Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Miért jó a hüvelybe nyúlás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jó a hüvelybe nyúlás (ujjazás) a szűzlányok esetében?

Figyelt kérdés

Már több helyen olvastam, hogy szűzlányok esetében az ujjazás az vagy a maszturbáció, vagy a petting tárgyát képezi. Lehet csak én vagyok őskövület, de úgy gondolom a szűzlányok szívéhez nem a hüvelyükön keresztül vezet az út!

Kedves lányok és fiúk megéri kockáztatni a szűzhártyátok (vagy barátnőtök szűzhártyájának) épségét a hüvelyetekbe való nyúlással? Van olyan élvezeti értéke - főleg a szűzlányok számára - ennek a mozdulatnak, ami miatt elengedhetetlen kellékévé vált a közösülést megelőző időszak szexuális tevékenységének?

Vagy szintén csak én gondolom rosszul, de szerintem még ha nem is fáj maga a hüvelybe nyúlás mozdulata, a legtöbb lánynál (még a nem szüzeknél sem) nem eredményez olyan hatalmas izgalom fokozódást, mint amit ettől sokan remélnének. Ennek anatómiai, genetikai és élettani okai vannak, amit most nem szándékozok részletezni, de tény a lányok mindössze negyede képes a tisztán hüvelyi orgazmusra. Javítsatok ki, ha nem így van! Mit gondoltok erről?



2015. aug. 5. 11:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
69%

Honnan szeded ezeket a százalékokat?:D Vagy csak kitalálod?


Meg komolyan...magyarázd már el, hogy a szűzhártya mitől olyan nagyon-nagyon értékes dolog, ami miatt nem érdemes kockáztatni az épségét?:D

Már leírták, hogy nem kell ahhoz felnyúlni sem, hogy eltűnjön.


Plusz az ujjazás a szűz lányok esetében szerintem lényegesen fontosabb, mert szokja az érzést, tágít, tehát az első alkalomra már felkészültebb lesz és nem fog annyira fájni.

Bár lehet igazad van, sokkal jobb, ha mindenféle előjáték és felkészülés nélkül megdugják a csajt, had fájjon, micsoda mocskos dolog az, hogy veszélynek teszi ki a szűzhártyáját, fúj.

2015. aug. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es!


Nem én találtam ki a százalékokat, és nem szoktam nem létező "okokra" sem hivatkozni, hanem a szakirodalmakban lehet ilyeneket olvasni. Persze máshol is, de azokat nem tartom hiteles forrásnak. Egyébként még a szakemberek véleménye is megoszlik a hüvelyi orgazmus "létezésének" tekintetétében. Általában 25-30% közé teszik a gyakoriságot azok a szakemberek akik hisznek a benne (tisztán hüvelyi orgozmusról beszélünk), de a legújabb kutatások szerint ilyen nem is létezik, hanem minden női orgazmusért lényegében a clitoris a felelős!

Legalábbis ezt állítja az a cikk, melyet idén áprilisban két olasz szexológos, Dr. Vincenzo Puppo és szerzőtársa Giulia Puppo megjelentetett a Clinical Anatomy folyóíratban.


A cikk itt van, de sajnos csak angol nyelven:


[link]


Egyébként ez a cikk is megosztotta mind a közvéleményt, mind a szakembereket, pedig nem egy GYIK-es amatőr - mint én - hanem elismert szakemberek írtak róla.


A szűzhártyának tényleg nincs biológiai funkciója, így elvesztése semmilyen hátránnyal nem jár a szervezet mködését illetően.

Jelentősége - ezáltal értéke - pusztán mentális és erkölcsi vonatkozásban lehet. Ezt ki-ki döntse el maga mennyire fontos számára a szűzhártya éppségének a megőrzése a "nagy Ő" számára.

Ha viszont egy lány szeretné megőrizni, és erre a döntésére esetleg a "nem nagy Ő" (vagy egyelőre még nem nagy Ő) pasija is tisztelettel szeretne lenni, akkor jó lenne ha nem az tudatosodna a fejekben, hogy az ujjazás a szűzlányok kielégítésének nélkülözhetetlen kelléke.


