Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Coming out segíthet abban,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Coming out segíthet abban, hogy könnyebben elfogadjam a homoszexualitásomat?

Figyelt kérdés

Elég nehezen megy az önmagam előtti felvállalás is, és gondoltam, hogy ha elmondom olyannak a dolgot, aki ilyen téren abszolút megértő, esetleg segíthetne nekem is, hogy könnyebben elfogadjam. Szerintetek jó ötlet? Vagy előtte mindenképpen tisztáznom kéne magamban, hátha nem jól reagál? Ti mit gondoltok róla?


18/F



2018. jan. 21. 03:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sokat segített. De mindenképpen olyannal oszd meg először, akiről tudod, hogy nem fog rosszul reagálni.


Én anyukám után (aki elég jól fogadta-de kellett egy kis idő nekem is, meg neki is, míg tudtunk erről komolyabban beszélni és míg tényleg "ki tudtam neki önteni a lelkemet") egy lány barátommal osztottam meg a dolgot először, de ő konkrétan többször utalt rá előtte, hogy örülne, ha meleg lenne valamelyik barátja, mert ő eléggé rajongott a melegekért.

Persze előtte is az egyik legjobb barátom volt, meg utána is.


Aztán fokozatosan másoknak is elmondtam. Hozzáteszem, hogy negatív tapasztalatom nem nagyon van ezzel kapcsolatban eddig, sőt... Olyan is elképesztően jól fogadta, akivel kapcsolatban konkrétan attól tartottam, hogy rámegy a barátságunk és szóba sem áll velem többet. Ahhoz képest még mindig az egyik legjobb barátom. :)

2018. jan. 21. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokat segíthet, de attól a nagy harcot magaddal kell megvívni. :)


Ez idővel egyszerűbb lesz. Ugyan nekem még nem sikerült, de szerintem az a legfontosabb, hogy az ember egy olyan életet éljen, amiben tényleg boldog. És annak nem szabad semmi, de tényleg SEMMI az útjában állni. Így az sem, hogy magadat hátráltatod. Sok sikert :)

2018. jan. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem tudod elfogadni magad? Miben más egy heteroszexuális, mint egy homoszexuális? Semmiben. Ne érezd magad ezért kevesebbnek, vagy "másnak". Ezért nem kell szégyenkezni. Teljes életet lehet melegként is élni. Az utálkozók véleménye mikor számított? Soha. És soha nem is fog. Csak az a lényeg, hogy Te boldog legyél. Ez nem más élete, ez csak a Tiéd. Nyugodtan elmondhatod másoknak is, de legyél természetes. Kezeld lazán. Úgy beszélj róla, mint egy átlagos témáról. Hisz a szexualitás - főleg barátok között - teljesen átlagos beszédtéma. Mit számit az, hogy a saját, vagy az ellenkező nemben találsz társat? Nem számít. Ne foglalkozz másokkal. Hidd el, hogy sokkal boldogabb leszel! :-)

16/F

2018. jan. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ott van az a fránya társadalmi nyomás, amit egy szociális ember nem nagyon tud elfelejteni, hiszen ő az a típus, aki szeret emberek között lenni, szeret társasági életet élni.
2018. jan. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két olyan "barátom" volt, akik a coming out-om után eltűntek mellőlem, de nem bánom. :) Maradtak mások, akik támogatnak, és ugyanúgy, ha nem még jobban szeretnek, én pedig őket becsülöm, a többit lesz*rom. A társadalmi nyomásról pedig annyit, hogy mindig is lesznek, akiknek ez nem tetszik, de ha ezzel foglalkozol, hogy noname embereknek megfelelj, sosem leszel igazán boldog. Érdemes így felfogni. Én először csak egy-két barátot avattam be, akikről tudtam, hogy mindenképp mellettem állnak, és a testvéremnek. Aztán jöttek a szüleim, és kicsit bővebb körben az ismerőseim. Mindezt szép lassan, fokozatosan, legalábbis akinél tudtam, hogy időre lesz majd szüksége. Pl szüleimmel két év után jutottam el odáig, hogy végre kíváncsiak a barátomra; jövő hétvégén lesz közös ebéd (izgulok:D).

Szóval, kedves kérdező, ha tényleg van olyan ember, akiben megbízol és tudod, hogy ilyen téren nem ítélkező, bátran mondd el neki, biztosan segíteni fog. Ez már egy lépcsőfok azon a bizonyos úton! :) Drukkolok neked! :)


25/F

2018. jan. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem túl nagy jelentőséget tulajdonítotok ennek. Aki kíváncsi rá, ugyis megkérdezi nyiltan, és ha méltónak tartom rá, felvilágosítom. Akik a hátam mögött pusmognak, azokat megvetem. Csak annak mondom el őszintén akivel kapcsolatot akarok létesíteni. Még a szüleimmel sem beszéltem erről, elvégre nagykorú vagyok, szerintem ugyis tudják.

.

2018. jan. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek a biztató szavakat, szeretnék minél hamarabb túlleni rajta! :)


Akinek el szeretném mondani, elég jó barátom, és utalt már rá, hogy szeretne ismerni olyat, aki meleg, szóval gondolom jól fogja fogadni. Viszont ugye ha neki elmondom, akkor nyilván el kell majd mondanom idővel másoknak is (nem mintha amúgy nem), és mivel eddig úgy elvoltam, most meg az ismeretlenbe próbálok fejest ugrani, így eléggé ideges vagyok, meg ijesztő ez a helyzet. Fejben tudom, hogy azzal nincs semmi baj, hogy nem a lányokat szeretem, hanem a fiúkat, de valahol tudatalatt mégsem tudom elfogadni, valahogy mégis abszurdnak tűni. 4-esnek teljesen igaza lehet, hogy ez a társadalmi nyomás, remélem ez idővel megszűnik. 6-os veled nem igazán értek egyet. Alapból senki nem kérdezi meg tőlem, mert egyáltalán nem mutatom semmi jelét a homoszexualitásomnak, de így hosszú idő után meg már nem is ejthetem el bármikor, hogy amúgy én meleg vagyok. Legalábbis az én fejemben ez elég bénán hangzik. Szóval így, hogy szerintem nem is sejtik rólam, kissé sokkoló lehet egyeseknek.

2018. jan. 22. 04:14
 8/8 Lacás1976 ***** válasza:
100%
Az önmagad elfogadása egy külön út amit be kell járnod meg kell tapasztalnod. Nekem ez volt az első és sokkal később mondtam csak el szüleimnek. Mondjuk nem is volt senki aki támogatott volna. Ha van rá méltó személy mond el neki így lehett hamarabb eljutsz arra a szintre ahol már teljesen elfogadtad magad.
2018. jan. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!