Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Ilyenkor mi a helyzet? (nemi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor mi a helyzet? (nemi identitás)

Figyelt kérdés

Olvastam egy kérdést itt a gyakorin, ami felnyitotta a szemem.. elgondolkoztam kicsit rajta :\

A lényeg az, hogy egy leszbikus lány barátnője azt hiszi magáról, hogy szintén leszbikus.. de ez elvileg nem igaz, mert ő inkább egy fiú, csak lány testben (ergó transzszexuális).

Na most, mi van akkor, ha valaki szintén lány testben él, de szívesen lenne fiú. Viszont, nem lányokat szereti elsősorban (mint a fent említett kérdésben is az illető), hanem a fiúkat. Ez elég abszurd, de most komolyan.. Egy lány fiú akar lenni, hogy ugyanúgy a fiúkat szeresse (kicsiny mértékben a lányokat is).

Ilyenkor mi van?



2012. dec. 18. 16:29
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy rossz érzés lehet, ha fiú szeretnél lenni, és a kiszemelt srác mégis csajként tekint rád végig. :(

Ismerkedésnél meg, gondolom, nem szeretnéd elmondani neki mindezt rögtön... :(

2012. dec. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Hát, nem terveztem. Gondolom az lenne az utolsó találka :)

De valahogy meg kell békélnem ezzel és együtt élni, vagy nem tudom mit kéne csinálni.. Amúgy is kockázatos a műtét-dolog (pénz sincs rá), és családomnak se tudnám beadagolni ezt... :)

2012. dec. 18. 20:56
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tényleg nem marad más, mint hogy megbékélsz vele... De egyébként is meg kéne próbálnod már egy rendes kapcsolatot! Lehet, megkedvelnéd időközben, előjönnének a női ösztönök, és simán belejönnél a háziasszony szerepbe. :) A szex is ment azért, azt írtad, pedig ott is a puncidat használtad mindkétszer, és téged dugtak meg. ;) Szóval a legközelebbi fiúnál próbáld meg elfogadni, hogy lányként néz rád, és hagyd, hogy elcsábítson! Menni fog szerinted? ;)
2012. dec. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem.. és köszönöm! :)
2012. dec. 18. 21:50
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ez egyáltalán nem abszurd. A nemi identitás és a szexuális orientáció két független dolog. Egy egész csomó meleg/biszex transz srácot (=lány -> fiú) ismerek.

A nemi identitás a belső érzésed mutatja, míg a vonzalom iránya a mások felé való vonzalmad. A ciszneműek (=nem-transzneműek, azaz az "átlag") is vonzódhatnak bármilyen nemű emberekhez.


- MoonEyes

2012. dec. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
8%

Mindenképpen egy szakrendelést javasolnék felkeresni!

Az adminisztrációnál faggatni szeretnének, nyugodtam mondd azt, hogy az adminisztrátorok megölése a kedvenc sportom.

Nem vicc, annak a nyomorultnak ezt meg kell kérdezni.

Aki az anamnézist felveszi (orvos) majd eldönti, hogy klinikai eset vagy-e aki valóban orvosi támogatásra szorul, vagy múló hiszti,mert ilyen is volt már a történelemben.

Sok sikert kivánok!

2012. dec. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
97%
Most ezt olvasva bennem is felmerült egy kérdés.. Aki nőből operáltatja magát férfivá az a későbbiekben mennyire élvezi a szexet? Lehet neki egyáltalán orgazmusa? Ffiból nővé operáláskor olvastam, hogy bár elég kis esély van rá, de képes lesz az ember élvezni a szexet, sőt orgazmusa is lehet...
2012. dec. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Itt igazából többféle fogalom keveredik. Ez itt három dolog.


NEM: milyen testben éreznéd jól magad, kuki vagy punci, lapos vagy cicis, szakállas vagy sima...

GENDER: feminin, maszkulin, androgűn és ezek árnyalatai.

SZEXUALITÁS: kit tudsz szeretni és kit akarsz megdugni.


