Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért van a legtöbb melegnek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van a legtöbb melegnek kötődési zavara?

Figyelt kérdés

2021. okt. 26. 07:39
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Miért van az hogy meg próbálsz

Defektesnek beállítani.

2021. okt. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Ez valami kémiai kérdés akkor?! :D
2021. okt. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem a melegséghez, hanem a férfiséghez van köze. A heteró és meleg férfiak egy jó nagy része is szeretne életében sokat és lehetőleg változatosan szexelni. Változatosság alatt a partnert is kell érteni. A heteró kapcsolatok annyiban másak, hogy ott a kapcsolat 50%-át kitevő a nők jelennek meg stabilizáló erőként a férfi mellett. Ha 2 férfi találkozik ott viszont sokkal ritkábban létezik ez a stabilizáló erő, mert a férfiak között egyszerűen sokkal kevesebb, aki kizárólag csak egy nyugis szerető kapcsolatot akar.


Ja és nyilván nem csak fekete és fehér létezik, senki ne gondolkodjon már ilyen szélsőségesen. Bennem is sokszor megvan, hogy jó lenne valakivel összebújni, elmenni programokra, együtt lenni, máskor viszont úgy érzem megdugnám az egész világot.

2021. okt. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Sok a kezeletlen mentális beteg. Főleg melegeknél. Nem véletlen van annyi szexfüggő. Na, hát azok biztos nem tudnak elköteleződni, mivel elvonási tünetek lesznek, ha nem kurnak egy bizonyos időn belül. Ez olyan mint a drogozás, vagy alkoholizmus. Agynak ugyanaz a válasza minden függőségben. Szóval a fő probléma még mindig a tudatosság hiánya. Sok gyermekkori trauma, stb. Van még hova fejlődni.
2021. okt. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Amit a 3-mas írt, abban meg egyébként van igazság. Mivel a tesztoszteron növeli a szexuális vágyat, ezért kívánjánk jobban a férfiak a szexet alapjáraton, mint a nők. De ez nem az agyuk miatt van, hanem a tesztoszteron miatt. Férfi tudatalatt olyan partnert keres, aki megbízható és hűséges(nőkben pl olyat, akire számíthat gyereknevelésben). Mivel melegeknél kilőve a gyerek, vagyis egyelőre, addig ez nem lesz szenpont. Viszont az is igaz, hogy rengeteg a mentális sérült a melegek körében. De ez teljesen evidens. Melegeket több bántás éri, mint egy átlag embert. Társadalmi, családi megbélyegzés megeteszi szépen a hatását a tudatalattiba. Torzulnak ám jócskán a jellemek. De persze heteroknál is van ilyen. Az pl gyakori, hogy aki ilyen nagyon veszekedős, szerethiányos családban nő fel, az nem akar elköteleződni. Mivel gyerekként beleégett, hogy a kapcsolat ezzel jár, hogy veszekednek, dominálnak felette, stb. Ezt meg nem akarja. Vagy olyan is lehet ebből, aki meg annyira szeretetre éhes lesz, hogy kb megfojtja a partnerét. Szóval több végkimentel van, de alapjáraton megvan mindennek az oka. Az ember az nem valami különleges dolog, hanem egy rendszer. Aminek ugyanúgy megvan a maga működése, mint bármi másnak. Rendszerbe meg rengeteg hiba keletkezhet, amelyet gének és a környezet együtt meghatároz. Az agyat ugyanúgy érintik ezek. Az agy is csak egy szerv, nem pedig valami csoda. Azért is írtam, hogy a tudatosság hiánya a legfőbb probléma, mivel nem értik az emberek, hogy mi van körülöttük és ők maguk miből állnak. Miért viselkednek úgy, ahogy, stb. Pl a szexnek és a sportnak ugyanaz a hatása az agyra. Endorfint termel, amitől jobb kedvű lesz az ember, csökkenti stresszt, stb, stb. Csak ugye sokan előbb választják a szexet, mint a sportot. Mivel kevesebb idő és energiabefektetést igényel. Miközben a kettőnek ugyanaz a hatása. Szóval a sok szexéhes is azért szexéhes, mert elvonási tünetei vannak, ami után szépen termelődik ez a hormon. Összetett a dolog, de azért gondolom érthető nagyjából. Az agynak is vannak szükségletei, amiért ráveszi a "gazdáját", hogy cselekedjen. Pl a magány érzet is azért van bennünk kialakulva, mivel az őseink egyedül nem éltek volna túl. Tehát evolúciósan belénk van kódolva, hogy ne legyünk egyedül. Az agy kreálja a magányérzetet és ilyenkor arra ösztönzi az embert, hogy szociális inger érje. Ez ugyanolyan, mint amikor sérülés ér, és fájdalmat érzünk. Az agy reagál mindenre és arra válaszreakció indul.
2021. okt. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit cáfolnám az 5-ös hozzászólást.

Borzalmas gyerekkorom volt,mindenki mindenkit utált körulöttem,megcsalás, italozás, veszekedés napi szinten.

Mégis olyan vagyok, hogy tudok szeretni, megbecsulni mást, nem iszom, nem dohányzom, pedig ezt láttam.

