Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi a véleményed a Majo no...

Mi a véleményed a Majo no tabitabi című animéről?

Figyelt kérdés

#anime #Majo no tabitabi
2021. aug. 30. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Egy kicsit uncsi, bár van benne egy-két véres jelenet. Bár végig néztem, nem kedveltem annyira, hogy a jövőben ismét megnézzem .
2021. aug. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is dobtam 2-3 rész után, de láttam egy elég durva jelenetet, ami miatt lehet újra elkezdem. Bár ha csak 1-2 resz jó benne lehet mégse éri meg az időt.
2021. aug. 30. 12:16
 3/11 A kérdező kommentje:
* Én dobtam
2021. aug. 30. 12:17
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég jó anime. Érdekes és nagyon sok fontos témát tárgyal, mutat be.

Remélem lesz folytatása.

2021. aug. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Kino no Tabi másolat, csak nincs egy téma, ami összefogja a részeket. Váltakozik a kellemes kikapcsolódás, és a "komoly" hangvételű részek között (amik mellesleg nem valami jók), a karakterek pedig csak papírbábuk. Összességében egy abszolút átgondolatlan, "nem tudom mit vegyek fel" anime.
2021. aug. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

5-ős teljes mértékben igaz!!!

az anime nem tudja hogy most mi legyen cuki kislányos fantasy anime vagy pedig véres anime

a témákat nem tárgyalja! a karakter teljesen ellentmondó egyik részben ilyen másikban olyan nagyon jó lehetett volna de csak lehetett volna mert szép animáció jó karakter modellek de amik a hibák:


nincs story nincs

férfi karakter balance sőt a mágia is csak a nőké...

nincs karakter személyiség

önellentmondás

stb stb stb

2021. aug. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

#6

Ezen azért átfutok, hogy rámutassak miért nem jó kritika, amit írtál.


"az anime nem tudja hogy most mi legyen cuki kislányos fantasy anime vagy pedig véres anime"

Realitásnak hívják.

Normális esetben a világ nem vagy csak szivárványos, vagy csak teljesen fekete, hanem vegyes, ahogy itt.


"nincs story nincs"

Ez nem kritika, nagyon sok jó epizodikus anime van, pl. Mushishi.


"férfi karakter balance sőt a mágia is csak a nőké..."

Szintén irreleváns, mivel vannak animék, ahol csak az egyik nem van jelen, de ettől még lehet jó.


"nincs karakter személyiség"

Igazából de, van.

Max nem sikerült felfognod.


"önellentmondás"

A mi? Ez megint az, hogy szép meg dark váltja egymást? Az nem önellentmondásos.

A sorozatban nem volt a karakterek személyiségében és különböző területekben sem önellentmondás.



Az a helyzet, hogy egy jó anime, nem kiemelkedően jó, de egy jó. A 8 pontot simán megüti, amit hoztak, a 9-et már nem.

2021. aug. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

a kiemelkedőően jó anime üti meg a 8 pontot eszes... -_-

ha már kritika a tied sem fényes "de mert csak én mondom ezért DE!"

az epizodikus dolgok megint mások mint ami itt volt

az epizodikusság lényege hogy külön álló kis történeteket mutatnak be amiben a karakter van központban (általában) és ahogy ő csöppen be a dolgokba de itt nem bele csöppenés volt hanem minden részben egy másik karaktert láthattunk ugyan azzal a külsővel megjelenéssel!

személyiség micsoda?

meg ígéri az anyjának hogy nem keveredik bele veszélyes dolgokba a falut elözönlő növényzet kis veszély oké nem az ő dolga hagy több ezer embert meghalni... egy hatalmas démon aki simán elpusztíthatja és csak egy embert tudna megmenteni... azon gyomban ott marad az első sorban!

