Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » A pedofília valójában miért...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A pedofília valójában miért alakul ki? Egy lelki trauma miatt? Hogy lehet az, hogy nem vonzódnak egy 20 éves gyönyörű lányhoz?

Figyelt kérdés

nagyon tabu téma, de én kiváncsi vagyok sok dologra ezzel kapcsolatban. Míg azt megfejtették, miért alakul ki a homoszexualitás, a pedofíliára még mindig nincs tudomásom szerint válasz.

én nem tudom pontosan mikor alakul ki az az emberben hogy a másik nemhez elkezd vonzódni, de ha ez elkezdődik akkor a fiúk ugye a fiúk iránt vonzódnak (a homóknál) de a pedóknál ez hogy van? 18 éves korukig végig a kislányokhoz vonzódnak?

vagy tulajdonképpen később alakul ki a betegség? a sok lelki sérülés miatt? de az hogy mondjuk elverték gyerekkorában a szüleik sokszor, az nem függ össze azzal hogy aztán kislányok után vonzódjon..

egyáltalán egy 20 éves lehet valójában pedofil? törvények szerint persze hogy az, de lelkileg lehet egy 15 éves szintjén van

mindegy érdekes dolog ez


2016. jan. 7. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Nekem azt mesélte egy pedofil ismerősöm, hogy az általános iskolában még normál élete volt, hétköznapi módon viszonyult a lányokhoz ahogy a többi osztálytársa is. Viszont később a sorsa miatt akadályoztatva lett a lányokkal való minden kapcsolatban. Ezért felnőtt korában is ott akarta folytatni a párkapcsolatokat ahol gyerek korában megszakította, tehát gyerekkorú lányokkal.
2016. jan. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Lehet abban valami, amit az #1 mond. Ez esetben valójában nem az alulkoros egyedekhez vonzódik, csupán a párkapcsolati tapasztalati szinteket nem tudta időben meglépni...
2016. jan. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

A homoszexualitás kialakulását nem fejtették meg. Csak szólok!


A pedofília meg rengeteg dologtól tud kialakulni. Attól nem, ha a szülők verték.

Hogy mit tekintünk pedónak az érdekes dolog.

A törvény értelmében ha 14 elmúlt az egyik fél, akkor akár egy hatvanassal is kefélgethet, legális. Máshol ez 16 meg 18 évre van limitálva.

Viszont biológiailag onnantól felnőtt valaki és alkalmas a szexre, hogy túlesik a pubertáson, befejeződik a nemi érése. Ez meg változó, van lány aki már 12 évesen szinte kész nő, van aki még 17 évesen is kislányos vagy még nem menstruált. Tehát ha biológiai szempontból nézem az megint más, míg pszichológiai oldalról vizsgálva ismét érdekes a kérdés. Régen 14 éves lányok már férjhez mentek. Ma ez a korhatár lassan 30-hoz tolódik ki. Nyilván a szexnek nem kell összefüggnie a házassággal, de a korai házasság azt is feltételezte, hogy onnantól nem vártak sokat hanem bizony történtek a dolgok.

De ugye amíg ma 18-24-26 éves korukig iskolába járnak az emberek és társadalmilag még nem tartoznak 100%-ig a klasszikus értelemben vett önálló, magát fenntartani képes felelős felnőttek közé addig pár száz éve egy 16 éves lány már felnőttként volt kezelve. Így a mentális fejlődés is más, mert más hatások érik a családból a baráti körből mások az elvárások.

Tehát érdekes, hogy milyen kortól és milyen korkülönbségű kapcsolatot tekintünk pedofíliának.

Orvosilag a fejletlen fiatalokhoz való vonzódás a pedofília, aki testileg és/vagy pszichésen még nem felnőtt. Hogy azért vonzódik, mert ezt találja szépnek, izgatónak, vagy mert mentálisan a pedofil személy is infantilis és ahhoz a réteghez tartozónak érzi magát, miközben az ösztönei meg működnek, ez nem teljesen egyértelmű. És a pedofilok közt is eltérő ki milyen korosztályt és miért tart vonzónak. Ez meg feltételezem a körülményekhez kötött, amik oda vezettek, hogy ez kialakult benne.

