Mondhatom magamat haladó animésnek ha láttam legalább 40 animét?? (Elég furán fogalmaztam meg)
Már több éve, hogy animézek, csak nem tudok olyan sok időt fektetni rá amennyit szeretnék. Sokszor van, hogy dobok egy animét, mert nem tetszik. Elég válogatós vagyok. Nem azt mondom. hogy 40 animét láttam, ez csak kb.
Én olyan vagyok, hogy nagyon bele merülök egy animbe ha tetszik és sokályig húzom. Nem szeretem elkapkodni. Mondhatni átelemzem. Talán ezért láttam ilyen keveset.
Szóval! Ha nem láttam olyan sok animét, de nagyon szeretem a műfajt, régóta űzöm ezt a hobbit akkor mondhatom azt, hogy én már egy haladaó animés vagyok?
Nagyon fura, hogy a kezdő animések már sokkal többet ismernek mint én, pedig csak most kezdték el (Legalábbis nekem így tűnik).
Szerintem is fölösleges méregetni, és nem kell csak azért nézni, hogy elnyerd a haladó minősítést, de ha arra lennék kényszerítve, hogy valamiféle anime vizsgaközpontot hozzak létre, ahol lehet kezdő, középhaladó meg haladó minősítést szerezni, akkor mondjuk a következő szempontokat venném figyelembe a pontozásnál, amik így hirtelen eszembe jutnak:
-Hány napnyi animét, és hány különböző animét látott összesen hány különböző műfajban (hogy azért aki végignézte a One Piece-t, de mást nem látott még ne érje el a haladó szintet, meg az se, aki 40 hentait látott, de mást nem)
-Látott sok ismert "kötelező" animét, amit szinte mindenki látott (Studio Ghibli filmek, Death Note, FMA, stb)
-Felismer ismertebb karaktereket, tárgyakat, kifejezéseket, szállóigéket, még ha nem is látta az animét, amiből vannak
-Ismertebb animékből, kb tudja, miről szólnak, még ha nem is látta
-Ismeri a fontosabb anime stúdiókat és az ismertebb alkotásaikat
-Ismer japán szinkronszínészeket és a fontosabb szerepeiket
-Ismer rendezőket és a fontosabb alkotásaikat
-Elolvasott több mangát, tudja ki írta az ismertebb adaptációkat
-Követi az animés híreket, tudja, hogy milyen animék vannak épp adásban, párat néz is közülük
-Ismeri az animén belüli műfajokat, témákat, látott és tud mondani hozzájuk animéket
-Tud hasznos kritikát írni egy animéről különböző szempontok szerint, pl történet, karakterek, animáció, zene
-Ismeri az anime gyártásának a menetét
-Ismer japán szokásokat, fontosabb szavak jelentését (nem nyelvvizsgára gondolok, hanem olyan apró részletekre, amiket a fordítás nem ad át, pl. hogy hogyan hívják egymást különböző karakterek), amiktől jobban megért különböző szociális szituációkat
igen van is ilyen rendszer ahogy mindennél :DDD
a lényeg hogy tapasztalatot szerzel és tudod a sémákat! de egy kezdő animés nem fogja tudni hogy az isekai egy nagy bőr lehúzás és a slime-ot isten király császárnak tekinti közben meg egy kalap kaki az egész és semmi egyediség nulla kreativitás....................
#4
Nem mindenki az egyediséget/kreativitást keresi, hanem hogy érdekli-e az a sorozat vagy sem. :)
Másoknak más ízléssel lehet tetszik a műfaj, nem mindenki egyforma.
A saját ízlésedre alapozott véleményedet pedig ne állítsad be tényként. Mert amit a címről és műfajról írtál az a te saját ízlésed és nem tények. ;)
jujuj azért nem kell a hazugság! :"D az hogy az anime 1001. sablon és semmi kreativitás semmi egyediség az nem vélemény hanem tény...
nem az isekai-al van a baj hanem azzal hogy semmi egyediség semmi kreativitás hanem az amit a csobot adél le művel :P
és de mindenki mert senki sem akarja ugyan azt megnézni újból és újból....
és nem hiába köszön vissza a death note újból és újból már több mint 10 év távlatában! ez a nem mindegy mert a slime hol lesz 2-3 év múlva? sehol sem...
de beszélhetek a te fajtád úgy ilyen hazug marad :P
"az hogy az anime 1001. sablon és semmi kreativitás semmi egyediség az nem vélemény hanem tény"
De az viszont vélemény, hogy szerinted lehúzás és hogy téged idézzelek "kalap kaki". Meg túl sok mindenen nem lehet újítani ebben a műfajban, hogy meg maradjon az isekai jellege.
"nem az isekai-al van a baj hanem azzal hogy semmi egyediség semmi kreativitás hanem az amit a csobot adél le művel :P"
Mégis miben kéne újítaniuk a műfajon? Mert az, hogy valahogy átkerül egy új világba az a műfaj alapja. Sőt a neve is arra utal, hogy 'új világ'/'más világ'. A többi pedig azon múlik, hogy az alkotó milyen világot álmodott meg.
"és de mindenki mert senki sem akarja ugyan azt megnézni újból és újból...."
Kösz, de az én nevemben ne beszélj. Engem nem érdekel, hogy kinek mi sablonos amíg érdekesnek látszik az alap ötlete a történetnek.
"és nem hiába köszön vissza a death note újból és újból már több mint 10 év távlatában! ez a nem mindegy mert a slime hol lesz 2-3 év múlva? sehol sem...
de beszélhetek a te fajtád úgy ilyen hazug marad :P"
Én fajtám? Mégis milyen fajtám? :'D
Én az animéket azért nézem mert elfoglaltság, nem pedig mert anime kritikust játszok (mint egyesek akiket látni a neten elszórva).
"igen van is ilyen rendszer ahogy mindennél :DDD
a lényeg hogy tapasztalatot szerzel és tudod a sémákat! de egy kezdő animés nem fogja tudni hogy az isekai egy nagy bőr lehúzás és a slime-ot isten király császárnak tekinti közben meg egy kalap kaki az egész és semmi egyediség nulla kreativitás...................."
Nincs ilyen rendszer. Csak te találod ki hogy van, de a valóságban ez nyilván nem létezik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!