Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mik azok az okok amik miatt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik azok az okok amik miatt nem vállaljátok fel, titkoljátok, hogy hogy a saját nemetekhez (is) vonzódtok?

Figyelt kérdés

Nem akarok bíráskodni, csak kiváncsi vagyok hogy ki miért titkolja.

Én a munkahelyem miatt ill. a családom egyik tagja miatt nem vállalom. Elöbbinél nem hinném hogy jo szemmel néznék ha kiderülne és tusjuk hogy nem egyszerü manapság új munkát találni és a mostanit szeretem is csinálni és jol fizet, a másik esetben elég bonyoloult, de a lényeg hogy nem csak nekem borulna az életem ha megtudná.

Persze volnának megoldások, de bonyolultabb annál ez minthogy pár mondattal megoldhato legyen.

Szoval nálatok mik azok amik miatt a szekrényben vagytok még?



2021. jún. 11. 16:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Már írtam ez előzőhöz, de itt is megteszem. Szóval az már egy hiba, hogy valaki a könnyebbik utat választja. Nem azt kell, mert abból nem fog tanulni. Mindenki kap pofonokat az élettől, de abból tanulunk. Az is kell ahhoz, hogy boldogok legyünk.


Én is sokáig nem vállaltam magam, mert féltem a szüleim reakciójától(Nem kellett volna, mert támogatnak is). Ezeket a negatív jósolgatásokat kéne abbahagynia mindenkinek. Nem tudja senki előre, hogy mi lesz, amíg megnem tapasztalod. Nem kell tényként kezelni a fejben kitalált bugyutaságokat. Nyilván előrelátni más dolog, de jósolgatni nem kell, ha nem vagy biztos a dolgodban.


Nehéz munkát találni? Fejleszted magadat, akkor nem nehéz. Illetve én biztos nem dolgoznék olyan helyen, ahol emiatt kirugnának. :D (Ha kiderül.) Lehet nyelveket is tanulni, az is csak rajtad múlik és lehet is húzni ebből az országból. Ezért írtam, hogy nem a könnyebbik utat kell választani és elfogadni a rosszat. A saját sorsod kovácsa te vagy, nem más.

2021. jún. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1-es. Köszi, de nem erre vagyok kiváncsi, ezeket már korábban olvastam tőled. Bizonyos mértékig igazad van, de az élet bonyolultabb annál hogy pár mondattal elintézzük, nekem sem csak ez a 2 dolog a visszatartó, de részletekbe nem szeretnék belemenni.

Én csak egy amolyan felmérést szerettem volna csinálni, hogy kinél mik az okok.

De ha már irtál, nálad mik voltak azok amik visszatartottak és hogyan oldottad meg öket? Mert gobdolom mostmár felvállalod magad.

2021. jún. 11. 16:54
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A fontosabbik érvem, hogy kinek mi köze hozzá? Engem sem érdekel, hogy ki, kivel bújik ágyba, akár meleg, akár heteró az illető. Különösebben nem esik nehezemre ezt megtartani magamnak. Vannak női és férfi barátaim, láthatnak velük nyilvános szórakozó helyen. A barátaim sem a párjuk miatt érdekelnek, hanem, mert jó lehet velük beszélgetni.

A másik -sajnálatos- érvem, hogy a magyar társadalom nem eléggé elfogadó. Tartok tőle, hogy megfagyna a levegő körülöttem a munkahelyemen, és hát szeretnék ott maradni. (Korábban fontos volt, hogy tekintettel voltam szüleimre, rokonaimra. Ez megvan ma is, de hátrább rangsorolódott.)

2021. jún. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Család és barátok.


Ha teljesen új életet kezdhetnék egy elfogadobb nyugati országban, szerintem ott fel tudnám vállalni, mert úgy ismerne meg mindenki hogy meleg vagyok. De így hogy régi haverjaim ismerőseim heterónak ismertek, voltak kamu barátnőim is még régebben amíg nem fogadtam el magam, meg haverjaimmal is mindig csajokról beszélgettünk érted...ezután egyszer csak odaállnék eléjük hogy "meleg vagyok". Minden megváltozna, és nem biztos hogy jó irányba. Elfogadnák szerintem, de akkor is más lenne minden, kerülnék az igazi pasis témákat, mert a heteróknál a meleg=lányos, meg lenne kínos csend is amikor az a téma hogy ki kire hajt rá vagy épp kivel van.

Család az bonyolultabb, mert ha úgy vesszük a szüleim génjei miatt vagyok ilyen, tőlük örököltem, tehát fogadják el. De vidéken ez nem ilyen egyszerű, csalódottság, elhidegülés és kötött beszélgetések. Meg hogy hát "azért ugye lesz majd unoka", meg "mikor növöd ki ez a fiúzás dolgot".

2021. jún. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Vannak bi hajlamaim, de hosszútávon csak hetero párkapcsolatban tudom elképzelni az életem, ezért mindenki úgy tudja rólam, hetero vagyok.

