Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Sikerült már valakinek melegbő...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sikerült már valakinek melegből heteronak lennie? Hogyan kell csinálni? Kérem segítsen valaki nekem! Nem akarok meleg lenni.

Figyelt kérdés

2013. máj. 3. 10:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%

Kedves László 22!

Javaslom olvasd el, amit írtál, és próbáld magagadra vonatkoztatni. Te meg tudnád szünteartni a lányok iránti vonzalmadat, ha mindezt végigcsinálnád? Képzeld a melegek zöme úgy nõ fel, hogy betartja ezeket - sõt fiatalon sokan éveket töltenek vele, hogy ezekkel próbálkoznak. Te hány olyan embert ismersz, akinek így sikerült heterová válnia? Mert én sokat, aki rengeteget szenevedett amiatt, mert sokan azt hiszik, hogy errõl mi tehetünk, és megváltoztathatò. Nem értem, emberek miért osztják az észt olyasmirõl, amiröl gõzük sincs.

2013. máj. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Párduc95 válasza:
85%

Szintén László22-nek, a nemi identitás valóban genetikailag meghatározott. A társadalom és a viselkedés csupán azt befolyásolja, hogy mikor "tör a felszínre" a lappangó "másság". És még mielőtt belekötnél a hozzászólásomba, keress rá nyugodtan, az Xq28-as végszakaszon történő változásokra.


A kérdezőnek pedig, sajnos ez nem akarat kérdése, ebből nem lehet kigyógyulni (hidd el, próbáltam). Akárhány lánnyal is próbálkozol, nem fog összejönni. Fogadd el, és hidd el jobban fogod érezni magad (saját tapasztalatból mondom).


Remélem hasznos volt a válaszom.

17/F(M)

2013. máj. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
$zabi - val teljesen egyet értek! Fontos h elfogadd önmagad, különben belebetegedsz. Ha mások előtt nem is, kezdetben 1-2 embernek beszélj erről, akikben megbízol, sztem ezt ne tartsd magadban, hatalmas nagy teher, és ha sokáig hadakozol ellene, még fizikai betegségek is előfordulhatnak. Úgy vagy jó ahogy vagy.
2013. máj. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
81%
Jut eszembe Laci - lehet, hogy te is a mi csapatunkat erõsíted, és így próbálod, kikúrálni' magad. Akkor viszont részvétem. Nem tudom a 22 a korodra utal-e, de elárulom, hogy nekem majdnem három évtizedembe telt mire el tudtam fogadni magam. Elõtte én is az általad felsoroltakkal próbálkoztam. Szerencsére ma már sokkal nyitotabb a világ ezügyben. Ennek köszönhetõen egyre több fiatal egyre korábban békél meg melegségével. Nem véletlen, hogy már egymás után jönnek rá nyugati világ államai is, hogy a legtöbb, amit tehetnek a szexuális kisebbségekkel, az elfogadás. Lehet ellene harcolni, el lehet nyomni. De boldog, teljes ember úgy nem lehetsz, ha magad ellen harcolsz. Nem mellesleg az ember a legszebb éveit veaztegeti el.
2013. máj. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 ftf1983 ***** válasza:
86%
A homoszexualitás nem tanult vagy felvett szokás, ezt az ember nem választhatja, egyszerűen így születünk. Ez kb. olyan, mint hogy azt sem tudjuk, hogy miért a sovány, kövét, alacsony, magas, szőke, barna, stb. ember tetszik nekünk. A heteroszexuálisok sem azért lesznek heterók, mert ezt tanulták, hanem mert nekik ez jön. Tény, hogy a társadalmunk heteronormatívan van berendezkedve, ezért sok meleg megpróbál heteró életvitelt folytatni, ami kinél rövidebb, kinél hosszabb ideig működik, de egyszer mindig eljön az a pont, amikor a vágyak a felszínre törnek. A legjobb ha az ember elfogadja önmagát és nem a családjának, szomszédainak, társadalomnak akar megfelelni, hanem saját magának. Szoktam volt mondani, hogy én magamnak élem az életem nem másoknak! A lényeg, hogy ne küzdj magad ellen, Te így vagy egész és egy értékes ember!!!
2013. máj. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Ipso ***** válasza:
Nem szeretnék hiú reményeket kelteni benned, de szerintem nem elképzelhetetlen, hogy egy meleg ember az ellenkező nemből is vonzónak találjon valakit, ha sokáig keresgél. Persze ez nem valami gyakori. És azért a többi meleget még mindig vonzónak fogod találni. Úgyhogy erre nem nagyon lehet támaszkodni.
2013. jún. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Abban egyetértek sok válaszolóval, hogy fogadd el magad, mert úgy vagy jó, ahogy vagy. Ne érezd magad kisebbnek emiatt!

