Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Mit jelent? Transgender dysphoria

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent? Transgender dysphoria

Figyelt kérdés
Transgender dysphoriat nem értem néztem neten de nem találtam értelmes magyarázatot .
2017. nov. 6. 22:30
 1/9 Modeler ***** válasza:
45%
A google azt mondja, hogy "Nemi identitás zavar"
2017. nov. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ezt h értve valaki kérem írja le hosszan magyarázza el
2017. nov. 6. 22:36
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem transgender dysphoria, hanem gender dysphoria. Vagy gender identity disorder. Az a mentális betegség — illetve ha PC-k akarunk lenni, állapot — amikor valaki más neműnek képzeli magát, mint ami.
2017. nov. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kedves hármas akkir ez nem egyenlő a transz szerxualitással? Azért gondolom mert aki transz szexuális annak nem kepzelgesei vannak azzal kapcsolatban hogy ki is ő és nem mentális zavara van
2017. nov. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ramone ***** válasza:
30%

ma 23:18

Hát akkor mi baja van? Mert én pasinak születtem... De ha kiruzsozom a pofámat női ruhákat veszek fel és az összes kóbor buznyákkal seggberakatom magam mert én nő vagyok azt mondom... De attól még pasi vagyok aki csak nőnek hiszi magát... Nem válok nővé azért mert azt mondom... Az összes ilyen egyszerű személyiségi zavaros gyökèr... Nem kell tulmagyarázni...

2017. nov. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Annyival kiegészíteném a 3-as válaszolót, hogy nem másnak képzeli magát, mint ami, hanem a testével nem tud azonosulni.

A transzszexualitás az agyi változásokból is kimutatható.

A diszfória meg ennek a mentális megnyilvánulása.

Amikor egy transzszexuális belenéz a tükörbe és pl ő férfiként azonosítja magát lelkileg, de a valóságban keskeny válla van és széles csípője, ez benne hatalmas fokú frusztrációt okoz. A hormonkezelés többnyire meghozza ezt a lelki békét azzal, hogy segít a test átalakulásában.

Egy nemi diszfóriában szenvedő ember nem képes a napi dolgait véghez vinni, mert mindenből kellemetlen érzése adódik, a mai világban minden lépésnél jön a nemek különválasztása, ami egyrészt jó, másrészt rossz. Már pusztán a megszólítások köszönésnél mondjuk "hölgyem" vagy "uram". Ez egy embernek, akivel lépten nyomon azt éreztetik, hogy nem az, akinek ő érzi magát, egyszerűen borzalmas.

Egy transzszexuális ember nem személyiségzavaros, mint ahogy írta előttem valaki.

Bámulatos, hogy valaki ennyire nem rendelkezik empátiával:)

2017. nov. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak gender dysphoria, nem transzgender dysphoria.



Ez nagyon szubjektív, bizonyos transznemű embereknél erősebb, másokál van hogy nincs is (de ettől még lehet valaki transz). Vannak rosszabb és jobb napok is, változó.


Pl egy transz pasit nagyon sokkolhat a ciklusa. Aztán van akinek a hangja vagy a nemi szervei okoznak lelki krizist.

2017. nov. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nem az empátia hiánya, bár kétségkívül lehet ezzel is dobálózni. Egy kis ad hominem soha nem árt, ugyebár. Attól, hogy valaki másnak tartja magát szubjektíve, mint ami valójában, még nem lesz más. Azzal, hogy ezekben a szerencsétlenekben erősítjük ezt az érzést, csak rosszabbat teszünk velük. Egy férfi soha nem lesz nő, egy nő soha nem lesz férfi. Mármint amíg nem tudjuk átírni a DNS-ünket...


A transzneműséget egyre több helyen veszik ki a mentális zavarok listájáról, tény. Viszont ebben nincs konszenzus az orvostársadalomban. Fel tudnám hozni Dr. Paul R. McHugh-t például, a Johns Hopkins kórház korábbi főorvosát, aki szerint a transzneműség mentális betegség. Nincs egyedül ezzel a véleményével. Jellemző viszont modern világunkra, hogy ilyen, a "progresszív" nézeteknek ellentmondó tudományos véleményeket egyre kevésbé szabad megjelentetni. A baloldal zászlójára tűzte a "transz jogokat", és ezzel eltávolodott saját gyökereitől, hiszen mindig mint a tudomány zászlóvivője lépett fel. A biológiát és orvostudományt sutba dobta, és megalkotta helyette a gender studies-t.


A szomorú ebben, hogy az a "gonosz", aki nem fogadja el, hogy Pistike márpedig lány, mert annak tartja magát. Ahelyett, hogy segítenénk Pistikének helyreállítani a mentális egyensúlyát, hogy teljes életet élhessen férfiként — mert férfi. A baloldal átpolitizálta ezt is, és ezzel nemcsak a normalitás, a józan paraszti ész és a tudomány szabadsága ellen vétett, hanem a transznemű emberek ellen is. Mert ha Pistikénk átesik egy — áltudományos módon — nemváltoztató műtétnek nevezett procedúrán, nincs visszaút, még ha meg is bánja később. És igen, sokan megbánják. Főleg úgy, hogy egyes nyugati országokban már 2 (!) éves gyerekeket is transzneműnek nevelnek. Albertában az állami szervek egyenesen elvehetik a szülőtől a gyereket, ha nem a gender identitásának megfelelően nevelik. De nyilván a jobboldal a gonosz, transzfób és bigott, mint mindig.


Szóval nem, az empátia nem belőlem hiányzik. Ha bárkiből, akkor abból, aki elhiteti valakivel, hogy az XX lehet XY, és fordítva. Nem lehet. Ha nőként születtél, nőként is halsz meg.


Megelőzendő az ilyen irányú "érveket": tudom, hogy léteznek genetikai rendellenességek, amelyek különböző kromoszómaformációkat hoznak létre. Ez viszont egy más lapra tartozik. Az emberek — beleértve a transzneműeket is — elhanyagolható hányada szenved ilyen betegségekben.


Lehet lepontozni, toleráns csapat.

2017. nov. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Heraclius, én nem pontoztalak le, nagyon jót írtál.


Ez az egész most van sajnos kialakulóban, és ha meglátok egy írást bizonyos női szemléletekről, remegésig tudom idegesíteni magam tőle.

Gondolom kezdődött a feminizmussal az egész, aztán jé, elkezdtek rájönni ezen női egyedek, lehet, valami nem stimmel velük?

Elkezdték tanulmányozni magukat, és hoppá.

Itt tartunk most, eddig nem kevés kárt okoztak a társadalomnak, nekem semmi bajom nem volt egy darabig a melegekkel, lezbikusokkal, stb, de amióta ez az őrület tart, kb agyon tudnám ütni mindet.(a melegekkel nincs bajom) de gyaníthatóan a leszbikus, feminista nők, akik borzalmas károkat okoznak a világban, a mérhetetlen egoista, önimádó, okoskodó életvitelüknek köszönhetően.

2018. jan. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!