Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Mi az oka annak, hogy valaki...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka annak, hogy valaki szereti a BDSM jellegű dolgokat?

Figyelt kérdés
Mindig érdekelt ez a téma, mivel én is szeretem a domináns - szub dolgokat, de a durva BDSM et nem. Nem tudom mi lehet az oka ezeknek a hajlamoknak.... Lelki okok vannak a háttérben? Ha igen akkor pontosan milyen okok?

2015. jún. 27. 15:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
#10 Nem vagyok benne biztos hogy ezek a dolgok/vágyak minden esetben "gyógyíthatóak", legyen az BDSM vagy homoszexualitás.
2015. jún. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
11. Ezt én sem mondtam. De nem zárható ki teljesen ez sem. :) Nem ítélek el senkit egyébként. De biztos le lehet írni tudományosan, hogyan alakulnak ki. A gond ott van, hogy a gyógyítható részéről sem akarnak egyáltalán tudomást se venni. Mert miért ne élhessen valaki teljesebb életet?
2015. jún. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
#12 Ezzel maximálisan egyet értek.
2015. jún. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
6%
A dom szerepet kedvelő fiúkat valószínüleg verte az anyjuk kicsi korukban. Persze most már nem merik bevallani.
2015. jún. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
75%

HOMOSZEXUALITÁS: pl. genetikailag bizonyítható a homoszexuális hajlam. Egy egyszerű allélvizsgálattal meg lehetne állapítani már magzati korban. Miért nem teszik?

Indokolatlan abortuszok száma tudod hány %-al nőne?


BDSM: A szezont a fazonnal ne keverjük! 2 gyökerű dolog:


1. esetén a pszichoterápia néhány kóros esetben valóban segíthet. Pl. akkor, ha maradandó testi-lelki károsodást okoz magának vagy a partnerének.

VAGY ha trauma miatt alakult ki a BDSm iránti vágy. ebben az esetben a vágy mellett bűntudatot is érez az illető, - na a terápia itt nagyon hasznos tud lenni.

Ebben az esetben a BDSM iránti vágy parafíliának minősül.



2. A konszenzuson alapuló, (nem feltétlenül lightos, de nem okoz maradandó kárt!) BDSM-mel nincs semmi baj. Van aki a puncsfagyit szereti és van aki a vaníliát- ez kb. ilyen szintű.

2015. jún. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

szygenta: Engem vert az anyám kb 16-17 éves koromig.

De bizonyos vagyok benne, hogy a Dom hajlamot tudatosan fejlesztettem magamban, miután a saját sub oldalam alapján annyira meg bírtam érteni a sub lányok érzéseit, hogy pusztán a bennük ébredő izgalom is izgalmat tud kelteni bennem. Vagyis ennek semmi köze az anyámhoz.

2015. jún. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
84%

Én vonzódom a domináns nőkhöz. Nem tudom ez-e az oka, de édesapám elég szigorú volt, sokszor elnyomásban tartotta édesanyámat, ami nagyon nem tetszett, többször durván veszekedtem vele emiatt. Nagyon igazságtalannak éreztem, ahogy kötekedik édesanyámmal és a legapróbb dolgokért szekálja őt.


Lehet innen jött az, hogy én úgy vagyok vele, egy nőnek mindent megengedek, teljes szabadságot adok neki. És kimondottan élvezem, ha ezzel vissza is él. Pl. nyugodtan lehet velem lekezelő, várhat el tőlem túl sokat, vagy kiszolgáltathatja magát velem. Olyan fantáziáim vannak, hogy egy olyan nő, akivel nem vagyok kapcsolatban, a szolgájává tesz. Nem feltétlenül szexuális értelemben, de akár úgy is. Mondjuk velem végezteti el a házimunkát, vagy bármi olyat amihez nincs kedve. Ha rossz napja van, akkor különösen pimasz módon bánik velem, akár fel is pofoz:)


Kapcsolaton belül pedig abba is belemennék, hogy megcsaljon amikor akar.

2015. jún. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
73%

15. Lejön a válaszodból, hogy nem értesz hozzá. Attól, hogy valaki megbeszéli a párjával a BDSM dolgot, még a gyökere ugyanaz marad. Nem írtál arról, hogy valami mástól alakulna ki, mint a másik. Így pedig az ilyenen is lehetne pszichoterápiával segíteni, nem feltétlenül a szexuális dolgain, de ha az életét rendbe tennék, ez is megváltozna.


Az pedig nagyon érdekes, hogy pl. a Neten nagy a csönd a különböző szexuális vonzódások, fétisek, parafíliák kialakulásának okát illetően. Direkt nem osztanak meg dolgokat a nagyközönséggel. Furamód a homoszexualitás okáról tudunk a legtöbbet, hogy az genetikai eredetű. Na, én ezt főleg ezért nem hiszem el. Mivel nekem személyes tapasztalatom van ilyennel, tudom, hogy legalább egy részük gyógyítható, de ezt is szeretik teljesen elhallgatni, ahogy te is, és csak azt sulykolni, hogy genetikai eredetű. De vannak kétségeim, hogy ezt bizonyították. Mutass például egy pszichológusi és biológusi doktori disszertációt, ami azt bizonyítja, hogy a homoszexuális örökletes! Na ugye, hogy nincs! Szenzációhajhász és egyéb netes oldalak valamit írnak erről, tudományos alátámasztás nélkül. Vagy valami magát szakembernek kiadó orvost megkérdeznek, de ha tudományos körökben utánanézel, nem találsz semmit!

Aki elfogadja a homoszexualitást, annak örökletes, aki meg nem, annak lelki eredetű. Egyelőre itt tartunk.


Nagyon azt tapasztalom, a szexuális érdeklődés összefügg különböző lelki dolgokkal. Levezethető lenne, hogy ebből a gyógyulás kinél miért sikerül, kinél miért nem. Ezt pszichológiailag teljesen le lehetne írni. Nyilván foglalkoztak is ezzel. Miért nem kerül mégsem nyilvánosságra? Talán mert botrány lenne, nem hinnék el, stb.

2015. jún. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

15 vagyok..

ja nem èrtekhozzá..phd -m van molekuláris biológiából es amellett szub vagyok a kapcsolatomban. Annak idejen 10 eve amikor szüleim meghaltak pszichológusnál kibeszèltük a szubságomat....Nyilván inkompetens vok .l ol

2015. jún. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Telorol irtam.sry
2015. jún. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!