ez nem realitás! a te napjaid úgy telnek hogy 1. nap vidám szuper happy minden 2. nap életveszély 3. nap otthon filmezel 4. nap elutazol valahova 5. nap vadállatok támadnak meg 6. nap élvezed az erdő természetét 7. nap suli?

ez nem realitás hanem összevisszaság!

ha realitás akar lenni akkor nem epizodikusan kell mutatni valamint nem minden egyes részben egy teljesen más oldala nyilvánuljon meg a karakternek ami nagyon unszimpatikus tud lenni és sokszor logikátlan


az hogy miért csak nők tudnak varázsolni az irreleváns és logikátlan! nem is akarja megmagyarázni de nem is mondja hogy igen vagy sem... ennek ellenére a férfiak kezében van az uralom még így is...


az hogy egy ilyen veszélyes világban élnek az emberek akkor alapból nem lehet ennyire mézes mázos! pont hogy nem ez a realitás! nézzünk csak meg a vh alatt élő amcsikat akiknek jó életük volt a háború távol volt tőlük... de még is a napjaik sokasága komor volt és feszült hogy mikor mondják be a rádióba hogy mikor veszett oda ez és az az egység illetve vesztettek vagy sem... a középkorban is a kisgyerekek tudták jól hogy nem szabad az erdőbe be menni

ahogy mondtam ez nem realitás hanem egy kis megvezetés a néző felé...

nagyon jó ellen példa erre a re zero! subaru személyisége ahol kb olyan mentalitásban van mint a szürke boszi mindenkit szeret tök happy nincs rossz tapasztalat... aztán mikor subaru élt abban a világban ő is ugyan olyan gyanakvó lett mindenkire mint a többi ember és csodálkozott rajtuk hogy miért ennyire gyanakvóak... erre a boszi egyszerre él mindkét világban miközben nem is él egyikben sem...


a világ vagy szivárnáynos vagy sütét ez van tesókám! háborúban porbálj meg te okoskodni meg happy-zni miközben a fejed felett repülhetnek a rakéták! lehet sor kerül erre is is mert afganisztánt a terroristák elfoglalták a napokban! évente nagyon sok terror támadás szokott lenni de most már egy egész ország áll mögöttük eddig nem... azt már németben meg franciában karácsonyi terror támadások voltak az elmúlt években és akkor nem állt mellettük egy ország!

2021. aug. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

#8

"a kiemelkedőően jó anime üti meg a 8 pontot eszes..."

Igen, nem vagy valami okos.

Egy sima, jó anime 8 pontos, 9 a kiemelkedően jó.


"az epizodikusság lényege hogy külön álló kis történeteket mutatnak be amiben a karakter van központban (általában)"

Tévedés, nem feltétlenül a karakter van középpontban.

Nagyon sok esetben, pl. itt is arról van szó, hogy a karakteren keresztül találkozunk különböző eszmékkel, különböző elképzelésekkel.

Ez ilyen szempontból megfelelő volt.


"meg ígéri az anyjának hogy nem keveredik bele veszélyes dolgokba"

Jó, ez rettentő ostoba érv, mivel kb. minden karakter ezt ígérné, viszont ettől a legtöbb esetben nem ez lesz.


"a falut elözönlő növényzet kis veszély oké nem az ő dolga hagy több ezer embert meghalni [...]"

Uhh, tényleg nem vagy valami okos.

Láthatóan nem tudod mi az a nárcizmus.

Végig arról van szó minden helyen kivétel nélkül, hogy azt teszi, amit ő akar, ami őt érdekli.

Egyik esetben sem a veszély volt a középpontban, mivel egyik helyen se volt veszélyben, de az egyik helyen érdekesnek találta a személyt.

Ez teljesen rendben van a bemutatott személyiséggel, csak neked nem sikerült felfognod.


"ez nem realitás! a te napjaid úgy telnek hogy [...]"

A hülyeséged határtalan. :DDDD

Látom a hasonlattal sem vagy tisztában.

