Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Egy párkapcsolatot leronthat...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy párkapcsolatot leronthat az, ha nagy a jövedelmi/státuszbeli különbség?

Figyelt kérdés

Az egyik én fél többdiplomás értelmiségi. Nagyon jól keres európai viszonylatban is.


Évente 4-5x is elutazna nyaralni. Európán belül és kívül egyaránt.


A másik félnek nincs diplomája és nem tud ilyen utazásokat megengedni magának. Balaton vagy ilyenek max.



2023. febr. 7. 14:30
A kérdező szavazást indított:
Igen, hosszútávon ez gond lehet.
Nem.
28 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
"Az egyik én fél" :D A nap elszólása :D
2023. febr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

*spoiler*


Tényleg én vagyok az egyik fél. :D

Ettől azért még válaszolhatsz a kérdésre. :)

2023. febr. 7. 14:40
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Miért ronthatná el? Nyilván a jobban kereső fél többet tesz bele, egy idő után úgyis bizonyos szempontból közös kasszán lesznek.
2023. febr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Rosszak a válaszlehetőségek szerintem.

Pont, hogy hosszútávon nem számít az anyagi különbség, ha már kialakultak a szokások, szabályok, ami alapján működik a kapcsolat.

A nehézség pont az elején van, amikor jönnek az első utazások, kajálások és feljön a fizetés kérdése. De ha kulturáltan meg tudjátok beszélni, lefektetni olyan szabályokat, ami mindkét félnek megfelel, akkor működhet a dolog. Neked is meg kell tanulni, hogy az élményeket és programokat nem csak külföldi utakban és drága éttermekben mérik és azt meg közösen kell megtanulnotok, hogy attól még, hogy olyan programon vesztek részt, amire neki egyedül nem telne, nem lesz a szava kevesebb, mint a Tiéd.

2023. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Lehet gond, de kiküszöbölhető, ha dolgoztok rajta.

A húgom kétdiplomás volt, jó állással, jó kilátásokkal. Sógoromnak még az érettségi sincs meg. És bizony szépen lehúzta a húgomat.


Ugyanakkor nekem nem volt diplomám, míg a feleségem mesterképzést végzett. Az ő segítségével azóta én is megcsináltam a diplomát (igaz, csak BSc-t), szóval én zárkóztam fel hozzá.

2023. febr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Béla211 ***** válasza:
100%
Szerintem ez akkor probléma, ha problémát csináltok belőle. Meg, ha akinek pénze van elkezdi azt érezni, hogy a másik kb lenyulja. Pl nálunk ez nem próbléma nálunk is a párom többszörösét keresi mint én.De soha nem követelőztem, hogy még ez vagy az kéne vagy nem jó ez az olcsóbb út vagy szálloda legyen a drágább. Vagy mikor vette a házzat mivel ő fizette nagy részét nem követeltem, hogy a félházat a nevemre irasa. Mondjuk egyikünknek sem annyira fontos a pénz.
2023. febr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Nos legjobb barátom 2 évnyi kapcsolat és egy eljegyzés után ment szét a barátnőjétől. Az említett barátom hát mondjuk úgy hogy dúskál az anyagi problémákban, miközben az exe meg jobban keres a magyar átlagnál. Ugyan nem csak az anyagi különbségek miatt mentek szét, de egyébként most is találkoznak és a nő ahogy hallottam gyakran felhozza az anyagiakat mint egy jelentős okot, hogy miért nem akarja újrakezdeni a kapcsolatot.
2023. febr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ez elsősorban a feleken múlik...
2023. febr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Többszőr kerültem ilyen helyzetbe hogy ráadásul a passzív felém nagyon sokkal többet kereset nálam.

Nekem ez nem okozot soha problámát, ment a barátnőjével nyaralni haverokkal, és volt hogy velem amit ő fizetett.

Mert havi fizetésem volt 1 éjszaka. Boldogság nem a pénzen múlik, de kell hozzá.

2023. febr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%

Utazz évente csak 2-szer nyaralni és akkor viheted/fizetheted a párod is. Iskolai végzettség, jövedelem csak akkor probléma, ha nem tudunk ezeken túllátni. Persze a mai világban sokaknál sajnos ezek határozzák meg egy ember értékét.

"Mindenki annyit ér, amennyije van." Durva kijelentés, de a legtöbb ember így gondolja, még ha tiltakozik is ellene.

2023. febr. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!