Ez a megfogalmazás így eléggé parasztul hangzott, de nagyjából ezek a fogalmak amiket keversz.


Attól, hogy egy lány maszkulin (butch) még nem érzi magát feltétlen férfinek.

Van, aki genderqueer, vagyis egyszerre férfias és nőies.

Attól, hogy valaki feminin, még lehet transznemű férfi. (vannak cisneműek között is lányos fiúk). Elég sok ilyen transzpasi rohangál, lakkozott köröm, szemceruza stb. És mégis pasik, mert férfi testben tudnák csak magukat elképzelni szexközben, férfinevet szeretnének ésbácsiként szeretnének nyugdíjba menni.

Sajnos ezt a szakállas posztkomcsi doktorbácsik nem igazán vélik tudomásul venni, nekik általában elő kell adni a nemi sztereotípiákat, mert itt keleteurópában vaskalaposabbak.



Ha magára a fizikai átalakulára vagy kíváncsi, az úgy kezdődik, hogy kapsz egy csomó szakvéleményt, lélekturkászt. Ha ők rábólintanak, akkor meg lehet kezdeni az egész elkövetkező életedben tartó hormonkezelést. Pirula vagy injekió, ami átalakítja a testedet. Szőrösödni fogsz tőle, mélyül a hangod, karakteresebb lesz az arcod, a csikló megnyúlik pár mm-ert. Ezt persze szép fokozatosan, évek alatt.

Közben a legtöbben az erre való speciális mellényel (binder) szorítják le a mellüket. Ettől a mell lóghat, de ez ugye ilyen esetekben nem lényeges.

Később, ha melett rá a pénz, meg lehet csináltatni a mell eltávolítást. A bimból alatt marad két vízszintes heg, de ez is egyénenként változó, hogy mennyire látszik.

A genitáliák neccesebbek, mert működő péniszt nehéz csinálni. Általában azt szokták, hogy a szeméremajkakból csinálnak zacsit, és valahonnan, pl. alkarból vagy derékból kivett szövetből csinálnak péniszt. Az egyik hereimplatátumba tesznek egy pumpát, amivel erekciót lehet csinálni. A hugycsövet pedig szilikon implanttal oldják meg. A csiklót általában szexuális okokból meghagyják, de a méhet el szokták távolítani mert a hormonok miatt a rák kockázata megnő. (persze van amikor meg nem, lásd Thomas Beatie akinek már két gyereke is van)

Szóval kb. ennyi.

2012. dec. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Tisztelthölgyem/uram ***** válasza:
96%

Szia! Ha 20 éves vagy már nemigen fog változni a helyzet, kinőni ilyenkor már nem szokás. Ez már nem szimplán gyerekkori nemi identitászavar...:S

Felkereshetsz szakembert is, de azért kérdezz meg olyanokat is akik műtét után vannak. Ha a fiúk vonzanak inkább....hát te döntöd el, mennyire szeretnél majd egy esetleges operáció után homoszexuális vagy biszex lenni? Magyarországon? 'Leánykorodból' származó iskolai bizonyítványokkal. Sok nehézséggel járna....sokkal többel, mint ami most van....Munakvállalás.....egyéb fizikai problémák az operáció után, stb. Nem tudom.

Ja, én is hasonló cipőben járok.


Lehet nem vagyok szakember, de szerintem amit te leírsz azzal lehet együtt elni. Én 30-on túl vagyok. A gyerekkori és tinikori képeimről nem hiszik el az emberek, hogy én vagyok. Azt mondják, hogy az egy fiú. Igen, az akartam lenni, vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy igen feldühített, ha valaki lányként mert kezelni. Fiú néven kellett szólítania az embereknek. Fiú wc-be jártam, mert úgy gondoltam az a normális. Csak fiú cuccokat hordtam. Pszichológushoz is küldtek, aki azt mondta, hogy túlságosan szeretem az édesanyám??? Mikor a mellem elkezdett nőni leszorítottam fáslival és elkezdem tudatosan sokat sportolni, mert láttam a sportolóknak általában kisebb a mellük. Hát velem ilyen téren is kiszúrt a sors. (na jó, a férfiak nem ezt mondják:) Szóval mindezek ellenére nőies alkom lett. Kérdezték tőlem páran, miért nem vállalom az operációt. Hát nem tudom, mert megtanulotam így élni és a férfiakhoz vonzódom és a prefernciámon az operáció nemigen változtat. Nőkhöz egyáltalán nem vonzódok. (Ja, ez a fantáziálgatás dolog, el tudom képzelni nővel, ha én ffi vagyok abban a bizonyos fantáziában...csak a nő helyett rövid időn belül egy ffi lesz ott....tehát inkább ilyesmiről nem fantáziálgatok, mert ez már nekem is sok :)


