Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » 66 év fölötti férfinek fölír...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akalawago kérdése:

66 év fölötti férfinek fölír e tesztoszteront az orvos ha apadó nemi vágyát pótolni kívánja? Személyes tapasztalatok e hormonnal nagyon érdekelnek.

Figyelt kérdés

2017. nov. 18. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem fog, mert átalakulhat dihidro tesztoszteronná ami elősegíti a hererákot és sok finom betegséget, ésszerűbb progeszteront felírni.
2017. nov. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1, még közelről sem területem az endokrinológia, de nem úgy van, hogy a tesztoszteron természetesen is átalakul a szervezetben dihidro-tesztoszetronná? A máj bontja le. Nagy mennyiségben lehet rákkeltő, de az anabolikus szteroidok nagyon gyakran tartalmazzák, és nem lesznek tőlük hererákosak a testépítők.

Éppen ezek a szerek a legaktívabb libidó serkentők. Van veszélye az alkalmazásuknak, mert a szervezet - észlelvén a hormon megnövekedett mennyiségét a vérben - leállítja a saját tesztoszteron-termelést, és amikor elhagyják a külső bevitelt, a libidó eltűnik. De ez a veszély a te korodban nem valós.

Mindenesetre szakorvossal - endokrinológussal, andrológussal konzultálj.

Van azonban egy egyszerűbb megoldás. A Sildenafil - ingerlés mellett - merevedést okoz, és azzal megjelenik a nemi vágy is. Veled épp egykorú vagyok, és kb. tíz évvel ezelőtt (pszichés okból) merevedési zavar lépett föl nálam. Erre kaptam a Sildenafil tartalmú gyógyszert, és azonnal hatott. Kb. két-három hónapig szedtem, a 20 mg-os tablettát hamarosan feleztem, majd negyedeltem, és végül elhagyhattam. Azóta sincs rá szükségem. (Létezik 100 mg-os is.)

2017. nov. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2. Természetesen jóval kisebb mennyiségben alakul át, mint külső bevitellel, és az személyenként eltérő, hogy mennyi alakul át a természetes tesztoszteronszintjéből.

A testépítők 5-alpha-reduktáz blokkolót szednek azért, hogy a bevitt tesztoszteron ne alakuljon át, ez a vegyület felelős érte, de a progeszteron egyébként természetes 5-alpha-reduktáz blokkoló, ezzel szokták kezelni a hererákos betegeket is. Amit írtál, hogy leáll külső bevitelnél a természetes tesztoszterintermelés az igaz, a testépítők erre Zitazonium-ot, HCG-t vagy Clomidot szoktak használni.


De én is ajánlom a szakorvost, az én tudásom is nagyon hiányos és nem is biztos, hogy teljesen pontos, itt pedig jobb választ nem nagyon fogsz kapni.

2017. nov. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!