Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Hol van az aszexualitás határa?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol van az aszexualitás határa?

Figyelt kérdés

Nyilván nem egyforma minden ember, így két aszex sem azonos, és nem azonos mértékben utasítják el a szexualitást sem. A kérdésem igazából arra vonatkozik, hogy hol húzódik az a határ, amit az egyes aszexek már nem akarnak átlépni?


Pl.: sokan írják, hogy az önkielégítés még oké. Barátot-barátnőt is akarnak egyesek (szex nélkül természetesen). Akkor pl. az orális szex valamelyik irányban még elfogadható egyeseknek? Van olyan aszex, aki közösülést nem, de orális szexet pl. akar? Egy párkapcsolatban egy azsexuális számára kellemetlen, ha a párja kézzel kielégíti? Ha amúgy szokott önkielégíteni, akkor a megfelelő partnerrel esetleg ez nem egy olyan dolog, amit jó lehet megosztani, megmutatni, vagy akár szerepet adni a másiknak ezekben az eseményekben? Vagy az már szexnek számítana? Azsexuális szemüvegen át nézve van különbség az orgazmushoz juttatás (adás), és az kényeztetés elfogadása (mástól kapás) között? Mindkettő elfogadhatatlan? Vagy valamelyik irány kevésbé taszító, vagy kevésbé hagyja hidegen? Esetleg az lehet a helyzet, hogy aki ilyen határeset, az már nem vallja magát aszexuálisnak, hanem problémásnak, vagy valami egyébnek tartja magát inkább?



2015. júl. 1. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Én aszexuálisnak tartom magam. Nem vágyom a szexre, de szeretnék egy barátnőt. De párkapcsolatban nem utasítom el a szexet, főleg, ha a barátnőm nagyon ragaszkodik hozzá. Bár arra ne számítson soha senki, hogy kezdeményezek nála szexuálisan :D

24F

2015. júl. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első, akkor nálunk soha nem lenne szex, haha! :D Én sem kezdeményezek.


Én szoktam havonta egyszer talán önkielégíteni, nekem annyi elég. Én nem akarom, hogy más hozzám érjen! Én nem kívánom megosztani a testemet mással, legalábbis ilyen szinten nem :) Nekem nem ez a szeretet kimutatására a legjobb dolog.


De én ettől függetlenül ugyanolyan gondoskodó, kedveskedő, bújós kis " tünemény " vagyok, ahogy mások mondanák :) Csak épp a szexre nem vagyok kapható.


22L

2015. júl. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es: nem probléma :D

Viszont a közös programok végén búcsúzásnál egy nagy ölelés nekem alap :)

Szeretsz egyedül lenni, vagy esetleg párt keresel?

2015. júl. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na tessék, még a végén összehozok itt egy párt! :)
2015. júl. 1. 13:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok egy túlzottan szexuális ember. Külföldi források szerint a demiszexuális kategóriába esem.

Esetemben ez abban nyilvánul meg, hogy csak a külsőségeket nézve fényévente egyszer találok másokat szexuálisan vonzónak. S inkább a személyiség teszi számomra vonzóvá a másikat.

A szexszel nincs semmilyen problémám, kezdeményezni is szoktam, de az elsődleges célom az, hogy a másiknak jó legyen. Az orált (adni) kifejezetten szeretem.

2015. júl. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!