Nekem az amatőr színjátszás segített sokat. Ott játszhatsz férfi szerepet is. De játszhatsz nőt is. Ott tanultam meg hogyan viselkednek a nők. 15 éves korom körül. Néha még szoknyát is felveszek, ha nagyon muszáj, vagy estleg nagy ritkán poénból....olyankor azt képzelem, hogy csak színház az egész (na jó műkörmöt sosem viselnék és a vihogó hülye p.csáktól is kiráz a hideg, szívesebben megyek mondjuk foci vagy boxmeccsre) De ezzel sokan vannak még így szerintem, nők is. Ma ez elfogadott dolog. Mint az is ha egy nő farmet vesz fel egy felsővel, az is lehet még akár szexi is. Sőt egy nő autószerelő is lehet, vagy katona, vagy testőr, vagy kamionsofőr....szóval nekünk könnyebb, mint ellenkező nemű 'sorstársainknak'.

Szerintem ne aggódj, bár azért kíváncsi lennék mennyire működik nálad majd egy hosszú távú kapcsolat. Nálam azzal sikerül kompenzálni a kissé férfias viselkedésem, ha a társam inkább nőiesebb gondolkodású, vagy akár megjelenésű. (ezalatt nem azt értem, hogy magassarkúban és miniruhában rohangál az utcán, bár otthon oké a műsor, ha viccesen van előadva:) Lehet a szex azzal a fiúval azért nem jött be annyira, mert első volt, és rövid volt az idő hogy kialakuljon valami lelki kötődés is? Vagyis nem tudom neked az mennyire fontos, nálam csak úgy megy. Az meg hogy ittasan bejön? Valahol olvastam, hogy a nők egy része (50% körül lehet) még nem is próbálta soha totál józanul. Érdekes.


Szóval nem tudom, felkereshetsz egy szakembert, de szeintem kérdezz meg többet, ne egyet és vond le a végkövetkeztetést. Mert az hogy nőiesen öltözködsz, vonzódsz a fiúkhuz most, a lányokhoz magad sem tudod... (szóval ez még biztos alakul majd idővel) Ha csak az zavar a legjobban hogy a fiúk nőként néznek rád, hát hívd el őket sörözni, idd le őket az asztal alá, esetleg üsd is le őket, ha cicának vagy béjbinek mernek szólítani. :)) Komolyra fordítva a szót, ha úgy döntesz, hogy női testben folytatod, nem árt elfogadni magad (a tested) amennyire lehet. Legyen egyéniséged, légy büszke magadra, arra aki vagy, amiket csinálsz és nyugodtan merd vállalni, hogy kicsit másabb vagy, mint az átlag.


Rólam tudják sokan ezt és a legtöbb embernek még tetszik is (hozzátenném, hogy férfiaknak is bejön... már akikkel én foglalkozom, mondjuk azok általában nem az extra macsó superhero-k, de mindegy) :D


Kíváncsi lennék hány FTM él boldogan, vagy sokkal boldogabban, mint a műtét előtt? És hányan lesznek öngyilkosok utána? Mindnképp mérlegeld az esetleges jövőbeli kilátásaidat, és ha szakemberhez fordulsz kérdezz meg többet is, ne csak egyet. Ha jól tudom az a része még ingyenes. A műtét már pénz kérdése.

2012. dec. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
4%
Ez undorító.
2012. dec. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!