Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Miért viselkedhet így?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért viselkedhet így?

Figyelt kérdés

Örülnék, ha valaki aki tapasztalt hasonlót vagy nem tapasztalt, de külső nézőpontból talán reálisabban látja a dolgokat, az meg tudná mondani, hogy miért viselkedhet így velem!


Alapvetően az anyámról lenne szó.

Én 20 éves vagyok és kb. 3 éve vagyunk együtt a barátnőmmel. Előtte 16 évesen kb. 2 hétig jártam egy sráccal, ami teljesen komolytalan volt, egyszer elmentünk moziba, meg egy házibuliban együtt aludtunk és nagyjából ennyi. Erről anyám is tudott, de ő sem tulajdonított neki jelentőséget.


A barátnőmet viszont ismeri, de nem tudja, hogy több van közöttünk, mint szimpla barátnői viszony. Egyszerűen képtelen vagyok elmondani neki, hogy leszbikus vagyok és egy lánnyal járok, mert rettenetesen homofób. Az utcán hangosan beszólogat olyan embereknek, akikről feltételezi, hogy melegek. Ha a TV-ben valami ismert meleg ember van egy adásban, akkor képes elkapcsolni más csatornára. A tesóm gimijébe jár egy nyíltan meleg srác, anyám meg itthon üvöltözött, hogy ezt mégis hogyan merészelik, ki kéne rúgni. És megtiltotta a tesómnak, hogy 5m-nél közelebb menjen hozzá. Ennek a srácnak elváltak a szülei és anyám kifejtette, hogy biztos azért, mert az egyik elfogadta a másik meg nem tudta elfogadni, hogy beteg a gyereke, és hogy anyám se tudná ezt elfogadni, mert ez elfogadhatatlan. Vagy az utóbbi időben hetente elmondja, hogy ő belehalna, ha meleg lenne a gyereke vagy, hogy megölne engem vagy a tesómat, ha melegek lennénk. És hasonló dolgok.


Viszont, ami furcsa, hogy a barátnőmet nagyon kedveli. És sokszor elmondja, hogy mennyire örül, hogy végre találtam egy olyan barátot, aki nem használ ki és rendes. Ha egy hét eltelik úgy, hogy nem találkozom vele/nem mesélek arról, hogy épp mi történik vele, akkor kérdezgetni kezd arról, hogy mi van vele. Idegenek előtt dicsekszik a barátnőm egyetemi sikereivel, míg az enyémekről általában nem mesél senkinek. És megfigyeltem, hogy mikor nálunk van a barátnőm, akkor túlságosan sok energiát fordít abba, hogy elemezze a testbeszédünket. Eddig biztosan nem látott minket sem csókolózni, sem ölelkezni, de még csak beszélgetni se olyan dolgokról, ami lebuktathatna minket. Itthon semmi olyan tárgyat nem tárolok, amiből egyértelmű lenne a helyzet. A számítógépembe/telefonomba nem lát bele.


Ennek ellenére úgy érzem, hogy sejti. Viszont nem értem, hogy akkor mire fel a szitkozódásai és fenyegetései. És ha ennyire elutasító, akkor a barátnőmmel meg miért kedves? Konkrétan sosem kérdezett rá, de utalni se utalt soha arra, hogy több van köztem és a barátnőm között. Szerintetek is sejti vagy csak én kombinálok? És ha sejti, akkor mire fel ez a fenyegetőzés? Ezzel akarná kiprovokálni, hogy elmondjam? Pedig így nem fogom, mert rettegek tőle. Inkább kérdezne rá burkoltan vagy valami.


Bocsánat, hogy ennyire hosszú lett. Előre is köszönöm, ha alaki végigolvassa és rendes választ ad! :)



2017. márc. 5. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondd el neki! Majd ha már nem vele laksz! Így semmiképp se.

Én is beleestem abba a csapdába, hogy elhittem, hogy sejti, de nem sejtette, először minden rendben volt, aztán majdnem kidobott mert elkezdte a homofób szarságait...

17/l

2017. márc. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem sejti, ha ennyire homofób nem hiszem hogy ilyen kedves lenne a barátnőddel
2017. márc. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szende-lány ***** válasza:
50%

A válasz pedig egyszerű! Az anyád nem sejt semmit! Ezt, ahogy mondtad, csak te kombinálod…

Én a te helyedben nem mondanám el neki, talán soha! Igaz hosszan írtál, de legalább így jól látszik, a te anyád sosem fogja megérteni....

35 N

2017. márc. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal és szerintem csak azért érzed, hogy sejti, mert te tudod, és egyes megnyilvánulásaiba belelátod, de közben ő nem is gondol ilyesmire, és szimplán csak kedveli a barátnődet.

A leírtak alapján szerintem tényleg nem jó ötlet elmondani neki, mert nagyon megromolna a viszonyotok, és pokollá tenné az életedet, amíg ott élsz.

A helyedben arra törekednék, hogy minél hamarabb lehetőséget találjak arra, hogy legyen egy olyan hely, ahol hosszútávon lakhatok, akár egy olcsóbb, kisebb albérlet is jó, csak ne legyen az, hogy gyomorgörccsel jársz haza, mert tudod, hogy vagy nem szól hozzád, vagy mindig megkapod, hogy milyen undorító ember vagy a leszbikusságod miatt, vagy esetleg azt mondja, hogy pakolj össze, és menj el.

Ezt szerintem nem érdemes megkockáztatni.

Még annyit, hogy kitartást kívánok neked és nagyon sajnálom, hogy anyukád ennyire elítéli a melegeket. Nem is értem ezt a fajta gondolkodást tényleg.

Én eddig az apukámnak és a feleségének mondtam el, hogy biszex vagyok, mondjuk mindketten meglepődtek, de szerencsére viszonylag liberálisak és egész jól fogadták, de tényleg el sem tudom képzelni, hogy mi lett volna, ha nem így reagálják le. Szóval tényleg sok sikert. :)

2017. márc. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Elmondani semmiképp sem fogom. Régen volt tervben ilyesmi, de mikor már majdnem sikerült elhatároznom magam, akkor kezdődtek ezek a rettenetes homofób megnyilvánulásai. Azelőtt sem volt elfogadó, de mintha tudat alatt érezte volna, mire készülök és elkezdett így viselkedni. Ez kb. 1,5 éve kezdődött.

Mostanában inkább csak ezek a testbeszédfürkészései érthetetlenek számomra, de valószínűleg igazatok van és csak én látok bele dolgokat az egészbe.

Illetve a tesóm ültetett bogarat a fülembe, aki szerint sejt anya a dolgokat csak nem mer beszélni róla, de hát kitudja.

Az elköltözés még várat magára, mert olyan egyetemre járok, ami mellett nem lehet dolgozni egyelőre.

Majd csak alakul valahogy.

Köszönöm a válaszokat! :)

2017. márc. 5. 21:09
 6/7 anonim válasza:
84%

Szerintem sem sejti, de tudat alatt érezheti. Az anyák sokszor ráéreznek dolgokra úgy, hogy maguk sem tudják mi az. És lehet, hogy pont ez hozza ki belőle a homofób megnyilvánulásokat.

Jó lenne, ha azért idővel felkészülnél egy beszélgetésre, mert nem lehet egy életen át titkolni, te leszel egyre feszültebb, ahogy telik az idő. Hazugságban élni nehéz és minden szempontból megterhelő...

2017. márc. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit nem sejt, és amíg vele laksz a saját érdekedben ne mondj neki semmit...
2017. márc. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!