Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Szerintetek miért van ilyen...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért van ilyen sok meleg ezen az oldalon? 21F

Figyelt kérdés
Én is az vagyok, és csak érdekel a véleményetek. :D

2016. dec. 27. 21:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

10. Magyarosodott mint a pizza?

Mert a darabjai, mint a homo, azaz azonos, vagy a hetero, mint különböző, már akkor léteztek, amikor még magyarság nem.

De oké, magyarosodott a szó.

És akkor már tényleg ki kell nyalni másokat, hogy nehogy megsértődjenek egy szón, ami igaz rájuk?

Joguk van a sértődéshez persze, de egyáltalán nincs alapja.

Régebben is volt olyan szó, ami sértődést okozott, már a meleg szó a megfelelő, nemsokára ez is sértő lesz.

Közben meg az őket megszólító emberek lekezelő viselkedése az, ami miatt a szavakat akarják gyomlálni.

Ez kb olyan, mint ha lázas lennél, és én betiltanám a szót,hogy hőemelkedés, és láz.

Akkor körülírom, hogy a szokatlanul magas testhő. Azt is be kell tiltani, hiszen túl leíró. Mondjunk mást. Mondjuk meleg. Az se lesz jó egy idő után. De te végig lázas maradsz. A probléma nem szűnik meg, csak mert nem nevezed úgy ahogy kéne.

Hogy miért írtam ide?

Pont azért, mert annyira tabusítva van ez az egész témakör.

Nem szólíthatsz valakit cigánynak, csak romának. De megverheted és lenézheted, mint romát. Jól van ez így?

Én inkább hívom cigánynak és hívom meg egy italra, ha megérdemli.

2016. dec. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"annyira tabusítva van ez"


Azért van tabusítva, mert ez a szó pejoratív, alpári. Nem véletlenül nem tudod ide sem leírni trükkök nélkül (más káromkodások, csúnya szavak mellett), a cigánnyal ellentétben.

Persze ha te haveri körben így fejezed ki magad a kocsmában az még elmegy. De másnak miért kell ezt eltűrnie? A baaazdmegolást sem hallgatja senki szívesen és ennek semmi köze a polkorretséghez. Azért egy bizonyos szint alá nem kellene lemenni.

Ebből következik, hogy a példád sem jó, mert maga a "lázas" szó soha nem volt csúnya, bántó jelző.


Mindenesetre totálisan kifordított logikád van. Lehet, hogy te nem akarsz vele rosszat meg nem bántásból használod, de fel kellene ismerned, hogy mást meg sért. Ők meg nem gondolatolvasók, hogy tudják, hogy te nem is úgy érted és csak egy lázadó nyelvész vagy.

2016. dec. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

12. Szerintem meg ne a példát vedd szó szerint, hanem erre a témára értsd rá.

Ha minden szót tiltani kezdenek idővel, az nem a szó hibája, hanem azoké, akik ezen megsértődnek és azoké, akik ezt úgy használják, hogy másokat akarnak alázni.

Azért alpári mert? Mert tabusították. Azért tabusították mert? alpári. Ez így nem valami egyenes, inkább egy ördögi kör.

Ráadásul miért is fontos hogy egy csoport min sértődik meg?

Amíg alkalmas egy szó a valóság leírására, addig nem sértés, hanem a valóságot leíró szó.

Persze lehet sértődni, meg hisztizni, de attól még így van.

2016. dec. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs tiltva, most is használod. Nem azért alpári, mert tabu. Már le lett írva, hogy mindig is ilyen célt szolgált ez a szó.

Téged adott esetben nem zavarna, ha s//ggfejnek hívna folyamatosan valaki? Lehet téged bántana, de szerinte ez fedi legjobban a valóságot...


"Ráadásul miért is fontos hogy egy csoport min sértődik meg?"


Ezt a kérdést azoknak is felteszed akkor remélem, akik a múltkor megverték azt a srácot, aki faxos-nagymagyarországos táblával ment pride-ra.

2016. dec. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!