Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Szerintetek ha szenvedélyesen...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ha szenvedélyesen szeretünk valakit, az nem önző dolog?

Figyelt kérdés
Mármint ha szerelmes vagyok valakibe, akkor ki akarom sajátítani, azt akarom hogy csak velem foglalkozzon, ne szexeljen mással. Ha valakit őszintén szeretek mint pl: a barátom, vagy a testvérem, akkor azt akarom, hogy neki a legjobb legyen és ebben a dologban nincs olyan, hogy megcsalás vagy ilyesmi. Mintha ezek sokkal magasabb szinten állnának, mint a szerelem.

2017. máj. 30. 15:44
1 2
 1/11 Ramone ***** válasza:
Pedig ez a szerelem... Csak olyan világot élünk ahol már senki nem tudja fenntartani...
2017. máj. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerintem eleve fentarthatatlan, mivel egy átmeneti állapot. Utat nyit nagyobb dolgoknak, de mi azt hisszük ez a cél pedig ez csak egy eszköz.
2017. máj. 30. 15:52
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem ez a szerelem és ez nem is szeretet. Legalább is nem emberi szeretet.

Ez a szeretet olyan, mint ahogyan egy finom ételt szeretsz.

Szeretem a csirke combot, ha jól van megcsinálva.

Szeretem, ha jó fűszeres és ropogós a bőre.


Látod? Mindig ott van egy "ha". Ez a feltételes szeretet.

Kár, hogy nincs erre külön szavunk, de nagyon más a kettő.


A kisajátítás, féltékenység az egó terméke. Valójában önmagadat, a saját helyzeted félted ilyenkor.

2017. máj. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen a szerelem ez a fajta szeretet, viszont a testvériség és a barátság, valahogy sokkal működőképesebb.
2017. máj. 30. 16:00
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem. Ezt határozottan visszautasítom. Ennek távolról sincs köze a szerelemhez, és szánlak titeket, ha ezt még soha nem tapasztaltátok meg.
2017. máj. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem, akkor a szerelmeid során, te mindég azt akartad hogy a párodnak a legjobb legyen és soha nem kartad kisajátítani?
2017. máj. 30. 16:04
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért, mert lehet 20 testvéred és barátod is. De a szerelem NEM szeretet. És igen, önző, birtokló, féltékeny érzés. Egyszerű biológiai okból: hogy az az egy utód, aki megfogan, a legjobb géneket kapja, attól, akit erre kiválasztottál.

Jó esetben ez a lángolás átalakul mély szeretetté, vonzalommá, tiszteletté, stb. És lám: évtizedekig működik. De: csak addig amíg bíztok a másikban, és hűséges.

2017. máj. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés ez. Hosszú filozófiai fejtegetést igényelhetne. De nem értek egyet a kérdezővel. Ha szerelmes vagy akkor nem lehetsz önző, kisajátítani valakit az önzőség. Úgy kell szeretni (minden tulajdonságával együtt) a párod, ahogy van. A féltékenység a kishitűség jele. A szerelem egy ösztön érzés, de hogy megtöltsd tartalommal, ahhoz már tudatosság kell. S a tartalom ebben az esetben az önzés, kisajátítás, féltékenykedés elengedése. Be kell látni, hogy ezek mind hátráltatják a kapcsolatot.
2017. máj. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7. Oké ezt értem és amit mondasz az helytálló is, csak nem ma hanem a 18. sz-ban. Amikor tényleg az a helyzet állt fenn, hogy ha a két szülő nem marad hűséges egymáshoz akkor a gyerek és valószínüleg ők is éhen halnak, vagy a férfi más gyerekét neveli fel. Ennek ma már nincs funkciója, mivel van genetikai vizsgálat, fogamzás gátlás és megfelelő anyigi feltételek. Így maradt a merő önzés.
2017. máj. 30. 16:15
 10/11 A kérdező kommentje:
8. Igen én is úgy érzem, hogy tudatosság kell az élhető kapcsolathoz. Egy idő után muszály elengedni a szenvedélyt, a tüzet, mert élhetetlenné vállik a két ember közötti viszony. Amikor vakibe nem szerelmes vagyok, már nem szeretem szenvedélyesen, hanem úgy szeretem, mint a testvérem, az szerintem egy magasztosabb érzés és nem mellesleg sokkal élhetőbb. Csak ugye az a probléma ha sokan átkerülnek ebbe az állapotba azt hiszok baj van és szakítank, mert ugye lveszett a tűz.
2017. máj. 30. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!