Egyetértek abban, hogy nem feltétlen kell "felnyúlni" ahhoz, hogy a szűzhártya megsérüljön, vagy ahogy írod "eltűnjön". (Sőt olyan is van akiből "gyárilag" hiányzék) Ellenben akivel ilyen előfordul ez megint nem számottevő eset.


"Plusz az ujjazás a szűz lányok esetében szerintem lényegesen fontosabb, mert szokja az érzést, tágít, tehát az első alkalomra már felkészültebb lesz és nem fog annyira fájni. "


:) Ezt komolyan gondolod? Ha a szűzhártya az ujjazástól szakad be, akkor az pont annyira lesz kellemetlen mintha a pénisztől szakadna be. Sőt az ujjazástól lehet, hogy csak "kicsit" szakad, ami szintén fájdalmas, majd legközelebb megint egy kicsit és ismét fáj, aztán a pénisztől "megy a maradék is" és megint fáj!

Nem mellesleg a hüvelybe ujjal történő nyúlástól a hüvely nem lesz tartósan tágabb, így a pénisz befogadása szempontjából semmi jelentősége nincs. Ellenben a jó hosszú előjátéknak, a türelemnek, a gyengédségnek, a figyelmességnek, a megfelelő póz kiválasztásának, az érzelmeknek, és ezek által a nagyon magas izgalmi szint elérésének van jelentősége! Ettől fog ugyanis a hüvely mind keresztmetszetében, mind hosszában megnőni, illetve kellően benedvesedni és felkészülni a pénisz befogadására.


Az utolsó mondatodból meg azt olvasom ki - Te úgy gondolod - előjáték és felkészítés gyanánt a "dugást" megelőzően más korábbi alkalmakkor már ujjazással és/vagy más módon a hüvely tágításával fel kell készíteni a szüzlányt, hogy a pénisz behatolásának érzését egyrészt szokja, másrészt ez ne fájjon?! Így gondolod?

Ha ezzel mindenki egyetért, akkor megadom magam, tudomásul veszem, hogy az álláspontom egyedi, rosszúl gondolok mindent és utólagosan elnézést kérek azoktól a szűzlányoktól akikkel korábban nem így jártam el!

2015. aug. 7. 18:15
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb, amit írsz olyan dolog, amit már eleve tudtunk.

Mellékesen: érdekes, hogy a női szexualitást legtöbbször a férfiak kutatják, pedig egy nő jobban ért a saját neméhez, mint a férfiak.


Igen, egy szűz lányt nyilvánvalóan fel kell készíteni valamilyen szinten, hogy megszokja a hasonló érzést, ilyesmi.

Vagy te úgy gondolod, hogy az első szex előtt ne legyen semmi és durrbele mindent felkészületlenül? Az lenne a jó megoldás?

2015. aug. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Kedves 13-as!


Nagyon örülök, hogy olyat is írtam amit Te már eleve tudtál. Ez szintén engem igazol, hogy ezekben a "dolgokban" nem írtam hülyaséget, mert más is így tudja! :)

Ellenben végigolvasna a GYIK szexualitással kapcsolatos kérdéseit, nem vagyok benne biztos, hogy mások is tisztában vannak vele, ami már számodra is ismeretes, vagy egyértelmű. Gondolom ebben azért egyetértesz?!


A női szexualitást nagyon sokan kutatják nők és férfiak egyaránt, hiszen az jelentősen eltér a férfiétől. Tény, a nők tapasztalatból is ismerik azt amit a pasik csak sejtenek, de ők meg az eltérő működésű "férfiaggyal" tudnak gondolkodni, ezért észrvehetnek olyan összefüggéseket is, amiket a nők nem. Szerintem a közös kutatás a leghatékonyabb, amikor hozzáértő nő és férfi együtt foglalkozik vele.


Abban egyetértek, hogy egy szűzlányt fel kell készíteni az első együttlétre! Nagyon is fel kell! Ellenben a felkészítés módszerei között nálam az előzetes ujjazás nem szerepel (főleg nam napokkal előtte). A női vágy nem a két láb, hanem a két fül között keletkezik!

