Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mi az oka annak hogy Spanyolor...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka annak hogy Spanyolország ennyire elfogadó a melegekkel?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a nagy katolikus történelme ellenére nagyon progresszív egy világ van ott. Biztos közrejátszik a Franco-korszak elnyomása miatti történelmi emlékezet (csak 44 éve nincs pártállam Spanyolországban, tehát a mai nagymamák, nagypapák még fiatalon éltek abban a rendszerben).


Akármelyik nagyvárosban (Madrid, Barcelona, Valencia, Alicante, Palma de Mallorca,) és üdülőhelyen voltam (Benidorm, Maspalomas, Nerja, Gandía, Cala Minor) szinte hemzsegett meleg fiúktól és nyíltan csókolozhattak az utcán, ami nekem nagyon tetszett.


2021. aug. 25. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az okát nem tudom, én csak 1x jártam ott, de nekem az jött le hogy ott olyan laza a mentalitás. Sokat buliznak, zenélnek, tancolnak, siesta stb. Nem az az idegbeteg nép aki azon aggódna mit gondolnak mások. Lehet hogy ez sztereotipia, nekem ez volt a benyomásom.


Ebből kiindulva el tudom képzelni, hogy ők ezeket nem fogják fel olyan komolyan. Más szóval nem csinál nagy ügyet belőle.


De ez csak találgatás.

2021. aug. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%

Nagy francokat elfogadók :D Csak a nagyvárosok és főleg Barcelona.

Rengeteg a homofób spanyol.

2021. aug. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3%
mert ronáldó is búzi
2021. aug. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze, tudom. Egy faluban vagy kisvárosban már más a helyzet és én is ismerek jó pár homofób, VOX-párti spanyolt. De Gran Canaria, Benidorm, Madrid és Barcelona mindenképp melegközpont.
2021. aug. 25. 21:46
 5/10 A kérdező kommentje:
3-as, ne zavarjon hogy Ronaldo portugál. :D
2021. aug. 25. 21:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország az elmúlt 100 évben igencsak szopóágon volt a történelmét nézve. Persze más országokban is történtek rossz dolgok, de mi alapvetően az elmúlt 100 évünket nem tudtuk és nem vagyunk hajlandóak feldolgozni.

Ez feszültséget generál bennünk és "jó" ha van egy boxzsák amit üthetünk feszültséglevezetés céljából.

A melegek elleni utálat kitűnő alap erre.

Egyébként Budapesten már látványosan javul a helyzet, de nem lehet összevetni egy Barcelonával.

A katolicizmushoz ennek szinte semmi köze, nem a papok hergelnek a melegek ellen.

2021. aug. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A nacionalisták nyerték a polgárháborút, nem a köztársaságpártiak, ezért utána 40 évig inkább konzervatív világ, élet volt, 1939-1970valamannyi közt.


Most pedig kileng az inga a másik irányba, ami inkább a liberális irány. Előtte az egyik irányba kompenzáltak túl, most pedig a másik irányba akarnak a korábbi rendszer miatt. Ez sem tart örökké, ami most van, egyszer majd visszaáll egy más állapotba.

2021. aug. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Azért, mert nem az álkereszténységet követik a spanyolok, míg mi a 80'-as és '90-enes Amerika mintáját követjük. "Kereszténység nevében kabbe" felfogás
2021. aug. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes ránézni a földrajzi elhelyezkedést is: Spanyolországot a szintén elfogadóbbnak minősített országok határolják, tehát elsődlegesen az ő világnézetükből merít. És ez jó is neki, mert így pl Franciaországból a melegek és nem-homofób heterók akár dolgozni, akár nyaralni is örömmel mennek Spanyolba.


Magyarországot ennek a szöges ellentéte veszi körül, és sajnos itt is hatnak egymásra a szomszéd országok (pl. a lengyel LMBT-mentes zónák helyeslése, Szerbia hívása az unióba a migráns-zárlat érdekében).

2021. aug. 29. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Torrente nem szereti a melegeket. :)
2023. márc. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!