Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Anime/manga fanok! Kimennétek...

Anime/manga fanok! Kimennétek Japánba élni, ha lenne rá lehetőségetek vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

2021. okt. 30. 22:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%

"Azért az a 2000 kanji (+összetételeik) ugyan olyanok mintha mondjuk angolul tanulnál szavakat/kifejezéseket, csak itt nem latin betűvel, hanem más karakterekkel."


Ugyanolyan, csak alapvetően tök más. Az angol szavakhoz ugyanazt a 26 betűt használod, amit a magyar nyelből már ismersz és a szóhoz tartozik egy többé-kevésbé egyedi karaktersor, amik kiejtése többé-kevésbé fix. A kandzsinál ez teljesen másképp működik. Onyomi/kunyomi olvasás, sokszor nem is egy (esetleg még nanori is), például 見方 az みかた, viszont 味方 szintén, de ha 見物, akkor az けんぶつ, de például 山道 esetében helyes a やまみち és a さんどう is, viszont szituációfüggő, melyik az elfogadottabb.


Vagy épp máshonnan közelítve kapásból ez itt mind せい:

正; 生; 世; 青; 西; 星; 成; 整; 性; 政; 静; 制; 勢; 製; 精; 清; 請; 盛; 聖; 姓; 凄; 誠; 斉; 征; 誓; 牲; 逝; 牲


Vagy megint máshonnan közelítve vannak egymáshoz elég hasonló kinézetű kandzsik, amire rá kell állni a gájdzsin szemének, hogy röptében rájöjjön, melyik másik:

牛 - 午

方 - 万

失 - 朱 - 矢


Még csak ahhoz sem hasonlít, mint amikor egy másik nem-latinbetűs írásrendszerű nyelvet tanulnál meg, pl. oroszt vagy görögöt, ahol benyalod az ábécét, megfelelteted magadban a latin változatnak (L - Л - λ) és pár nap gyakorlás után azért kibogarászol egy szöveget (nyilván még a tartalom megértése nélkül). Japán szövegnél sokszor előbb lesz fogalmad róla, kb. mit is jelenthet egy szöveg, minthogy ténylegesen ki tudnád olvasni.

2021. nov. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%
én egyetemen erasmus programmal szeretnék majd kimenni japánba és koreába is, de élni már nem tudom tudnék e ott. Persze ha megtalálnám a saját kis környezetemet, életemet simán. Viszont mondhatjuk azt hogy sokat kell dolgozni, kinézik a külföldieket stb. Már nem azért, de nálunk az emberek fele nem lekínaizza az összes ázsiait? Nem nézik meg a négereket? Lehet bunkó viszont ez egy természetes reakció ha valami nem számodra megszokottal találkozol. Az már egyéntől függő, hogy hogyan reagál az új dolgokra. A munkáról szólva pedig itthon is találhatsz munkát ahol 12 órát kell dolgoznod, de olyat is ahol 9et + ez attól is függ, hogy mit dolgozol, tehát ha valaki csinál egy saját vállalkozást vagy mondjuk nyit egy kávézót megint tőle függ a munka ideje. Legyünk egy kicsit nyitottabbak és lássuk a lehetőséget az új dolgokban.
2021. nov. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
75%
12, teljesen más a két társadalom berendezkedése. Míg a nyugatiban az egyén a fontos, addig az ázsiaiban (Japánban) a közösség. A közösség érdeke fontosabb mint az egyéné. Ez az, amit nagyon nehéz európaiként megemészteni, hiszen tök másképp működünk, más a hozzáállásunk a munkához, szabadsághoz és szabadidőhöz. Míg itthon simán mondok nemet egy munka utáni sörözésre és nem érzem magam rosszul ha felállok az asztaltól munkaidő után 5 perccel vagy ha kénytelen vagyok táppénzre menni, addig ez odaát hatalmas mínusz pont és az állásoddal játszol. Ez nem nyitottság kérdése. Van aki megtalálja ott a helyét, be tud illeszkednek, de ehhez nagyon elszántak és kompromisszumkésznek kell lenni. De így így is örökre gaijin maradsz, akármit is teszel. Amit itthon nem tapasztalok a köztiszteletben álló arab orvos esetében pl.
2021. nov. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
21%

#11

Nekem egészen könnyű a japán nyelv (személyes tapasztalat alapján). Bezzeg ezt embere válogatja. Mint mondjuk példának az angolt, nekem például az volt egy góliát harc még az iskolában, másoknak meg az könnyű. Tehát kinek mi.

2021. nov. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Még ha nem is az animék miatt (annak ellenére hogy nagyon szeretem őket) de igen, kimennék, sőt, a jövőmet is Japánban képzelem el :D (persze az első lépés a nyelvvizsga)
2021. nov. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
66%

Jelen állás szerint már ott tart a gazdaságuk hogy nem fogja tudni fenntartani saját magát külföldi munkavállalók nélkül. Meg ilyen csere diák programok is vannak, szóval aki akar kb kitudd menni.


[link]

2021. nov. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
67%
Nem élnék ott. Turista lennék egyszer, de nem költöznék oda. Nem szeretik a külföldieket, a végtelen sok hagyománytisztelet miatt gyakran merevek és babonásak, a közösség mindig az egyén előtt van, a túlóra dicsőség. Nekem ezek életvitelszerűen nem jönnének be.
2021. nov. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!