Igénylem a normális párkapcsolatot, monogám is vagyok. Mégis egyik párom sem volt hű, másfél - két évig bírták csak,és ugrottak tovább. És tovább és tovább, nem álltak meg másnál sem tartósan.

Most itt vagyok, évek óta magamban és gondolkodom, mit rontottam el? Pedig "csak" szerettem ....és megbíztam.

2021. okt. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondtam, nem ugyanaz a végkimenetele. Illetve tudatosan tudsz nagyon sok mindent változtatni magadon. De ahhoz tisztában is kell lenned saját magaddal, amire igazából kevés ember képes, mivel nem értik az saját működésüket. Mit is írtam még? "Vagy olyan is lehet ebből, aki meg annyira szeretetre éhes lesz, hogy kb megfojtja a partnerét."


Máris itt van a torzulásod az utolsó mondatodban. Önbizalmad az nem sok van és úgy gondolod, hogy a szeretet kb akkor jár, ha hasznos vagy. Ez tipikusan azoknál következik be, akiket otthon nem szerettek. Ez nem azt jelenti, hogy bántani kellett a másikat otthon egyébként. Szimplán pl annyi elég, hogy otthon csak akkor dícsértek meg, ha jó jegyet kaptál suliban. Szidást, ha rosszabat. Mit csinál ilyenkor egy gyerek? Hát meg akar felelni a szüleinek. Ebből mi következik? Számára akkor jár a szeretet, ha megfelel másoknak, ha hasznos. És, ha ezt felnőttkorára is elfogadja, akkor lesznek ennek következményei. De a te eseted még +-ban rosszabb, szóval gondolom van még ott sok más torzulás is, amiről közvetetten nem is te tehetsz. Viszont közvetlenül csak te tudsz változtatni a gondolkodásodon.


"Most itt vagyok, évek óta magamban és gondolkodom, mit rontottam el? Pedig "csak" szerettem ....és megbíztam." Tehát erre gondoltam, hogy ez szörnyen torz gondolkodás. Semmit sem rontottál el, csak mivel nem tudod, hogy mi az, hogy szeretnek téged, ezért benne tudsz maradni mindenféle kapcsolatban. Rosszakban is, amiből egy "épeszű" ember már kilépni az elején. De ez amúgy ilyen társadalmi probléma, szóval nem vagy egyedül ebben. Ez nem azt jelenti, hogy te nem tudsz szeretni, viszont azt nem tudod, hogy milyen az, amikor valaki őszintén szeret téged. Mert te arra vágysz, hogy ezt kapd meg. Szóval te olyan vagy, aki egész nap szeretgetné a másikat, de te nem várod ezt vissza egyébként. Viszont neked is nagyon jól esne a megbecsülés, amit nem kaptál otthon. És mivel nem kaptad otthon, ezért nem is tudsz vizonyítani a realitáshoz.

2021. okt. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A szeretet jár mindenkinek és nem csak akkor, ha jól teljesít valaki és jó mindenben. Sok szülő úgy elk*rja a nevelést, hogy az katasztrófa(de nyilván ők sem normális nevelést kaptak otthon). Ahogy mondtam, ez egy súlyos társadalmi probléma. Nem véletlenül szoktam írni, hogy minden 4. magyar mentális beteg. Nem csak a fizikai egészség szar ebben az országban, hanem a mentális is. A kettő pedig csak együtt működik. Ha ez egyik sz*r, utána követi a másik és fordítva is.


Szóval az égvilágon semmi probléma nincs veled, csak mivel tele vagy traumákkal, amit nyilván valamilyen szinten feldolgoztál, de ettől függetlenül torzította a jellemedet, amiről meg nem te tehetsz. Az sem normális gondolkodás pl, aki megtűr alkoholista embert maga mellett. Ahogy az sem, ha valaki agresszív. Ezek mind olyan dolgok, amit egy egészségesen gondolkodó ember nem fogadna el. De mindegy, tényleg sokrátű a probléma, meg ezt szóban egyszerűbb elmagyarázni, mint itt regényeket írni.

2021. okt. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én 27 éves koromig tényleg vágytam komoly kapcsolatra, volt is pár randim, meg pár szexrandim, aztán én is felköltöztem BP-re, újra folytatva a tanulmányaimat, de közben meg megéltem intenzíven a szexuális vágyaimat, igaz dugni annyira dugtam, vagyis nem dugattam magam. Orál volt, bár időnként felbukkantak volna tartós párkapcsolra partnerek, de arcra nem jöttek be.


A Covid miatt haza költöztem márciusban, és egészen nyár végéig otthon éltem, és közben csináltam az egyetemet. Az első COVID hullám után, egyszer felköltöztem újea kb augusztustól-novemberig, akkor is belecsöppentem ebbe az életbe, de utána megint semmi, otthon csak egy kalandom volt helyi fiúval.


Most külföldön élek, egy program keretében, július óta, itt volt pár kalandom, ám hiába a nagyváros, most megint inkább komolyabbra vágynék.. lehet 30 koromra benőtt a fejem?

2021. okt. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!