IGen, egyik napom úgy telik, hogy kialudtam magam és tudok pihenni, másik nap úgy, hogy alig aludtam és mondjuk minden szarul jön össze.

Így néz ki a világ.


"ez nem realitás hanem összevisszaság!"

Realitás annak, akinek az IQ nagyobb, mint az életkora.


"az hogy miért csak nők tudnak varázsolni az irreleváns és logikátlan! nem is akarja megmagyarázni de nem is mondja hogy igen vagy sem"

Látom azt se sikerült felfogni, hogy BÁRKI tud varázsolni.

Az hogy csak női karakterrel találkozol egy író döntés.

Oh,gondolom az író fogalmát se ismered. :)


"az hogy egy ilyen veszélyes világban élnek az emberek akkor alapból nem lehet ennyire mézes mázos"

Ahogy Finnországban az emberek jól élnek, és legnagyobb gondjuk, hogy ki menjen vásárolni, addig Afganisztán ennél komolyabb gondok vannak és nehéz az élet.

Szóval de, a valóságban is így emgy ez.


"nézzünk csak meg a vh alatt élő amcsikat"

Retardált, a világháború pont arról szól, hogy VILÁGOT érint. Ilyen nem volt az animében, az én példám ezért működik a jól élő finnekkel és a rosszul élő afgánokkal.


"ahogy mondtam ez nem realitás hanem egy kis megvezetés a néző felé.."

Realitás, ha valakinek van agya. :)


"subaru személyisége ahol kb olyan mentalitásban van mint a szürke boszi mindenkit szeret tök happy nincs rossz tapasztalat"

Az anime elég jól bemutatta, hogy nem szeret mindenkit, szóval még egy nagyon jó példa, hogy nem sikerült felfognod a személyiségét.


"aztán mikor subaru élt abban a világban ő is ugyan olyan gyanakvó lett mindenkire"

Amúgy ez pont nem igaz.

Ha újranézed az elejét, akkor láthatod, hogy a világ tette gyanakvóvá, mivel gyengébb volt a többieknél, így egyetlen módszere, hogy kijátsza őket.

Itt azonban a világ nem tudja ilyen szempontból formálni a főszereplőt, mivel a főszereplő sokkal erősebb.


"erre a boszi egyszerre él mindkét világban miközben nem is él egyikben sem."

Nem, csak fel kell fogni a látottak. Neked nem sikerült.

Nem világokban él, nem ő adaptálódik világokhoz. Ő ugyanaz marad, ő saját magával foglalkozik, a saját szórakozására teszi azt, amit.


"a világ vagy szivárnáynos vagy sütét ez van tesókám!"

Retardált.

Akkor menj költözz Finnországba 1 évre, utána meg Afganisztánba aztán mondd meg, hogy mennyire hasonló a kettő.


"háborúban porbálj meg te okoskodni meg happy-zni miközben a fejed felett repülhetnek a rakéták"

Re-tar-dált.

Nem csak világháború létezik. Azért mert a törökök elfoglalták Mo.-ot, tőlünk nyugatabbra elég jól megvoltak az emberek.


"lehet sor kerül erre is is mert afganisztánt a terroristák elfoglalták a napokban"

És Mo.-ot is elfoglalták? Nem, akkor mégis változik a világ attól függően, hogy hol élsz.

Ezt mutatta be az anime részben.



Ekkora idiótát, mint te régen nem láttam. :DDD

Jól szórakozom, hogy magyarázod a hülyeséged. :DDD

2021. aug. 31. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó lett az anime. Igazi kedvcsináló a Lightnovel-hez (már annak aki szeret olvasni is). Sőt sok animének inkább az eredeti mű reklámozása a célja, hogy legyen kedved azt is "fogyasztani" s a Majo no Tabitabi anime pont a marketing kategória. De egy jól sikerült fajta marketing alkotás.

A boszorkányos témában amire épít szerintem benne van a top 3-ban.

2021. aug. 31. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!