Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ha homoszexuális valaki, és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha homoszexuális valaki, és van is párja, de nem szexelnek, akkor az nem bűn?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vallásos, de vallásos a családom. Ugye a 10 parancsolatban benne van a "ne paráználkodj". Mert ugye szexelni csak gyermeknemzés céljából lehet. Az a kérdésem, ha nem közüsül az adott homoszexuális pár, az nem lenne bűn?

2017. dec. 2. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ugye szexelni csak gyermeknemzés céljából lehet."


Azért manapság az emberek többsége már túllépett ezen és biztos vagyok benne, hogy azok az embereknek, akik nem aszexuálisak és van rá lehetőségük a 99,9%-a nem tartja be ezt.



"Ugye a 10 parancsolatban benne van a "ne paráználkodj"."


A mostani időkben, de talán még a középkorban is inkább úgy értelmezték ezt, hogy ne csald meg a feleségedet/férjedet, nem pedig úgy, hogy ne szexelj, csak ha gyereket akarsz.

(A középkorban hozzájön a dologhoz, hogy 12 éves lányokat hozzáadták a 14-16 éves fiúkhoz és a védekezésről fogalmuk sem volt.)


Manapság a melegeket inkább bizonyos bibliai idézetek alapján tartják bűn elkövetőinek, de szerintem érdemesebb inkább a szívedre hallgatni.

A Biblia egy emberek által írt könyv, amit ráadásul emberek is fordítottak. Érdemes elolvasni:

[link]

2017. dec. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

1. A tízparancsolatban nem az van, hogy "ne paráználkodj", hanem csak az, hogy "ne törj házasságot", és ennek a célja a családi örökség védelme volt, azaz elsősorban a nőkre vonatkozott. A homoszexualitás nem ide tartozik.


2. A homoszexualitást tételetes tiltja a Tóra (Leviticus 20:13). Jelzem, hogy ez CSAK a zsidókra vonatkozó törvénykönyv. (Máskülönben a családodnak üzenem, hogy körül kellene metélkedniük és ne egyenek disznóhúst). A nemzsidókra az un. noahida törvények vonatkoznak, amelyekben nincs benne a homoszexualitás tilalma.


3. Ezek ókori, régi törvények. A Biblia azt is megparancsolja, hogy ki kell irtani a kanaanitákat. A házasságtörőket meg meg kell kövezni. Szűz lányt meg nyugodtan meg lehet erőszakolni, a büntetés max. annyi hogy feleségül kell venned. stb. stb. Ugye nem akarunk 3000 évet visszarepülni az időben?


És most jön a viszont.


4. A párkapcsolat alapja a szex. Ha együtt élsz valakivel, még ha azonos neművel is, aki szeret, és nem közösülsz vele akkor az nem párkapcsolat vagy pedig kegyetlenség. Szerintem hülyíteni valakit, hitegetni, nem szeretni, ha ez a bűn. Tehát, erkölcsi verdikt: ha van párod de nem szexelsz vele akkor az bűn.

2017. dec. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szexelnek, akkor az bizony nagyon nagy bűn...

Amúgy mutass már nekem csak egyetlen egy hetero párt, akik kizárólag gyermeknemzés céljából közösülnek...

Na látod! Akkor mit foglalkozol azzal, hogy bűn vagy nem bűn?

2017. dec. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"A párkapcsolat alapja a szex."


Amíg olyan öregek nem lesznek,akik úgy élnek egymás mellett,mint két testvér:D

2017. dec. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
A krisnások csak gyerekcsinálás miatt dugnak
2017. dec. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Jani Belucci ***** válasza:
100%
Azt, hogy mi bűn és mi nem, azt (jobb esetben) az adott társadalom dönti el, nem pedig egy több ezer éves könyv. Ma Európában nem bűn a homoszexualitás, akár szexel az illető, akár nem.
2017. dec. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lacás1976 ***** válasza:
100%

Nem kell ezzel foglalkozni mi bűn és mi nem. Ha elfogadod magad nem fogsz. Ilyesmivel törődni hidd el. Én nem vagyok vallásos nekem olyan vallás olyan

egyház nem kell aki ami megvet mert merek az lenni ami vagyok.


Szexeljetek sokat

2017. dec. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!