Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Miért van az, hogy melegeknél gyakran baráti körök alakulnak, csak mert ők melegek?
Szerintem ez egyértelmű. A hetero férfiak azért barátkoznak szintén hetero férfiakkal mert ha másról nem is, de a nőkről tudnak beszélni. Egy meleg nem valószínű, hogy egy hetero pasival fog a pasi gondjairól beszélgetni illetve fordítva, bár ha magamból indulok én szívesen meghallgatom a csajos dolgokat is.
19/Feminin/Passzív
Ezzel nem feltétlenül értek egyet saját magamból kiindulva, bár tudom, hogy pontosan ezért téves logikailag az álláspontom, mert a kérdést egészlegesen szemlélve nyilván nem lehet általánosítani. Az a fránya induktív gondolkodás, na mindegy. xD
Tehát nekem például van egy heteró barátom, aki hímnemű és tudja rólam, hogy meleg vagyok, és a problémáinkat jobbára egymással osztjuk meg. Sőt, van még egy szintén heteroszexuális férfibarátom, aki ugyanúgy tudja rólam ezt, és a problémáit szinte kizárólag velem osztja meg, valamint én is tökéletesen megbízom benne.
Mármost, ha elfogadjuk igaznak a feltevésedet, akkor vizsgáljuk ezt logikus módon szociálpszichológiai szemszögből. Előzetes gondolkodás nélkül én két fő csoportot különítek el, nevezzük őket pozitív és negatív csoportnak.
Kezdjük egy fogalommal, az ún. negatív tónusú érzelmi állapotokkal. Akkor beszélünk negatív tónusú állapotokról, amikor azok az organizmust menekülésre vagy az ingerforrás leküzdésére készteti (szorongás illetve agresszió pszichés szemléletű alapstruktúráka).
Ennek alapján pozitív tónusú minden más. :D
Nézzük a negatív csoportot: tagjai negatív tónusú érzelmi állapotban vannak, önmaguk elfogadására képtelenek, szenvednek.
Pozitív csoport: tagjai általában a negatív csoportból kerültek át a pozitív csoportba, önképük reális, énideáljuk nem eltúlzott, képesek a melegségükről, érzelmeikről, gondolataikról nyugodtan és fájdalom nélkül (érzelmi intelligencia fejlettebb) beszélni, azokért felelősséget vállalni.
Az egyes baráti körök kialakulásának oka már ezen felül a szociálpszichológia tárgyköre. Nézzük meg. Itt három fő motivációt fedezhetünk fel, amelyek kisebb-nagyobb mértékben vannak jelen. Egyfelől a biztonságérzet megszerzésére irányuló törekvés vezérli az embereket. Ezzel nincs semmi gond egy bizonyos szintig.
A másik, ami teljesen okés, hogy önmagunkhoz hasonló emberekkel szeretünk általában haverkodni.
A harmadik pedig megint óvatossággal kezelendő: a pozitív önkép fenntartása vagy annak létrehozása.
Ez egy nagyon veszélyes és óvatos kezelést igénylő motiváció, ezért érdemes odafigyelni, hogy mikor válunk arrogáns bunkóvá.
15/f/passzív
Ez így igaz ahogy mondtad kedves 4-es. Én csak nagyon leegyszerűsítettem a dolgot. A baráti köröm fiúkból áll és 1-en kívül mindegyik hetero ezen felül mind tudja rólam, hogy meleg vagyok. Mondjuk a szituáció nálam egy kicsit más mert a fiú barátaimon kívül nem nagyon tudok más fiúk előtt beszélni. Én mindig is inkább a lányokkal tudtam jobban kijönni. Bár ennek meg van a maga oka hiszen gyűlölöm a focit bár ezt az egyik általános iskolás tornatanárom érte el a folyamatos focizással. Míg fiatalabb koromban egy élmény volt a barátaimmal focizni ma már bottal sem piszkálnám az a fránya labdát. Ezen kívül nagyon érdekes ember vagyok. Lehet túl sokat képzelek magamról vagy csak az introvertál személyiség teszi, de nem szeretek jópofizni és tisztelem azokat az embereket akik képesek a semmiről beszélgetni. Beképzeltnek mondjuk nem mondanám magam hiszen tartom magam ahhoz, hogy ahogyan az emberek bánnak veled úgy bánj velük te is. Viszont kicsit elkanyarodtam a témától. Bocsiii
19/Feminin/Passzív
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!