Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Anime/manga fanok! Kimennétek...

Anime/manga fanok! Kimennétek Japánba élni, ha lenne rá lehetőségetek vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

2021. okt. 30. 22:42
A kérdező szavazást indított:
Kimennék
Nem
45 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Mennék. Mégiscsak az az Otaku kultúra Mekkája. Tudom, hogy sok mindenben nehezebb ott az élet, mint Nyugaton, de ha úgy nézzük Magyarországon is, és Ázsia legfejlettebb országaként a többi ázsiai országban csak mégrosszabb a helyzet.
2021. okt. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
63%
Miért ne? Nagyrészt aszex pasi vagyok, aki szeret időnként női bugyit húzni és kisminkelni magát, mint Flea a Chrono Triggerből, és inkább szexelnék robottal, mint emberrel. Japánt nekem találták ki.
2021. okt. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Simán kimennék, de nem élnék ott életem végéig
2021. okt. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Kimennék, de azt a napi 18 óra melót meg hétvégén, ünnepnapokon is dolgozni kell életstílust nem nekem találták ki.
2021. okt. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Néhány hétre maximum. Japán nem egy kifejezetten idegenbarát ország.
2021. okt. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
Max csak néhány évre. Túl kötött, szabályozott társadalom nekem, nem is túl elfogadóak a külföldiekkel kapcsolat.
2021. okt. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
30%

Ha eltekintünk attól hogy kb lehelten a letelepedés, vért fogsz pisálni mire

mire mondjuk középszinten megérted Hiragana és a Katakana-t.

És hogy van hogy a külföldieket is hát 3 méter távolságból kezelik.


Nos hát pár évre kimennék igy élményszerzés céljából. De életem végéig biztos hogy nem. Mondjuk 5 évre. Elvileg most fejlesztetek ki valami olyan net sebességet ami az egész világon a leggyorsabb.


Viszont ezt a csak a közösség számít, és az egyén érdeke vagy is a tiéd elhanyagolható, meg a munka a "legnagyobb érték" felfogást nem tudnám megszokni. Kommunizmus néven itt is futott egy ilyen jó 40 évig.

Kösz nem kell. Ha valaki nem értené meg hogy mért vannak arra a hikikomori-k. Akik köszönik de az előbbiből nem kérnek.


Meg az EU-ban van egy olyan hogy munka törvénykönyve. Nem azért élsz hogy dolgozzál. Tudom mert én 12 órában dolgozom kizárólag. Annyira nem poén.

De legalább utána van 2-3 szabadnap.


Mondjuk MO-val ellentétben simán felvehetsz egy "Szeretem a Hentai-t" pólót.

Lehet még munkahelyre is és senki nem néz furcsán rád.


De azért nem viccből írtam az 5 évet. Meghát a világ kb legnehezebb nyelve.

2021. okt. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

"vért fogsz pisálni mire mondjuk középszinten megérted Hiragana és a Katakana-t."


Ez alatt nem értem, mit gondolsz? A hiragana és a katakana szótagírás, nincs nagyon mit megérteni rajta. Két délután megtanulod, 1-2 hét gyakorlással már elég gyorsan olvasod. A kandzsi, na az a szopás.


"meg a munka a "legnagyobb érték" felfogást nem tudnám megszokni. Kommunizmus néven itt is futott egy ilyen jó 40 évig."


Náluk a kommunizmusban ez teljesen máshogy volt jelen. Ott a lényeg, hogy legyen munkahelyed, hogy dolgozol-e vagy mennyit vagy bent, már más téma volt és erősen munkahely-függő. A japán munkakultúrában pedig az a lényeg, hogy legyél is ott és ha nincs dolgod lehetőleg imitáld a munkát, még túlórában is.


"Mondjuk MO-val ellentétben simán felvehetsz egy "Szeretem a Hentai-t" pólót."


Ha latin betűs csak felirat, akkor itt is felveheted. Az átlag ember ugyanúgy nem tudja, mire gondol a költő. Egy ilyenen viszont szerintem ott is megakad a járó-kelők szeme, csak a más temperamentum miatt nem fogják szóvá tenni:

[link]


"Lehet még munkahelyre is és senki nem néz furcsán rád."


Szerintem ott szigorúbb a dress code, mint a nyugati országokban.


"Meghát a világ kb legnehezebb nyelve."


Ezzel sem értek egyet. A tényleg nehéz része az írásrendszer. 2000 karakter egyenként átlagosan 2-3 jelentéssel és olvasásmóddal, amit más kandzsival egy szóban használva olyan jelentést adhat vissza, amihez egyik kandzsinak sincs semmi köze. A nyelvtana annyira nem vészes, ha csak hallott szövegértésre és beszédre koncentrálsz. Szvsz a német például nehezebb.

2021. okt. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Megnézni ok de kint élni, ah soha, Egyrészt az európai embert krvára lenézik. Na meg egész napokat melóban lenni sem valami biztató mert ott bizony ez a helyzet
2021. okt. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
17%

"Ezzel sem értek egyet. A tényleg nehéz része az írásrendszer. 2000 karakter egyenként átlagosan 2-3 jelentéssel és olvasásmóddal, amit más kandzsival egy szóban használva olyan jelentést adhat vissza, amihez egyik kandzsinak sincs semmi köze. A nyelvtana annyira nem vészes, ha csak hallott szövegértésre és beszédre koncentrálsz. Szvsz a német például nehezebb."

Azért az a 2000 kanji (+összetételeik) ugyan olyanok mintha mondjuk angolul tanulnál szavakat/kifejezéseket, csak itt nem latin betűvel, hanem más karakterekkel. Nem olyan nehéz megtanulni ha olyan a hozzáállásod, mint amit például az előbb leírtam. ;)

2021. nov. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!