De ez mind csupa kérdőjel.

Mondjuk véleményem szerint egy pszichoanalízis során megfejthető, hogy mik voltak azok a hatások amelyek oda vezettek, hogy egy pedofil személyiség alakuljon ki. De ez mind mind egyedi eset, ha vannak is azonos minták amik ezt eredményezhetik.

2016. jan. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ti miről beszéltek? A mai napig a világ elmaradott részén, ami egyébként kb. az emberiség fele, simán a gyerekekkel is csinálják. Csak a felvilágosult modern emberek szabtak maguknak ilyen törvényeket hogy tilos, meg tabu.

Afrikában meg azt hiszik ha kisgyerekkel csinálják meggyógyulnak az aidsből...

2016. jan. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
több oka is lehet! van olyan akit molesztáltak kis korában és most ő lett a vadász. olyan is van hogy nincs sikere a nőknél és inkább kis lányokra hajt.
2016. jan. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#4: Amiről te beszélsz az nem pedofília, hanem ordenáré nagy baromság. Egy olyan tévhit ami megnyomorítja nem kevés gyerek életét.

A pedofília egészen más. Az nem hiedelmen alapszik, hanem egy mentális defektus.

2016. jan. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Nekem mindegy hogy 10-20 vagy 30 éves a lány
2016. jan. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

igen én is úgy gondolom hogy ez egy kialakuló dolog

adott egy srác akit mindig kinevettek a külseje miatt, lányok kigúnyolták, nem alakított ki velük sose semmilyen kapcsolatot középsuliban és ezután ezért vonzódok a 10-13 évesek felé vagy akár lejjebb is..de ettől még miért ne vonzódhatna a felnőttekhez IS? tehát ebbe a változatban én sztem az van hogy a kislányok IS bejönnek nekik, róluk is fantáziálnak, de a "klasszikus" pedofil a felnőtt nőkre nem tud úgy ránézni, tehát csakis kizárólag a kicsikre hajtanak, ez hogy lehet?

2016. jan. 7. 16:11
 9/10 anonim ***** válasza:
96%

Alapvetően a pedofíliát szerintem 2 részre kell osztani, az egyik része a beteg, számomra hányinger keltő embernek nem mondhatók csoportja, akik akár itt, akár Afrika közepén keresik a kislányokat és 5-10-13 évesekhez vonzódnak. Itt van egy olyan jellemi defektus, ami miatt olyanokat olvasunk a neten hogy megeroszakolta 6 éves lányát, vagy lecsuktáka tanárt , mert 12 éves lányoknak küldött magáról pucér fotókat.


A másik részéről kevésbé vehemens a véleményem. Egy csaj esetében nemcsak a kor számít, bizony számít a testi és főképp a lelki fejlettség is. Bizony vannak olyanok (tőlünk fejletlenebb területeken igen sokan) akik 14,15 éves korukra kész nők. Idős férfiak részéről szerintem beteg egy 14 évessel kezdeni, de egy 18-20 éves srác részéről ha normális érzelmi intelligencia van mindkét félben még belefér.


Íme a jogszabály,2013 -as cikk:

"A július elsején hatályba lépett új büntető törvénykönyvből levezethető: azok a 14–18 évesek, akik lefekszenek 12 évesnél idősebb, de még 14. születésnapjuk előtt álló párjukkal, nem követnek el megrontást. Tizennyolc éven felüliek továbbra sem létesíthetnek szexuális kapcsolatot 12-14 évesekkel."


E szerint ítéld meg a pedofíliát, ez a törvény, az erkölcs megint más.

2016. jan. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
és erkölcsileg mit gondolsz a példámról? egyébként a mai törvényszerint a 14. életévét betöltött lány már akárkivel lefeküdhet!
2016. jan. 7. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!