Azaz a felkészítésnek elsősorban az "agyban" kell megtörténnie. Mégpedig úgy, hogy ennek eredményeképpen a női agy megteremti azokat a feltételeket, hogy ne okozzon különösebb problémát az "első" behatolás. Tehát ennek folyamán olyan hormonokat kezd el termelni, illetve olyan élettani változásokat idéz elő, melyek kedélyjavító, fájdalomcsillapító, izomlazító, hüvelytágító, sikosító, stb. hatásúak.

Így a felkészítésnek - a megfelelő hely, idő és körülményeken túl - elsősorban a türelmességről, a figyelmességről, a gyengédségről kellene szólnia! A többit elvégzi a női agy!

Tehát semmi durr bele bumm ninc benne!

2015. aug. 9. 17:33
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet. :) Az agyat is fel kell készíteni, de nem fogja az agy az egész munkát elvégezni.

Hiába fogja érezni a lány, hogy már felkészült a szexre, az elsőnél akaratlanul is izgulni fog, pláne ha az érzés teljesen új lesz.

2015. aug. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nos ezzel én is így vagyok! Mármint én meg veled nem értek egyet! :)

Én úgy gondolom - és ezt tapasztalatból is mondom egyben - ha az agy kellőképpen fel van készítve (és it nem arra gondolok, hogy előtte lyukat beszélek bele), akkor olyan szinten kikapcsolja a zavaró külvilágot, illetve az összes belső tudatos és tudat alatti korlátot, gátlást, izgulást, stb., továbbá előkészíti a "terepet" a behatoláshoz, és párhuzamosan a lányban ki tud alakulni az a "mostmármindenmindegy" tudatállapot, ezért "olajozottan" fog menni minden. Még azt a kijelentést is megreszkírozom, hogy ideális esetben akár orgazmussal is zárulhat a lánynak a szüzesség elvesztése a közösülés során.


Köszönöm, hogy klasszul elbeszélgetünk, de egyben sajnálom, hogy másnak nem igazán van véleménye az ügyről! :)

2015. aug. 11. 09:17
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Te úgy gondolkodsz ebben, mint egy férfi. A nők azért nem teljesen úgy működnek, mint ahogy leírtad.

Az agyban is eldől a dolog, de a testnek is ismernie kell a dolgokat.


No de végülis évekig folytathatnánk, úgysem értenénk egyet a másik nézőpontjával.

2015. aug. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Ahhoz, hogy a test megismerhessen egy érzést mindig kell lennie egy első alkalomnak. Azt nem vitatom, hogy jelen esetben az első "pénisz általi behatolást" nyilván nagyobb izgalom, kíváncsiság, feszültség övezi, mint a későbbi alkalmakkor. Ezért is van szükség ilyenkor a hosszabb "felkészítésre"!

Ellenben egy ujjnak az előzetes hüvelybe vezetése nem fogja kiváltani sem fizikálisan, sem mentálisan azt az érzést, melyet a pénisz fog majd okozni. Ezért nem tartom szükségesnek és helyénvalónak sem, ezt a fajta "előzetes felkészítést"!

2015. aug. 11. 20:00
 19/25 anonim ***** válasza:

Nyilván nem ugyan az, de attól függetlenül még jó.

Vitázhatnánk ezen napestig, de te nem vagy nő és nem tudod, hogy egy szimpla ujj milyen örömökhöz tud vezetni. : )

2015. aug. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Igazad van, nem vagyok nő és ezért sosem fogom megtapasztalni milyen érzés az, amikor egy ujj a hüvelybe hatol. Biztosíthatlak a másik oldalról nagyon élvezetes dolog! :)

Ezzel semmi gond nincs, én mindössze a szűzlányok esetében vitatom ennek a mozdulatnak az esetleges élvezeti értékét és szükségességét. Annak ellenére mondom ezt, hogy beszélgettem már olyan szűzlánnyal, aki maszturbációnál szokta magát ujjazni, amit nagyon élvezetesnek tart és még csak a szűzhártyája sem sérült eddig tőle.

Elfogadom, vannak kivételek, de abban reménykedtem, hogy a hozzászólásokból majd kiderül mennyire értenek ezzel egyet a lányok.

2015. aug. 12. 06:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!