Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Egy barátomat megerőszakolták....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gergelice16 kérdése:

Egy barátomat megerőszakolták. Tehetne ezután valamit?

Figyelt kérdés

Legjobb barátomat (lány) első randin megerőszakolták az utcán, ahol nem volt se szemtanú, se kamera. Barátom semmit sem akar kezdeni a helyzettel, de engem mégis érdekelne, hogy bizonyíték nélkül el lehetne menni ezzel a rendőrségre? Vagy bármilyen más módon felelősségre lehetne vonni ezt a személyt? Nekem eszembe jutott, hogy megírhatnánk minden női ismerősének facebookon, hogy vigyázzon ezzel a férfival, de barátom nem akarta, hogy egyáltalán kiderüljön az eset, amit én tiszteletben tartok.

Tisztában vagyok vele, hogy nekem semmi jogom sincs ezzel foglalkozni, és nem is fogok beleszólni a dolgukba, de elméleti szinten érdekelne a dolog, hogy lenne-e valami eszköz arra, hogy kevesebb ilyen szemét járjon az utcán.



ma 10:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Ha tudja hogy ki akkor habozas nelkul tegyetek feljelentest
ma 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Akkor is, ha nincs bizonyíték?
ma 10:04
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentés.

Bár ha pszichológiai oldalról nézzük a nők átlagba így reagálnak, mert úgy érzik ők "tehetnek" arról, hogy megerőszakolták őket.

Azt kell megértetni barátnőddel, hogyha nem tesz feljelentést rövid időn belül (a hüvely falán és máshol is vannak még az erőszakra utaló jelek) akkor mással is meg tudja tenni ez gyökér.

ma 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze egybol feljelentes . En tuti nem foglalkoznek azzal hogy mit szeretne a baratnom egybol mennek a rendorsegre
ma 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A probléma, hogy ez az eset 2-3 éve történt, azóta már nagy nehezen túllépett ezen, és boldog kapcsolatban él, de ez engem azóta is zavar. Tehát tényleg semmilyen bizonyíték nincs...
ma 10:10
 6/15 anonim ***** válasza:
Valóban nincs jogod beleszólni. De sajnos az ilyen férgek pont ezt használják ki. Addig, ameddig valaki meg nem únja. Lehet feljelentést tenni, de ezt úgy érdemes, ha van még olyan akivel ezt megtette.
ma 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ennyi idő távlatából nem sok értelme van.
ma 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, most már nem sok értelme van a feljelentésnek, pláne, hogy nyilván azonnal megszakította vele a kapcsolatot. Maximum ha ő feljelentené, egy hasonló feljelentésnek már lenne alapja. Mindenesetre #3-as megadta a választ, hogy úgy tűnik, mégiscsak van valami eszköz a nők kezében, köszönöm! Bár szerintem ez sem bizonyítóerejű, mivel a személy kiléte a sérülésekből még nem feltétlenül derül ki.
ma 10:22
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

Bemész a rendőrségre.

Feljelentést teszel Nagy Menő ellen.

A rendőrség elküld nőgyógyászati vizsgálatra, ahol megállapítják az erőszakolás tényét. (volt már olyan is, hogy szűz volt az áldozat csak le akarta járatni a férfit).

A köröm alatt és a ruhán(ha tudja miben volt) találhatnak hajszálat, bőrdarbaokat,stb. amiken ugye ott a DNS.

Közben behívják a meggyanúsított személyt is.

Rajta is kell lennie külsérelmi nyomoknak, mert hiába gyenge a nő ilyen helyzetben csak védekezik.

Közben DNS mintát vesznek tőle is. Kiderül az erőszakolás ténye.

Csak mint írtam is, sok nő saját magát okolja azért, mert erőszak áldozata lett. Nem vállalják a rendérségi és bírósági procedúrát. Pedig ha csak egy másik nőt megment ettől az élménytől sokat segítene.

Bár a magyar jogrendszer sem egyszerűsíti meg ezeket a dolgokat. Így megértem barátnődet.

De ennyi idő távlatából már semmit nem tud csinálni. Ha a másik fél kap egy jó ügyvédet, még barátnőd járhat rosszul, becsületsértésért és rágalmazásért.

Esetleg annyi esélye lehet, hogyha egy másik nőt is megerőszakol a pasi akkor ő is megteszi a feljelentést és akkor az elkövető nagyobb büntetést kaphat.

ma 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Azért sose biztos, van hogy a csaj is benne van csak aztán utólag megharagszik valamiért aztán egyből erőszak lesz.
ma 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!