Sajnos emiatt még inkább tartok tőle, h kiderül, emiatt nem merek ismerkedni, olyan helyekre járni, ahol ismerkedhetnék. Kollégák, barátok, szülők stb. Egyébként szinte minden társaságban akad egy-egy homofób ember, többnyire az idősek, de azért a barátok között is. És minél kisebb valakinek az agyi kapacitása, annál kevésbé lenne képes felfogni hogy mit jelent a biszexualitás, főleg az én esetemben. Talán túlságosan érdekel h mit gondolnak rólam, meg a lelki békéjük fontosabb mint a sajátom, nem tudom.

2021. jún. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy rájöttem, hogy fel kell nőni. Nem pedig úgy kell élni, hogy másoknak kell megfelni. Én jártam pszichológushoz és egyszerűen rájöttem arra, hogy miért vagyok olyan amilyen. Én szorongtam másoktól, mert előre jósolgattam negatívan, amit tényként kezeltem. Miközben nagy marhaság, mert semmi valóság alapja nem volt. Amint elkezded egy-két embernek elmondani, egyre bátrabb leszel és lefogsz mégjobban sz*rni másokat. 3-sal értek egyet abban, hogy ez a helyes gondolkodás. Hogy kinek mi köze hozzá? Ha te így vagy boldog, akkor így vagy. Aki meg nem tud elfogadni, annál jobb. Legalább lehet őket kukázni. (Családod is kukázhatod, ha nem fogadnak el. Mármint nyilván rohadt nehéz, de ha ez kell a boldogságodhoz, akkor ez van. Egy felnőtt ember független, a családnak semmi joga utána már beleszólni az életedbe.)


Nem bonyolult az élet, csak azzá teszi mindenki(saját magunk). Saját magad teszed azzá, mert pesszimistán gondolkozol. Ezért is mondtam, hogy minden rajtad múlik, nem pedig másokon.


1-es.

2021. jún. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem teregetem ki ország-világ elé. Egyszerűen azért, mert nem tartozik rájuk. Baráti körben tudják az arra érdemesek, mert már az ilyen szintű kibeszélés is segít.
2021. jún. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6-os:

Sok igazság van abban amit írsz, csak sajnos nem mindenki független. Én gyakorlatilag a nyicstelenségböl épitettemfel valamit amiben függök másoktol és ők is függenek tölem. És igy 30 év fölött nem tehetem meg azt hogy megkockáztatom hogy az egész szétessen, mert nem akarom a nullárol ujrakezdeni az egészet. Részletekbe nem mennék bele, a lényeg hogy azzal hogy felvállalnám magam jópárév munkáját dobnám nagy eséllyel a kukába. Legalábbis jelenleg ez a helyzet. Lehet hogy 5 vagy 10 év mulva már más lesz, de most ez szinte biztos csak rosszat hozna és nem csak nekem hanem a számomra fontosaknak is.

2021. jún. 14. 09:07
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Hát pedig megteheted. Bátraké a szerencse, nem pedig a gyáváké. Nem bántásból írom ezt sem. Sokszor bizony a nulláról kell kezdeni, de azzal sincs probléma, csak ki kell tartani. Nem tudhatod, hogy mit hozhat a jövő, hiszen meg sem próbáltad. Előre levetíted negatívan a jövődet. Pesszimista vagy, ezért tényként kezeled a negatív gondolataid, ahelyett, hogy megtapasztalnád.


Én pl nem dolgoznék olyan munkahelyen, ahol tudnám, hogy emiatt kirguhatnak. Hát biztos nem lennék csőcselék. :D Én ezért is tanultam tovább, hogy értelmiségi szinten dolgozhassak. Ott azért ilyen megkülönböztetések nincsenek. Nyilván vannak kivéltelek, de többségében nincs. Még az is, aki a melegség "ellen" volt, sokesetben átértékeli az egészet és megváltozik a véleménye. Mert megtapasztalja, hogy nem kell minden elhinni a médiának. És így megdől a sztereotípia.

2021. jún. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Irtam is hogy sok dologban egyetértek, ezek között van a pozitív gondolkodásmód is. Tény hogy elég pesszimista tudok lenni, de a jövőre azért bizakodva tekintek. Ezért is mondtam hogy nem tudni mi lesz 5 vagy 10mév múlva.

Egyébként pedig közigazgatásban vagyok ahol azért megvan az értelmiség, de ne hidd hogy ez azt jeleni hogy elfogadnák az embert. Lehet hogy a közvetlen kollégák nem foglalkoznának vele, max néhány pletykálna róla, de kérdés hogy a felsövezetés mit szolna hozzá. Sokszor mondják hogy a fejétől bűzlik a hal. Jelenleg le vagyok kötve (lakáshitel, stb) emiatt nem tudnék távolabbra költözni, munkalehetőség pedig a környéken nemigazán van. Szóval jelenleg nem, idövel talán.

2021. jún. 14. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!