Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Ez párkapcsolaton belüli...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez párkapcsolaton belüli erőszaknak számít?

Figyelt kérdés

Amikor a ritkán találkozol a pároddal és pár napokra, napközben is többször szexeltek, de éjszaka is felkelt akár 2-3-szor álmodból úgy, hogy ő már rád mászott. Annak ellenére hogy már többször szóltál hogy téged ez zavar mert most tudnál csak igazán aludni, és kellemetlen neked.

Mondjuk ennek a kapcsolatomnak már szerencsére vége, de mikor barátnőmnek elmeséltem azt mondta ez annak számít.



aug. 13. 01:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Igen.Annak számít
aug. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Nemet mondtál, tehát akaratod ellenére történt.
aug. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem meg nem az. A nője mellett fekszik aki iránt érez, tetszik neki. Akkor és úgy csinálja ahogy jól esik. Na és? Álomból felkelteni szexre meg csodás álom folytatás vagy nap kezdés kezdés. Dehogy erőszak.
aug. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
#3 Szólt a nője, hogy zavarja, mitől ne lenne erőszak?
aug. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Ez inkább vicces és tragikus, hogy képes valaki azt elfogadni egy "kapcsolatban" hogy felketik mert szexelni kell.

Miért is nem küldted el a fenébe az illetőt az első felkeltés után ??????

Persze a barátnő is erőssen korlátozott agyi képeségű, szóval illik hozzád, mert ez nem erőszak.

aug. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem csak előre mondtad neki, hogy zavar, hanem, akkor is mondtad, neki, hogy nem akarod, amikor rád mászott, akkor igen, erőszak.
aug. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Marha egyszerűnek tűnik a kérdés, pedig abszolút nem lehet rá igennel, vagy nemmel válaszolni, sok múlik a részleteken.


Mindjárt az elején többféleképpen tudom érteni a kérdést: úgy fogalmaztál, hogy "kapcsolaton belüli erőszak" történt-e, ami alatt nem tudom, hogy szexuális erőszakot, vagy általános értelemben vett erőszakot értettél, úgyhogy nézzük meg mindkét oldalról.


Ahogy én értelmeztem, a probléma az, hogy a pasi többször kérésed ellenére is felébresztett éjszaka. Ez egy ronda dolog, mert nem tartotta tiszteletben a kérésedet és az igényeidet, de ha ezek után lefeküdtél vele és önként tetted, akkor a szexuális erőszakot teljesen ki lehet zárni.


Szerintem a barátnődben a nemi erőszak azért merült fel, mert ugye álmodban nem tudsz beleegyezni a szexbe. Ez igaz, ugyanakkor egy élettársi kapcsolatban már feltételezünk automatizmusokat. Ha egyszer szexeltetek így, amire te pozitív visszajelzést adtál - a beleegyezés a szexbe már az -, abból okkal lehet arra következtetni, hogy ez kettőtök között megengedett.


Említetted, hogy többször felszólítottad, viszont ha jól értem, nem azt kérted tőle, hogy ne dugjon meg álmodban, hanem hogy hagyjon aludni. Nem a szex volt beleegyezésed ellen, hanem az ébresztés. Piszok önző viselkedés, de nemi erőszakról nincs szó.


Egy másik opció, hogy azt jelezted, hogy nem akarsz vele elalvás után szexelni, ő pedig ennek ellenére próbálkozik. Ha makacsul próbálkozik, de fizikailag csak annyit tesz, amennyit megengedsz, akkor kellemetlen, erőszakos magatartásról beszélhetünk, de nemi erőszakról nem.


Marad a kérdés, hogy általános értelemben vett erőszakról beszélhetünk-e. Végső soron az, hogy valakit rendszeresen nem hagyok aludni, az akár tekinthető fizikai bántalmazásnak is, hiszen komoly egészségkárosodást okozhat. Ugyanakkor ha ezt ritkán történik, nem beszélhetünk ilyesmiről. Ha pedig tényleg szexelsz vele ilyenkor, akkor igazából azt közvetíted, hogy meggyőzhető vagy. Fizikai erőszaknak sem nevezném.


Ezzel együtt ahogy többször említettem, ez egy erőszakos, önző magatartásnak tűnik a leírás alapján, és jól tetted, hogy váltottál. Párkapcsolati, vagy nemi erőszakot én nem látok a történetben.

aug. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy írják, itt a pontos részleteket kell elmondanod, akkor derül ki hogy jogilag erőszak-e.

Sok nő ezért is nem vállalja a jogi lépéseket, mert pontosan el kell mondania mi történt.

Ha, pl. rád mászik, és mondogatja, hogy szexeljetek, és mondjuk oda nyomja a farkát a szádhoz, és kérlel, hogy szopjad és Te elkezded szopni akkor nem erőszak, de, ha te végig mondod, hogy nem akarod, de ő meg a szádba nyomja erővel a farkát, akkor erőszak.

aug. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Jelentsd fel majd a hatosag eldonti
aug. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%
Én úgy oldom meg, hogy ne legyen erőszak, hogy a puncijának a látványára verem ki, mert abban mindig benne van.
aug. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!