Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Bűn-e, baj-e, ciki-e ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bűn-e, baj-e, ciki-e ha valaki homoszexuális kapcsolatot létesít? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2015. okt. 21. 18:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
26%

#8

Ha figyelmesen olvasod, akár a bejegyzésemet, vagy ha van egy kis Biblia-ismereted, akkor egyetértesz velem, hogy nem mondatokat ragadtam ki a Bibliából.

A Bibliában tényleg mondanak sok mindent. Mint például azt is: "A Kert minden fájáról ehetsz. De a jó és rossz tudás fájáról ne egyél...", és mint tudjuk ettek. Az embernek Isten szabad akaratot adott, eldöntheti mit csinál. Nem Isten az, aki meghatározza gondolatainkat, ő csak megmutatja a helyes ösvényt, a miénk a döntés, hogy az úton maradunk, vagy a bozótost választjuk.

Tényleg mondja, hogy "...uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon." de azt nem mondja, hogy döntsétek pusztulásba.

A rabszolgatartás. Ez megint az emberi gonoszságra vezethető vissza. Az emberek sok téves dologban hittek, lsd. totemek, politeizmus és hasonlók. Ilyen volt az is és egyes helyeken még ma is ilyen az, hogy azt hiszik felsőbbrendűek másoknál. Ezt a megkülönböztetést teszik bőrszín alapján, származás alapján, vallás alapján. Így sok esetben kerültek iszonyú sorsra emberek szolgaként és rabszolgaként.

Jézusról pedig nem lehet elmondani, hogy nem állt az emberek mellé. Ki volt az, aki a bűnös nőt, akit mindenki megvetett, megszabadította bűneitől, ki volt az, aki betegeket gyógyított, ki volt az, aki szolgává lett, megmosta tanítványai lábát? Csak rosszul értelmezzük ezeket. Nem az a lényeg, hogy valaki felül kerekedik a másikon, hanem az, hogy azt mondta: "Ti Mesternek és Úrnak hívtok, s jól teszitek, mert az vagyok. Ha tehát én, az Úr és Mester megmostam a lábatokat, nektek is meg kell mosnotok egymás lábát. Példát adtam, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg." Tehát mindenkinek szolgálnia kell embertársát, nem pedig mindenkinek egyet. Mindenkinek mindenkit!


Mivel az ember szabad akaratot kapott, saját maga választhatja meg, hogy hogy cselekedjen. Isten megengedte a gonosz létezését, de csak azért hogy az emberek eldönthessék, kit választanak: őt vagy a sátánt? majd az utolsó napon a gonosz elpusztul a világban és a jó pedig mellé kerül.

2015. okt. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!