Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért hiszi mindenki azt,hogy...

Miért hiszi mindenki azt,hogy ha szeretem az animéket,már rögtön Japánért is rajongok?

Figyelt kérdés

Baromi zavaró,hogy amint Japánról van szó,mindenki engem szugerál. Vagy egy kérdésnél amiben benne van Japán és tudom rá választ,az első reakció, biztos az animék.... Pedig én marhára nem bírom Japánt. Fura a gondolkodásuk, a humoruk,a szabályaik (az íratlan is),az étkezésük, ott a bálnavadászat is..

Kösz nem kell megmagyarázni,miért szeressem, inkább a kérdésre válaszoljatok. :D



2021. márc. 31. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert az egy általános kép, hogy aki anim3s az Japanfan. Mert

Az

Animek többsége japán

2021. márc. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem értem, hogy ha szerinted a Japánoknak fura a gondolkodásuk és a humoruk, hogy viseled el az animéket. Süt az animékről a Japán kultúra, a más gondolkodásmód, szokás...stb. Eleve egy Japán anime, most tekintsünk el attól, hogy anime, sokkal másabb, mintha pl ha egy európai kiadó hozta volna létre. A gondolkodásmód sokkal másabb, na mrg nem csak az. Kicsit ellentmondásos így az állításod, nem? :D

Egyébként meg az eredeti kérdésedre a válasz, sokan az animét a Japánokkal kötik össze. Ez olyan, mint mikor szóba jön mondjuk pókember, sokak Tom Hollandhoz kapcsolják egyből, mivel már egy ideje ő alakítja Parkert (aka pókembert). Ez ilyen be rögződés szerűség. Mivel az Anime hazája Japán, így az emberek hozzá tudják kapcsolni. Ezért néznek rád, ha Japán jön szóba. Mert te szereted az animéket, amiknek hazája Japán, így össze kapcsolják Japánt veled.

2021. márc. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az animékben kicsit máshogy tükröződik ez az egész. Tudod,ami egy rajzolt karakternél,aranyos vagy menő, valóságban nem biztos,hogy az. Az arckifejezések,a monológok mind egy megírt előretervezett jelenetek részei és sokkal jobban elő lehet adni a rajzolás szabadságával,mint a valóságban ezért a kultúra is jobban befogadható ebben az esetben,mert tudsz valakivel egyetérteni(anime függő). De ha csak Japánt nézzük és a valóságot,nincs semmi ami miatt megszerethetném őket,hisz nincs sok dolog, ami kötne oda pl. egy személy.
2021. márc. 31. 23:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljes mértékben így van, sokkal jobban befogadható. Viszont a kultúra nem változik. Nyilván olyan dolgokat is bele szerkesztenek, amiket a valóságban nem tennének az emberek, itt most el tekintve a naruto és a MHA féle animéktől.
2021. márc. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor nem értem, hogy ha szerinted a Japánoknak fura a gondolkodásuk és a humoruk, hogy viseled el az animéket. Süt az animékről a Japán kultúra, a más gondolkodásmód, szokás"

Nem ugyanaz a kettő.

Egyrészt, a média irányában nagyon liberálisak. Nem tudom, hogy láttál-e már reklámokat, elképesztően durva dolgok is vannak. Viszont társadalomként, magánéletben nagyon konzervatívak. Ez pedig egy olyan kettősség, ami miatt lehet, hogy valakinek az animék vagy csak egy részük tetszik, míg maga a kultúra nem.

Másrészt, van amit nem ad át az anime. Amikor egy animében illedelmesen kell viselkedni, akkor a karakter megteszi, viszont emögött nagyon sok tanulás és gyakorlás van, amit elsajátítani már nem kellemes, ami miatt szintén lehet, hogy valakinek a kultúra megélése már nem tetszik, max ábrázolása.

Harmadrészt, a nemzetközi közönség - illetve globális piac valamennyire már befolyásolja az animéket, ami miatt nem feltétlenül érződik rajta a japán kultúra.

2021. ápr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kettönek semmi köze egymáshoz. A háborus világvége filmeket is szeretem, ettöl fügetlenül a valoságba nem kedvelem ezeket.
2021. ápr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!