíresebb a “To be continued” mém) mint magát az animét.
Az ne vegye el a kedved ha unalmasnak találod az első ~9 részt (Part 1: Phanton Blood). Sokan annak tartják s van aki ki is hagyja, de mégis csak az fekteti le az alapokat, szerintem érdemes megnézni.
Most látom, valaki tegnap kiírta kérdésben, te voltál a 2. válaszoló:
https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__anime-manga__1196..
Csak az nem világos számomra,
Vento Aureo = Golden Wind ?
Még nem láttam a régebbi filmeket/ OVA-kat szóval nem tudom pontosan mennyit s hogyan dolgoztak fel. Én csak a 2012+ sorozatot láttam, de ha megtetszik akkor miért is ne nézhetnéd meg azokat is.
Fantasy van benne de nem az a fajta ahol csak rávágják ,hogy “varázslat!” s kész. Na meg “az aktuális főszereplő kapja a legerősebb varázserőt a semmiért” klisé se nagyon van, ha valaki erős annak rendszerint megvan az oka/ eredete.
A fantasy elemeknek megvan a maguk magyarázata (még ha nem is kapunk mindenre magyarázatot) ami nem ANNYIRA elrugaszkodott, azokat leszámítva a világ elég valósághű, lényegében mintha a valóságban játszódna valós helyszíneken csak annyi a csavar ,hogy léteznek “különleges” emberek. Túl konkrét dolgokat nem akarok írni nehogy nagyot spoilerezzek ugyanis eléggé más “fantasy elem” van középpontban a Part 3-tól mint a Part 1 & 2-ben.
A harcok sem olyanok ,hogy amikor a főhős vesztésre áll akkor csak érzelmesen visszaemlékezik a barátaira, üvölt egy nagyot s instant nyer. A harcok során többségben az agyukat kell használják. Ki kell találják hogyan működik az ellenség, hogyan támad s azt hogyan lehet kicselezni vagy ellene fordítani.
Igen, a Golden Wind az a Vento Aureo.
Még esetleg annyi megjegyzés ,hogy a rajzstílus szokatlan lehet, de abszolút megszokható, Part-onként kicsit változik. Illetve sok jelenetben (főleg harcjeleneteknél) megváltoznak a színek. Ez csak vizuális játék, ne zavarjon össze.
Köszi a leírást! Bár, mondom, legalább 40-50 animét hagytam félbe avval a szándékkal, h egyszer folytatom. Van, ami 1-2 éve áll. :))
Aktuálisan meg kb 5-10 animét nézek. :)
Csak valahogy kezdtek hiányzoni a hangulatos slice of life-k, valamint a bizarr, eredeti, erősen lélektani animék, szóval köszönöm mindenkinek az ajánlásokat. :)
A Jojo esetén, a 2012-2013 -as sorozat kapcsán, amit emíltettél, volna kérdésem:
nem harc centrikus? Mert ugye az elején kikötöttem, hogy amiben sok a harc, az nem nekem való, számomra az féárasztó. Még akkor is, ha értelme van aharcoknak egy animében.
Az agyon taktikázottat se kedvelem. A Death Note bár olyan, azonban nagyon sok pozitívuma van számomra a DN-nak, amely pozitívan ellensúlyozza a túlagyaltságát.
Nyilván egy krimibe, mint az Erased, vagy a DN, kell a taktika, de a DN hátrányára írom, hogy számomra túl sok volt... Nekem egy kicsivel több lélektan hiányzik, mint amit a DN.-ben tapasztalatam, és még így is, ennek ellenére is tetszett a DN. Az Erased meg pont el volt találva, szerintem. :)
A Jojo nicns agyontaktikázva?
"A harcok sem olyanok ,hogy amikor a főhős vesztésre áll akkor csak érzelmesen visszaemlékezik a barátaira, üvölt egy nagyot s instant nyer."
:))))) Rátapintottál az egyik gyenge pontomra! :) Ezek valóban fárasztó klisék tudnak lenni...
A 2012-es Jojo sorozatról, amit írtál, nagy vonalakban eszembe jut a Madoka. Ez is olyasmi? A Madokát ismered? Igen elvont, filozófikus "mágikus lány" sori. Tul.képp. nem is mágikus lány sorikhoz hasonlít, csak hát van benne ilyen tényező is.
Uh, hát így ,hogy újra körvonalaztad ,hogy mi nem tetszik lehet nem a JoJo lesz a szíved csücske. Igen, harcok vannak benne, elvégre shonen-féleség. S valóban, van értelme a harcoknak, nem csak úgy egymásnak esnek mer’ mért ne.
Ami a mély lélektant illeti ez nem éppen az az anime aminek megnézése után órákat merengsz magad elé annyira felkavaró, ultrapszichológia lenne. Annál azért könnyedebb. Viszont sok szerethető vagy épp kevésbé szerethető karakter van benne, mindenféle élettörténetekkel. Azokkal kapcsolatban el lehet mélyedni ,hogy ha belelátod magad az ő helyzetébe akkor sokkal jobban átérzed, megérted mit miért tesz, lehet velük azonosulni. Mind “jófiú” mind “rosszfiú” oldalról.
Igazából azért ajánlottam mert bizarr, egyedi animét kerestél. Talán nem fog tetszeni, talán egyik kedvenced lesz. Azt ajánlom nézd meg legalább a Part 1-et, hátha megtetszik. A későbbiek már csak izgalmasabbak, érdekesebbek, bizarrabbak lesznek.
Minden esetre ha más nem is a zenéi közt biztos találsz jókat. Baromi jó zenék, soundtrack-ek stb vannak, itt van például egy összeállítás a teljesség igénye nélkül:
Vagy:
És még sok más. Igen, a készítő (Araki) eléggé ott van a zenei világban, az anime dugig van énekes, zene, banda utalásokkal.
Köszi a válaszokat. :) Szerintem idén valamikor megnézem a Part 1-et a JoJo-ból.
KÉRDÉST intéznék köszönettel ahhoz a válaszolóhoz is, aki ezt ajánlotta, ha erre jár (vagy mások is megválaszolhatják):
Kara no Kyoukai Movie 1 - Fukan Fuukei (2007 _ 50 perces).
Idézek a kommentjéből:
"a filmek nem a cselekmény időrendjében vannak, de a végére összeáll minden, így mindenképpen a megjelenési sorrendet javaslom a megnézésére."
Azt szeretném kérdezni, a 2., 3. satöbbi filmjei ennek mélyebbek lélektanilag? Megnéztem az elsőt, nem igazán fogott meg, kicsit nekem szájbarágósnak hat. Érdemes tovább nézni? Lélektaniak közül a Lain nagyon tetszett, de pl a Perfect Blue nem igazán, se a Kara no Kyoukai első filmje.
És hány filmből áll?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!