Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Mi az a korhatár ami felett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az a korhatár ami felett nem büntetik a szexuális aktust ha közös, de esetleg a lány meggondolná magát utólag?

Figyelt kérdés
nem akarok bajt, de legutóbb volt fent nálam egy lány és kiderült hazudott a koráról, 19nek mondta magát, de kiderült hogy most fogja még csak tölteni a 17-et. Szex nem történt, de nagyon nyomult, de elég szarul érzem magam hogy átvert és bajba sodort, mivel én meg 26 vagyok.
2022. okt. 24. 21:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
#9 Másokat hülyézel, miközben baromságokat hordasz össze.
2022. okt. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

1) A beleegyezési korhatár 14 életév ha már elmúltál 18. Ha még 18 alatt vagy, akkor 12. életév.

2) Utólag már mindegy mit bán meg, az a lényeg hogy amikor történt akkor beleegyezett (akarategyezőség állt fent).

Nincs olyan hogy "megrontás" - szexuális visszaélés van, ha az 1) pont szerinti beleegyezési korhatárok nem teljesülnek. Egy 17 éves esetében ez már teljesült.

2022. okt. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
#15 ez mind nagyon szép és igaz, csakhogy te is a lényeget hagytad figyelmen kívül. tehát akkor még egyszer: a kérdező arra kíváncsi, mi van akkor, ha a kiscsaj HAZUDIK?! Ebben az esetben lényegtelen mikor miben egyeztek meg a felek, mert ő most mást állít, történetesen azt, hogy nem egyezett bele, és ebben a helyzetben édesmindegy hogy 12, 14, 18, 29, 58, 73 éves az illető alany, mert nemi erőszaknak minősül, így is úgy is! itt senkinek nem anyanyelve a magyar? vagy kihagytatok jó pár évet az iskolából??
2022. okt. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
#16 a bizonyítási eljárás nem csak bemondásra épül. Van (sajnos) pár évtizedes bírói gyakorlat elég nagy bizonyossággal megállapítani bűnös-e valaki vagy sem. Olyan "apróságok" mint a tanúvallomásokban meglévő ellentmondások feloldása, tárgyi bizonyítékok (ezért fontos szexuális erőszak esetén a minél korábbi látlelet felvétele). Ja és a pszichológusi szakvélemény. Aki traumán esett át annál elég pontosan megmondható történt-e erőszak, vagy csak utólag találta ki.
2022. okt. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
8%
Ó, majd elfelejtettem, az a fenemód szuperbiztos bírói bizonyítási eljárás gyakorlata. Hát persze! Ezt mondogasd azoknak, kérlek, akiket tévesen ítéltek el, majd kiderült, de addig is ültek a sitten jó pár évet, ha nem életfogytiglan! Ti papíron meg az interneten élitek az életetek, vagy dependens gamerek vagytok? Menjetek már ki néha az utcára valós emberek közé!
2022. okt. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
#18 téves ítélet előfordulhat, de szerintem a börtönben csücsülök 99,99%-a eléggé megérdemelten van ott
2022. okt. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
#19 ja, meg a gyereked is megérdemelten lesz ott, mert elszívott egy füves cigit a haverokkal. Na ez már nem téves ítélet lesz, hanem jogos egy rossz törvény miatt, de ez már tényleg más lapra tartozik, nem akarom ide keverni. Csak érzékeltetésül akartam, hogy nem kell annyira hasra esni a törvényektől. Van olyan ország ahol nem 14 hanem 12 év a beleegyezési korhatár, és van ahol magasabb mint nálunk. Eleve torz az egész szisztéma, de hagyjuk is!
2022. okt. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

“mindegy mi áll a paragrafusban! nehéz felfogni mucikáim?? tanuljatok jogot és akkor ti is tudni és érteni fogjátok!”


Én tanultam jogot, -igaz nem vagyok jogász-, de ha valamit a fejembe vertek, akkor az az hogy 2009 óta (tehát lassan 14 éve!) nem paragrafus, hanem SZAKASZ!

2022. okt. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Csupán arra akartam rávilágítani, hogyha egy ilyen alapvető dolgot nem tudsz, akkor az azt jelenti, hogy nem hogy jogász nem vagy, de Te velem ellentétben még csak soha nem is tanultál jogot…
2022. okt. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Azt azért hozzáfűzném én is, hogy nem kell a lánynak meggondolni magát, elég ha kiderül. Olyankor apuci, anyuci nekiront a lánynak, a kislány megijed, és legtöbbször az van otthon, hogy erőszakos volt a pasi, meg félt nehogy bántsa, meg ilyenek. Ha a szülői nyomásra feljelentés lesz, ott lesznek a bajok.
2022. okt. 25. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!