Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Bűn-e, baj-e, ciki-e ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bűn-e, baj-e, ciki-e ha valaki homoszexuális kapcsolatot létesít? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2015. okt. 21. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Bun nek nem bun bajnak baj az h ciki e meg nemtudom nem vahyok meleg azt mindenki maganak erzi. Ill ha a bibliat vesszuk alapul akkor bun is de ott minden bun szal le van szarva xd
2015. okt. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is sokat agyalok ezen, ez tart vissza a kapcsolattól engem is, de azért odáig eljutottam, hogy bűnnek nem bűn és ha te nem éled ezt meg bajnak vagy olyan dolognak amit szégyellni kell,akkor nem is ciki. Inkább azon múlik a dolog, hogy a környezeted mennyire elfogadó.
2015. okt. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Barátommal lassan egy éve vagyunk együtt. Szüleimnek nem rég vallottam be. Változatlan minden semmi szégyellni való nincs benne.
2015. okt. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Se nem bűn, se nem ciki és még csak baj sem. :)
2015. okt. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem...az pedig, hogy ciki-e vagy sem, azt neked kell eldönteni. Számomra illetve szerintem nem ciki. Az ciki amit annak érzel, ne érezz semmit cikinek és akkor nincs problémád belőle. De attól, hogy valami nem ciki, nem feltétlenül kell mások előtt csinálni.

Gondolok itt arra, hogy meleg vagy, van kapcsolatod és végig mentek az utcán oké.

Kielégíted magad, oké...De mások előtt ne.

Szóval ezzel azt akarom mondani, hogy még, ha nem is érzel semmit cikinek (nem kéne), attól még tudni kell a határokat.

2015. okt. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem leszek népszerű ebben a topic-ban... -.-"


Kedves #1-es!

Kissé felületes vagy, nem gondolod?

"a bibliában minden bűn..." kijelentésed kissé elhamarkodott volt.

A mai világban sokan hiszik azt, hogy azért mert hallottak pár sztorit az Ó- és Új-szövetségből, tud mindent, ezután pedig könnyen tesznek gyors és meggondolatlan kijelentéseket.


A Biblia (és Isten) szerint a bűn lényege ebben a kérdéskörben úgy fogalmazódik meg, hogy az embert Férfinek és Nőnek teremtette. Nem férfinak és férfinak, vagy nőnek és nőnek. Férfinak és Nőnek. Ez egy pár. Azzal, ha más embertársaddal létesítesz szexuális kapcsolatot, azzal vétkezel Isten akarata ellen.

A szemérmetlen viselkedések pedig lényegileg annyit jelentenek, hogy a nemi aktivitásodat nem a kapcsolaton - csak egyházi házasságon belül értelmezhető - belülre korlátozod.

2015. okt. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem bűn, a Biblia szerint is csak utálatos, de ennek az értelmezésére nem tér ki. Bár itt még lamentálhatunk a különböző nyelvi fordítások nyelvhasználatán is. Mindenesetre, ha a természetet nézzük úgy általában, ez legfeljebb eltévelyedés abban az értelemben, hogy nem vezet a szaporodáshoz.
2015. okt. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os!

Van igazad Neked is, viszont nem tartom szerencsésnek a Biblia 1-1 mondatát kiragadva ítéletet mondani a téma fölött. Mert ilyen erővel a környezetszennyezés és a természet pusztítása is Istentől rendelt dolog, hiszen a Biblia ezt mondja:

"...uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon." (1Móz 1,28)

Vagy például igazolható a rabszolgatartás helyessége is, hiszen az egész Biblián végigvonul a rabszolgatartás, mint az élet legtermészetesebb dolga, s tudtommal Jézus sem emel szót sehol a rabszolgaság ellen (javítsatok ki ha tévednék).

Ugyanez igaz a homoszexualitásra is, méltatlan dolog néhány mondat alapján ítéletet mondani.

2015. okt. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
nem
2015. okt. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem baj. Mindenkinek joga van hozzá,hogy azzal éljen boldog párkapcsolatot akivel akar.

Ha valaki férfiként egy másik férfi mellett találja meg a boldogságot, akkor egészségére!


Én kifejezeten örülök,ha boldog meleg párokat látok.

2015. okt. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!