Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Lányok Ti,hogy lettetek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Joe112 kérdése:

Lányok Ti,hogy lettetek aszexuálisak? Sok nő "szenved" ebben? Mi volt a kezdeti tünete? Párkapcsolat működhet így?

Figyelt kérdés

Várom az értelmes válaszokat!

Köszönöm!



2022. febr. 3. 07:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
A munkatarsam zaklatasa miatt.
2022. febr. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem vagyok aszexuális kifejezetten, de elég alacsony a libidóm. Az oka a depresszióm.
2022. febr. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ennek lelki okai vannak, lásd fenti két hozzászólót.


Ami engem illet, hálistennek trauma nem ért, depressziós nem vagyok, "aszexuális" egyszerűen akkor leszek kapcsolatban, ha már nem kívánom a párom/szeretőm.

Akkor tudom, hogy ez a dolog nagyjából behalt. (most is ilyenben vagyok, úgyhogy első kézből)

2022. febr. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Okozhatja hormonzavar is, amin lehet segíteni.
2022. febr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyik se okozhatja, amiket az eddigi válaszolók írtak. Az aszexualitás egy szexuális irányultság, nem azt jelenti, hogy nem szeretsz szexelni, hanem hogy se a saját nemed iránt, se ellentétes nemű személy iránt nem vonzódsz szexuálisan. Még nem jöttek rá a kutatók teljes bizonyossággal, hogy mi áll a különféle szexuális irányultságok hátterében, de vagy valószínűséggel pontosan ugyanúgy lesz az ember aszexuális, mint mondjuk heteroszexuális vagy homoszexuális vagy bármi egyéb.


Amikről az eddigi válaszolók írtak, azok teljesen más dolgok, semmi közük a szexuális irányultsághoz. A libidóhiány, a hormonzavar, a traumatikus élmények stb. általában nem befolyásolja az ember szexuális irányultságát.

2022. febr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem voltak jó élményeim a szexben. Egyébként se szeretem általában a fizikai dolgokat. Másrészt számomra egyéb dolgok sokkal nagyobb örömet okoznak, mint a szex. Művészetek pl.
2022. febr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"nem vonzódsz szexuálisan"

Ez így igaz.

Viszont ez nem érinti az irányultságot!

Attól még intim viszonyra (szex nélkül) pont ugyanúgy fogsz vágyni, és általában nem mindkét nemmel!

2022. febr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

""nem vonzódsz szexuálisan"


Ez így igaz.


Viszont ez nem érinti az irányultságot!


Attól még intim viszonyra (szex nélkül) pont ugyanúgy fogsz vágyni, és általában nem mindkét nemmel!"


Ez jóval árnyaltabb ennél. Nemcsak szexuális irányultságuk van az embereknek, hanem pl. romantikus irányultságuk is. A legtöbb embernek ugyanaz a szexuális irányultsága, mint a romantikus, tehát pl. aki hetroszexuális, az általában heteroromantikus is, aki homoszexuális, az homoromnatikus is stb. De előfordul, hogy a kettő nem egyezik. Abban igazad van, hogy tényleg vannak olyan emberek, akik szexuális vonzalmat nem éreznek, de romantikus vonzalmat igen (viszont tévedsz, mert vannak olyanok, akik mindkét nem iránt, ők a biromantikus aszexuálisok), de van olyan is, hogy aromantikus, ők nem éreznek romantikus vonzalmat semmilyen nem iránt. És lehet valaki egyszerre aszexuális és aromantikus is.

2022. febr. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Önbizalomhiány,depresszió,talán az is,hogy szüleim kiskoromban észrevették,hogy önkielégítek,és belém nevelték ez bűn.(akkor még nem tudtam mi ez)
2022. febr. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Amit a legtöbb normális ember szexuális közeledésnek gondol, az az én szememben kimeríti a zaklatás fogalmát, olyannal pedig még nem találkoztam, aki hajlandó hozzám alkalmazkodni, mindig elég hamar sértődés lett a vége. Így most már inkább nem is próbálkozom. Egész életemben összesen egyszer azért éreztem vágyat egy férfi iránt, így nem tudom aszexuálisnak számítok-e egyáltalán (ő is csak azért volt hajlandó "foglalkozni" velem, hogy utána jó nagyot röhögjenek a haverjaival, szóval ez se éppen hozta meg a kedvemet semmihez).
2022. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!