Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Menjek vagy maradjak?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés
21 éves nő vagyok. A párommal 2 éve ismerkedtünk meg, ő egy 22 éves férfi. Kedvelem a párom, jól kijövünk, majdnem minden téren azonos a felfogásunk, viszont én nem vagyok belé szerelmes (a kapcsolat elején sem voltam). De mivel jól megvoltunk, a szerelem hiánya engem nem zavart. Ő szerelmes belém, én vagyok neki az első barátnője, nekem is ő az első fiúm. Azt tudni kell, hogy sosem voltam még szerelmes MOSTANÁIG. Azonban pár napja megtalált engem is életem során először ez az érzés. Beleszerettem az egyik egyetemi tanárnőmbe. Természetesen plátói a dolog. A nőt már ismerem egy ideje, viszont mostanra kaptam azon magam, hogy fülig belezúgtam. Nem bírom kiverni a fejemből. Ha meglátom, én is érzem a pillangókat a gyomromban, amiről eddig csak másoktól hallottam. Tanácstalan vagyok. A dolog teljesen plátói, emiatt nem szívesen rúgnám fel a kapcsolatomat. Viszont eddig azért voltam teljesen megelégedve a párommal, mert azt hittem, nem vagyok képes a szerelemre és ezért nem volt hiányérzetem a párom mellett. Viszont most csak bűntudatom van, ha vele vagyok, mert látszik, hogy ő még mindig odavan értem, az én gondolataim meg a tanárnőm körül járnak. Így, hogy megtapasztaltam, hogy milyen érzés az, amikor tényleg vágysz valakire teljes szívedből...Én is meg szeretném tapasztalni ezt az érzést viszonzottan is. Viszont ha a párommal maradok, akkor erre nem lenne esély, mert ő komolyan gondolja velem a dolgokat, ha én nem lépek ki ebből a kapcsolatból, ő sosem fog. Azt viszont nem tudom eldönteni, hogy megérné-e elhagyni őt, akivel biztos a jövőm és szeret engem. Lehet, hogy sosem találkozom az "Igazival" és akkor meg feleslegesen borítottam magam körül mindent.
2017. máj. 11. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogyha akármennyire is szereted a barátodat és akármilyen régóta is vagytok együtt, de nem vagy belé szerelmes, akkor előbb-utóbb biztosan szakítani fogsz vele, mert ha eddig nem tudtál beleszeretni, akkor erősen kétlem, hogy ezután történik valami eget rengető, gyökeres változás az érzelmeid kapcsán. És ami azt illeti szerintem annál nagyobbat fog koppanni, minél később történik meg. Szóval tudom, hogy ez egy nehéz szituáció és az ember nehezen lép ki egy amúgy szeretetteljes kapcsolatból, de mindketten megérdemlitek, hogy igazi viszonzott szerelemre leljetek és ez egyelőre egyikőtöknek sincs meg. Szóval én azt tanácsolom, hogy add meg a partnerednek a lehetőséget, hogy továbblépjen, és te pedig ismerkedj, hátha lesz valaki más is, aki iránt igazi szerelemre lobbansz, és megtalálod, azt ami a mostani kapcsolatodból hiányzik.
2017. máj. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb-utóbb úgyis vágyni fogsz arra hogy a szerelem oda-vissza működjön. Főleg most hogy megtapasztaltad milyen érzés is a szerelem.
2017. máj. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem szereted minek vagy vele?? Semmi èrtelme. Olyan emberrel èld le az èleted akibe szerelmes vagy. Ez ilyen egyszerű ne gondolkodj ezen. Semmi èrtelme kapcsolatban élni szerelem nélkül
2017. máj. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előző válaszolókal, én is azt ajánlom, hogy vess véget a kapcsolatnak. Főleg, ha már bűntudatod is van. Egy idő után nem fogod bírni, felhalmozódik az egész, és így is, úgy is ki fog derülni.

Az is igaz, hogy a pasival szemben sem szép a dolog, de magaddal szemben sem. Még csak 21 éves vagy. Tényleg szeretnéd úgy leélni az életed, hogy hazudsz valakinek, hogy egyfolytában bűntudatod van, hogy olyanra vágysz, amit a másik fél nem adhat meg neked? Mikor fogod abbahagyni? Amikor összeházasodtok? Amikor gyerekeitek lesznek? Tényleg boldog tudnál lenni?


Ha nem tudod eldönteni, dobj fel egy érmét, rá fogsz jönni, hogy mit akarsz jobban, hogy melyik oldalára akarod, hogy essen.


Remélem, tudtam segíteni.

2017. máj. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!