Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Hallottatok már Nicolosi nevű...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hallottatok már Nicolosi nevű pszichológusról, esetleg olvastátok a könyvét? Szerintetek is megváltoztatható a nemi beállítottság?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném hogy nem provokálásként írom ki ezt a kérdést és nincs szándékomban megbántani senkit vele. Csupán megtörtént esetekről kérném ki az itt lévők véleményét.

Szóval írt egy könyvet amelyben elmondja, hogy miként változtatható meg az ember "ferde" homoszexuális hajlama heteroszexuálisra. Állítása szerint rengeteg embernek segített ez a módszer, aminek a hit az alapja. A könyv címe Szégyen és kötődésvesztés, fent van ncoreon akit érdekelne.

Szóval vannak esetek, ahol a sokat hangoztatott "így születtél, nem tudod megváltoztatni" sablon hamisnak bizonyul és kérdezném hogy mit gondoltok erről? Gondolom az lesz sokak válasza, hogy akik azt mondják megváltoztak valójában hazudnak és csak elnyomják magukban az érzéseket, ami később lelki roncsá teszi őket (és a családjukat is ha lesz nekik). Viszont a könyvtől függetlenül vannak magyar interjúk ahol emberek nyiltan beszélnek ilyesmiről és nekem nem úgy tűnik mintha depressziósak lennének az "új" életükben. Előre is köszönömöm a válaszokat.



2022. jan. 22. 18:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

De akit érdekelne a könyve, elolvashatja: [link]

[link]

2022. jan. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Sokatmondó: „It was 2012, and Alan Chambers, Nicolosi’s friend and a fellow leader in the ex-gay movement, was causing trouble by telling the truth. During speeches and television appearances, Chambers admitted that he was still attracted to men, that “99.9 percent” of people with unwanted same-sex attractions don’t change and that conversion therapy — sometimes called reparative therapy — is often psychologically harmful, particularly for teenagers.”

( [link] )

2022. jan. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
23%
Nekem egy agyi átveréssel sikerült. Egyszerű volt és gyors.
2022. jan. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
2022. jan. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Linkek helyett valakinek saját véleménye?
2022. jan. 22. 20:40
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
A linkelt írásokban is saját vélemények olvashatóak.
2022. jan. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Én az alábbi topikban olvasó/író emberek véleményére vagyok legiknább kíváncsi.
2022. jan. 22. 21:01
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Joseph J. Nicolosi pszichiáter és nem mellesleg görögkatolikus pap ( [link] ).

Így már világos. :) A görögkatolikusok általában ultrakonzervatívok is.

2022. jan. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

18: Ezt nemtudtam. De ez kizárja, hogy jó szakember vagy esetleg igaza legyen?

Tehát voltak feltalálók a múltban mint pl. Faraday, Joule, Galileo, Pascal, Newton, Kepler, Röntgen akik hittek Istenben. Akkor ez most kizárja, hogy jó szakemberek és feltalálók lettek volna? Mert a mai álláspont ilyesmit próbál beadni, hogy a hit hátráltatja a tudományt. Nekem nem úgy tűnik.

2022. jan. 23. 00:57
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak erőlködsz ezen a debilen nagyon.
2022. jan. 23. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!