Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért vonzanak a lelki roncsok?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vonzanak a lelki roncsok?

Figyelt kérdés

(Bocs ha durván fogalmaztam)

Az eddigi kapcsolataimban is volt egy pár hasonló eset, de ez tényleg nagyon komoly.

Van ez a srác az osztályomban akibe azthiszem, szerelmes lettem. Úgy félévkor jöhetett át, mert elvileg nagyon durván zaklatták. Hát itt se nagyon változott a helyzet. Igazából mondhatni kiközösítették, és folyton beszólogattak neki, pedig nem is csinált semmit. Először a lányok még védték valamennyire, mert "aranyos, meg jól néz ki" de aztán már ők is elkezdték.

Ilyenkor próbálom terelni a témát, hogy hagyják békén.

Elég sok pletyka is van róla. Elvileg otthon sem a legjobb a helyzet. Azt meg mindenki tudja, hogy vagdossa magát, mert látszik, ezzel kapcsolatban is sokszor beszólnak neki. De nagyon durva tényleg. Kémián én ültem mellette és ki kellett kísérnem, mert átvérzett az egész. De látszott, hogy elég mélyek is. Próbáltam utalni rá, hogy ezt nagyon nem kéne, de még rám se hallgat pedig én vagyok az egyetlen akivel jóban van.

Nem nagyon beszélget senkivel és nincsenek is nagyon barátai rajtam kívül.

A "jobb lenne ha meghalnál"hoz hasonló beszólásoknál meg már egy kicsit elborult az agyam, ha nem lett volna ott a tanár nem tudom mit csinálok. De most komolyan, hogy mondhat valaki ilyet?

Volt, hogy órán csak random elsírta magát. Enni se eszik rendesen szerintem. Többször is elájult már a suliban.

Néha átjön hozzánk, de akkor sem szeret a problémáiról beszélni.


Egyrészt azt sem tudom, hogy egyrészt miért vonzódom hozzá és, hogy mit csinálhatnék ilyen helyzetben


2019. jún. 20. 23:39
 1/9 Buran ***** válasza:
100%

Azt hiszem, hasonló az ízlésünk. Sokat gondolkodtam rajta, hogy miért mindig a "lelki roncs" fiúk jönnek be, de sosem találtam rá egyértelmű választ. Vannak, akik az okos fiúkat szeretik, mások a rosszakat, van, akinek az izmos jön be, és úgy látszik a sorba belefér az ilyesmi is.


Állj mellette és támogasd. Ha ő sem hetero, akkor ez még egy szép kapcsolat alapja is lehet.


24/F

2019. jún. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon törődő ember lehetsz. Védeni szeretnéd az elesetteket a rosszakaróiktól. Szerintem ez ösztönös. Nálam is volt valami hasonló.
2019. jún. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy ilyen idoszakom. A pszichológusom szerint mindenki olyat választ aki hasonlit hozza, valah legbelül ugyanolyan toreseitek vannak.
2019. jún. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, a gyereknek pszichológus kell, minél előbb!
2019. jún. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem sem áll távol, babusgatni, építeni, segíteni a másikat. Valahogy jól esik a lelkemnek.
2019. jún. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kétféle személyiségtípus van. Az egyik az erőhöz (értsd: magas, izmos, jókiállású, magabiztos, vagyonos, sokdiplomás, hős lovag...) vonzódik, vagyis olyat keres, aki biztonságérzetet teremt számára. A másik személyiség ilyen szituációban el se tudja magát képzelni, mivel pont hogy ő maga akar oltalmazni egy nálánál "gyengébbet". Határozott, magabiztos személyiségbe nem tudna szerelmes lenni, az nem vált ki belőle érzelmeket.
2019. jún. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi jön be....


A piszkálódásokról meg annyit hogy amint vége lesz az iskolának más lesz a helyzet. A gyerekek amúgy is ritka gusztustalanok. Kb az emberi tulajdonságok legrosszabb része ott csúcsosodik ki. Ösztönösen ilyen nyavalyások.


Engem is csesztettek ált. meg középsuliban. Valódi megváltás volt amikor egyetemre mentem a mérnöki szakra ott már csak hozzám hasonló emberek voltak.


Külön dicséret amiért véded a barátodat nem lehet könnyű. Az állami iskolák meg sajnos ilyenek. Túl kel valahogy élni a tökfejekkel meg nem lehet mit csinálni.

2019. jún. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%

" Kétféle személyiségtípus van. Az egyik az erőhöz (értsd: magas, izmos, jókiállású, magabiztos, vagyonos, sokdiplomás, hős lovag...) vonzódik, vagyis olyat keres, aki biztonságérzetet teremt számára. A másik személyiség ilyen szituációban el se tudja magát képzelni, mivel pont hogy ő maga akar oltalmazni egy nálánál "gyengébbet". Határozott, magabiztos személyiségbe nem tudna szerelmes lenni, az nem vált ki belőle érzelmeket."


Ez ilyen szuperleegyszerűsítés, mivel az adott egyén "húspiaci" értékét nem veszi figyelembe. Szerintem ez inkább csak arról szól, hogy nagyon ritka esetben valaki nem jól becsüli fel a saját értékét. Nyilván ha mondjuk van egy kövér, magára nem adó igénytelen leányka, akkor az ÁLTALÁBAN(!) nem fog összejönni egy izmos, magabiztos, sok diplomás lovaggal, hiába szeretne. Olyan ez, mint amikor van 1 millió forintod, szeretnél venni egy zsír új Lamborghinit 80 millióért, de hiába szeretnéd, ha nincs rá pénzed. Dönthetsz úgy, hogy te mégis a Lamborghinire álmodozol és nem éred be az 1 millás használtautóval, annak ellenére, hogy tudod, sose fog kigyűlni rá. Vagy rájöhetsz, hogy ez egy irreális álom, ha a Lambóra vársz, sosem lesz kocsid. Lehet az 1 millás verda kicsit sokat fogyaszt, lomha, ütött kopott: de vehette ezt, másra nem volt pénze.

Szerintem ez szokott lenni az emberekkel, nem az, hogy nem vágynának a lehető legjobbra, hanem rájönnek tudatosan vagy tudat alatt, hogy "nem várhatnak a lambóra" :D


Szerintem ez is így lehet: te is vágysz a menő csávókra, de valahol tudod, hogy te is "roncs" vagy, maximum más szemszögből, mint akit ugyanígy hívsz.



De általánosságban: a lelki roncsokat a lelki roncsok vonzzák. A kiegyensúlyozott ember nem kezd lelki ronccsal , mert ennek az állapotnak a mutatóit hordja magán. Aki a saját önbizalmát így akarja kiépíteni, szerintem az lelki roncs ugyanúgy.


Ha már te ezzel a szép kifejezéssel éltél.

2019. jún. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Elég sokan próbálkoznak nálam, szebbnél szebb és "menő" lányok, de ugye ők nyilván nem érdekelnek

A fiúk már nem annyira mernek közeledni, de van egy pár aki tényleg jól néz ki, viszont valahogy közülük sem a menő srácok tetszettek soha, akik nem nagyon terveznek hosszútávra... hozzájuk nem nagyon tudok érzelmileg vonzódni, de szerintem nem is akarnák

Valamilyen szinten igazad van, de én inkább azért akarok neki egyrészt segíteni, hogy ne jusson olyan sorsra, mint sokan és, hogy aztán a szüleinek ne kelljen temetni..és nem azért, hogy felépítsem magam lelkileg

2019. jún. 27. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!