Viszont az eléggé furcsa, mennyi "jól képzett szakember" gyűlt hirtelen itt össze 2013. május 4-én, akik egyértelműen tudnak arról, hogy a tudomány is bebizonyította, hogy a homoszexualitás nem gyógyítható. Én abban voltam, hogy az oldal látogatói hétköznapi emberek, nem orvosok vagy egyéb szakemberek, mégis hirtelen milyen sokan gyűltek itt össze, akik csak ontják magukból a tudományos érveket. Egyébként mi is csináltunk olyat, hogy a saját érdekeink érvényesítése céljából egy fórumban nagyon sokan odaírtunk a mi egyoldalú véleményünket, és vagy 100 ember lájkolt egy-egy véleményt, ahogy itt is rengeteg emberhez eljutott ennek a kérdésnek a linkje, akik csupa "jó válaszokat" írtad ide és a többit is felpontozták.

Ugyanakkor a pszichológia teljesen egyértelműen kimutatja, hogy az énképpel függ össze, hogy ki mire izgul fel, csak erről nem szabad beszélni, mert közfelháborodás lesz belőle. Szegény kérdező meg akarna szabadulni, de erről a céljáról mindenki le akarja beszélni, pedig még is lehet, hogy sikerülne neki.

Nos, tényleg nem könnyű, mert ehhez alaposan szembe kell néznie magával az embernek, ami senkinek nem egyszerű, legyen akár meleg az ember, akár nem. Sok ember évtizedekig képtelen felismerni a hibáit, vagy amin változtatnia kéne az életben. És erről nem is tehetünk, ha ez nem megy könnyen, az ember egyszerűen ilyen, ezért sem kéne a hibái miatt senkit hibáztatni, mert attól nem fog megváltozni. Nincs recept arra, hogyan tudod magadban valóban azt felismerni, amin változtatnod kéne, ez vagy feltűnik, vagy nem, de nem is a szexuális irányultság az, amin változtatni kell, hanem valami más, és mivel a problémád gyökereit kezeled, maga a problémád, a szexuális irányultságod is megváltozik majd. Teljesen nyilvánvaló, hogy pl. a szadista, mazochista hajlam is eltűnik így, már csak azért is, mert ilyen nekem is volt, de már nincs. És egyébként a mazochista hajlam is abból jön, hogy nem tud teljes életet élni az ember valami miatt, de ezt a valamit nehezen tudja felismerni és sokszor inkább azt mondja az ember, ha nincs is minden rendben, inkább jó így, ahogy van.

Leginkább ezért nehéz ezt kezelni.

Ha már eleve meg akarsz változni, egy jó szakember segíthet, viszont nem feltétlen könnyű jó szakembert találni.

Ezért mondom, nem lehetetlen, de nem könnyű eset általában az ilyesmi.

És egyébként mivel senki nem tehet a szexuális irányultságáról, nem választja (bár néhány ilyen eset van, de nem ez a jellemző), nem is kéne őket emiatt bántani. Más kérdés, ha már ők bántanak másokat azzal, hogy hirdetik saját beállítottságukat.

2015. máj. 19. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!