Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Kedves melegek! Félreértés ne...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves melegek! Félreértés ne essék, a kérdésemmel egyikőtöket sem kívánom támadni, de nem érzitek elfajultnak és kényszeredettnek azt a fajta propagandát, ami körülvesz titeket? Kissé hosszú

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból elolvastam/megnéztem olyan anyagokat (Timothy Kurek - Kereszt a szekrényben(könyv), Ryan Loveless - Ethan és Carter(könyv), Rácz-Stefán Tibor - Fogadj el!(könyv), Zuzana Brabčova - Gyöngyök éve(könyv), Adéle élete(film), meg számos netes love story angolul és YouTube videók), amik elvileg a ti helyzetetekről hivatottak releváns képet nyújtani, viszont a bennük előforduló teatralitás miatt egy kicsit sok, emellett elég sztereotip is szerintem a történetek nagy része, főleg a netes love storyk esetében, arról nem is beszélve, hogy a bennük előforduló szexualitás, erőszak, és vulgaritás nagyon tömény. A Pride-ot meg se említem, mert bár nem vagyok homofób, az ott látottaktól rosszul vagyok. Ti mit gondoltok erről? Mik a ti tapasztalataitok a valós életről, és szerintetek mennyire "jó" a meglátásom?

Előre is köszönöm a hasznos válaszokat.



2017. febr. 5. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2017. febr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Neked, mint kívülállónak, mi a véleményed az intelligenciáról?
2017. febr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem éreztem támadásnak a kérdésedet, csupán érthetetlennek. Miért kellene bármilyennek éreznem a propagandát? Az nem az enyém: nekem csupán az élet az enyém, amit élek. Jól. Például az általad sorolt művek ismerete nélkül is teljesen éreztem - s fogom ezek után érezni - a napjaimat. Nem véleményezhetem azt, amit nem ismerek. De miért is kutatnám vagy vizsgálnám a "homoszexualitás propagandáját"? S amit még kevésbé értek, hogy te miért fordítasz erre időt, ha nem is érint?! Jómagam moziba és színházba megyek, vásárolok, dolgozgatok, élek, mint bárki más. Létezik olyan, aki - az általam említettek gyakorlása helyett - csak olvasgatni szokott ezekről és az identitásáról, ahelyett, hogy megélné?
2017. febr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok, de rendkívül okos telefonom javítási nélkül is kiírom az iménti gondolatmenetet:


Nem vettem támadásnak a kérdésedet, csupán érthetetlennek. Miért kellene bármilyennek éreznem a propagandát? Az nem az enyém: csupán az élet az enyém, amit élek. Jól. Például az általad sorolt művek ismerete nélkül is teljesnek éreztem - s fogom ezek után érezni - a napjaimat. Nem véleményezhetem azt, amit nem ismerek. De miért is kutatnám vagy vizsgálnám a "homoszexualitás propagandáját"? S amit még kevésbé értek, hogy te miért fordítasz erre időt, ha nem is érint?! Jómagam moziba és színházba megyek, vásárolok, dolgozgatok, élek, mint bárki más. Létezik olyan, aki - az általam említettek gyakorlása helyett - csak olvasgatni szokott ezekről és az identitásáról, ahelyett, hogy megélné?

2017. febr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 kovpet ***** válasza:
78%
A Pride-tól én is rosszul vagyok. A haverjaiddal ott üvöltöztök talpig feketében és jó nagy bakancsban, pedig lehetnétek a kocsmában is azalatt az idő alatt, utána verhetnétek az asszonyt és a gyerekeket. Nem akarlak bántani, tudom, hogy az erőszak az identitásotok fontos része, de nem gondolod, hogy kicsit túl töményen jelenítitek meg a való világban? Te mit gondolsz? Jó trollnak lenni? Vagy unalmas egy idő után?
2017. febr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A pride itthon teljesen normális!

Nem a médiából kellene tájékozódni,mert azok csak azt az 1-2 embert fogják mutatni akit nem kellene. de nyilván nekik a nézettség kell.



Ezek a könyvek pedig teljesen jók, csak meg kellene érteni a mondani valóját!!

2017. febr. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
De ha már ennyire beleástad magad a témába akkor nézd már meg az Imák Bobbyért című fimet és csak utána gyere vissza..
2017. febr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
8%
Kedves kérdező, szerintem az erőszakot illető kérdésrészletedre már kaptál is választ, csak figyeld meg a hiénák válaszát.
2017. febr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a hivatkozott anyagokat. Netes love storykat már láttam. Nem felelnek meg a valóságnak. Ugyanúgy a meg nem valósult álmokat vetítik ki, a te szavaddal élve ugyanúgy teátrálisak, mint a heteró romantikus vígjátékok, kiegészítve azzal, hogy aki megtetszik a főhősnek, "véletlenül" pont meleg és viszontszereti.


A pride felvonulás meg nyilván túlzás, magamutogatás, aminek megvan a pszichológiai oka. Ha valaki 364 napig úgy él, hogy hazudnia, titkolnia kell az irányultságát, nem slattyoghat végig úgy a főutcán békésen egy másik fiúval, akibe szerelmes, hogy fogja a kezét, akkor azon az egy napon sokan túlzásba viszik az önkifejezést, és minden elfojtott dolog kitör. Kb. mint mikor megvonod magadtól a csokit ilyen-olyan okból, aztán gyomorrontásig kajálod magad vele.


Ilyen szempontból az egész "elfajult" és "kényszeredett". Aki elnyomottnak érzi magát, az a művészetben hangsúlyozottan jeleníti meg a szenvedést. Ha úgy tetszik, ott oldja fel vagy próbálja meg feloldani.


Ez nem "propaganda", nem arról szól, hogy legyél meleg te is.


A valós élet pedig egészen más nyilvánvalóan, mint ahogy a heteró élet is más ahhoz képest, mint amit könyvekben, filmekben eléd tárnak.

2017. febr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9%

"A Pride-tól én is rosszul vagyok. A haverjaiddal ott üvöltöztök talpig feketében és jó nagy bakancsban, pedig lehetnétek a kocsmában is azalatt az idő alatt, utána verhetnétek az asszonyt és a gyerekeket."


A jó öreg előítélet-mentesség.

2017. febr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!