Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Hallottatok már Nicolosi nevű...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hallottatok már Nicolosi nevű pszichológusról, esetleg olvastátok a könyvét? Szerintetek is megváltoztatható a nemi beállítottság?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném hogy nem provokálásként írom ki ezt a kérdést és nincs szándékomban megbántani senkit vele. Csupán megtörtént esetekről kérném ki az itt lévők véleményét.

Szóval írt egy könyvet amelyben elmondja, hogy miként változtatható meg az ember "ferde" homoszexuális hajlama heteroszexuálisra. Állítása szerint rengeteg embernek segített ez a módszer, aminek a hit az alapja. A könyv címe Szégyen és kötődésvesztés, fent van ncoreon akit érdekelne.

Szóval vannak esetek, ahol a sokat hangoztatott "így születtél, nem tudod megváltoztatni" sablon hamisnak bizonyul és kérdezném hogy mit gondoltok erről? Gondolom az lesz sokak válasza, hogy akik azt mondják megváltoztak valójában hazudnak és csak elnyomják magukban az érzéseket, ami később lelki roncsá teszi őket (és a családjukat is ha lesz nekik). Viszont a könyvtől függetlenül vannak magyar interjúk ahol emberek nyiltan beszélnek ilyesmiről és nekem nem úgy tűnik mintha depressziósak lennének az "új" életükben. Előre is köszönömöm a válaszokat.



2022. jan. 22. 18:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
16%
Nekem egy haverom 7 éve egy módszerrel kb 5 “kezeléssel” változott meg
2022. jan. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Nicolosi egy kókler, és valójában egy kirakatember; a vaskalapos keresztény-ókonzervatív lobbi (politikai erők) áll mögötte, akik – nem tudni, hogy miért (illetve lehet tudni: a vallásos megszállottságuk, -őrületük miatt) – valamiért boldogabbak lennének attól, ha a világ biszexuális/leszbikus/meleg emberektől mentesnek látszana számukra.
2022. jan. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Ja, közben látom, hogy (szerencsére) már nem is él: [link]

„támogatta és gyakorolta a »reparatív terápiát«, a konverziós terápia áltudományos kezelésének egyik formáját”

2022. jan. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg: [link]
2022. jan. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%
Engem meg az érdekelne, hogy ekkora hittel lehetne-e meleget gyártani heteróból?! Persze nem provokáció, á, dehogy....
2022. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
2022. jan. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

1: Én ilyen "kezelésekben" nem hiszek. Ha valaki nem önmagától akar megváltozni hanem anyu, apu, meg mások végett az úgy tuti nem fog sikerülni. Ezt az embernek magában kell elhatároznia.

2: Videóban elmondta, hogy senkit nem kényszerített arra hogy jeletnezzenek nála vagy hogy belevágjanak a dologba. Tehát nem a saját boldogsága miatt segített, hanem az emberek miatt (mint ahogy a pszichológusoknál általában).

4: Mi a lényeg? Hogy egy ember felajánlotta hogy felmérjék a terápiája hatásosságát és ő nem élt vele? Ez nem vesz el semmit abból amit a visszajelzések mutatnak, hogy hány embernek segített. Viszont ilyenkor az embernél bevillan egy kis lámpa (gondolom nála is ez volt) hogy azért akarják "felmérni" a kutatásait hogy aztán hazugnak titulálják, mert nem ment át az ő követelményeiken.

5: Leírtam az első mondatban, hogy nem provokálok, miért kell belelátni mindenbe, ha kérdéseket tesznek fel a dologgal kapcsolatban?

6: Olvastam hogy az amazon nem forgalmazza a könyveit mert homofóbnak tartja az LMBTQ közösség, ők meg "engedtek" a nyomásnak. Itt is megkérdezem, ez valamit elvesz abból amit elért?

2022. jan. 22. 19:00
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, érted ezeket? „In a prominent 2016 academic review, Bailey also critiqued Nicolosi's claims of success, noting that earlier research by Kurt Freund found that men's claims of sexual re-orientation were not supported by phallometric assessments, which measure penile blood-flow in response to imagery. Additionally Bailey notes that Conrad and Wincze found that physiological arousal measurements did not support the positive reports of men who had participated in sexual-reorientation therapy. They were still attracted to and aroused by men.”
2022. jan. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
8: Igen értem, de szerintem ez is csak egy kritika olyanoktól akiknek nem tetszik amit csinál. És valljuk be, elég sokan vannak olyanok.
2022. jan. 22. 19:27
 10/22 A kérdező kommentje:

Érdekes, a fent linkelt egyik cikkben ez van írva:

"Hasonlóképpen törölte a megvásárolható könyvek listájáról David A. Robinson ügyvéd önéletrajzi könyvét, amelyben a szerző azt írja le, hogyan “szabadult meg” homoszexualitásától."

Ez amúgy miért zavar valakit is, hogy létezik egy ilyen könyv? Ha már egy ember is elmondja magáról hogy neki bizony sikerült, akkor nem lehetséges hogy tényleg működik is?

2022. jan. 22. 19:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!