Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Leszbikusok! Nektek működik a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leszbikusok! Nektek működik a "gaydar"-otok?

Figyelt kérdés
Ti fel tudjátok ismerni azokat a nőket, akik szintén nőkhöz vonzódnak, csupán egy nézésből vagy megérzésből? Mármint mi az a tekintet, amit keresni kell?

2022. jún. 30. 19:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%

Bocsánat, hogy nem érintettként írok, de ilyen nincs!

Még heteroszexuálisként is nehéz felmérni, hogy melyik férfi vonzódik hozzám, úgy is, hogy nem tekintetet kell keresni, hanem a viszonyulást, párbeszédet.

Aki a saját neméhez vonzódik, az még inkább visszafogott, nem rakja ezt ki az ablakba. Ha nem beszélgettek, sosem fog kiderülni a nyitottsága nézésből.

2022. jún. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%

Egy csomó esetben jöttem rá, hogy valaki vonzódik a nőkhöz (is). Igazából ahol utólag kiderült az, hogy kihez vonzódik, mindig eltaláltam, de vannak olyanok akikről nem derült ki semmi (a "random láttam az utcán"-t leszámítva ez kb. 2 ember), szóval nem biztos, hogy mindig működik. Igazából fogalmam sincs, hogy miből jövök rá, csak ilyen érzés szintjén van jelen. De volt több olyan is akiről azt hittem, hogy férje van (de csak volt, és most barátnője van) és akkor is volt bennem egy ilyen érzés és később megtudtam, hogy már évek óta csajjal van.


Olyannal mondjuk még nem találkoztam, akiről azt éreztem volna, hogy hozzám vonzódik, valószínűleg ezt nem is tudnám megmondani, de én úgy értelmeztem, hogy nem is erről szól a kérdés.

2022. jún. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
Én full hetero nő vagyok, de nagyon gyakran kapok ajánlatokat nőktől. Szóval fogalmam sincs miért, de valószínűleg én adok ilyen jeleket.
2022. jún. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, tök hülye vagyok ehhez. Akiről tudom, hogy hetero és akiről tudom, hogy leszbikus, azoknál se tudok még "visszafelé gondolkozva"se különbséget találni.
2022. jún. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Néha van megérzésem egy egy emberrel kapcsolatban de általában nem tudom meg hogy igazam volt e.
2022. jún. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Csak akkor veszem észre, ha vonzódik hozzám. Akkor látom, hogy "úgy" néz rám. De ennyi.
2022. jún. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek a gaydar dolognak az alapja az intuíció. Szerintem annyiról szól az egész, hogy vannak megfigyeléseid, tapasztalatid a körülötted lévő emberekről (melegekről, heterókról, stb) és (van akinek ehhez nagyobb tehetsége van, van akinek kevésbé) tudat alatt következtetéseket vonsz le róluk, összefüggéseket alkotsz magadban. Szerintem, hogy a "gaydar" működjön, sok meleg, biszex emberrel kell találkozni, akikről amúgy is tudod, hogy azok, mert mondjuk ez a téma hozott össze. Nekem ez tényleg segített abban, hogy más szitukban is valahogy "kiszúrjam" őket. Nem feltétlenül sztereotipikus dolgokra kell gondolni (bár akad olyan tulajdonság is), inkább a férfi női dinamikákban keresendő a megfejtés. Mondjuk ahogy egy nő kollégám viselkedik egy férfi kollégámmal. Ha mondjuk vsak az utcán megy el valaki mellettem és találgatom, hogy leszbikus e, akkor szerintem az "előítéleteimre" a bennem élő sztereotípiákra hagyatkozok. Mint mozgás, öltözék, stb.
2022. jún. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán. Sok bi/leszbi barátom van de egy ismeretlenröl nem tudom megállapítani a szexuális orientációját.
2022. jún. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
Eddig béválltak a megérzéseim
2022. júl. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

Nézésből könnyű felismerni, egyszerűen látod hogy máshogy néz arra aki bejön neki. Végigméri, utánanéz, hosszú szemkontaktus stb.

Nyilván vannak külsőre is árulkodó jelek, de egy nőiesebb nőről nehezebb megállapítani.


Összeségében működik nálam a dolog, de tény hogy kellett ehhez az évek tapasztalata.

2022. júl. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!