Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Libidó csökkenés lehet a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Libidó csökkenés lehet a fáradságtól illetve stressztől?

Figyelt kérdés
40 es éveim elején járok és egy ideje azt vettem észre hogy eléggé lecsökkent a libidóm. Hozzáteszem hogy elég stresszes időszakon mentem keresztül,volt egy komoly műtétem amitől nagyon féltem. Plusz született egy gyermekem aki miatt éjszaka óránként fent vagyunk a feleségemmel. Nagyon kimerültnek érzem magam a kevés alvás miatt. Azt vettem észre hogy már nem gondolok annyit a szexre,holott eddig napi szinten érdekelt a dolog. Nagyon megijeszt a dolog hiszen eddig éjjel nappal fickós voltam! Normális ez a tények ismeretében vagy kezdjek el aggódni? Valaki járt már hasonló cipőben?

2022. jan. 28. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, a stressz és a fáradtság gonosz játéka ez.
2022. jan. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

En igaz 30 vagyok, gyerektelen, de rengeteg ilyen kerdes volt már itt az oldalon a baba szuletése korul. Mindig úgy zárult valahogy, hogy eltelik eg kis ido (már nem emlékszek pontosan, ezértnagyobb intervallumot irok) fél-3 év, változik a rezsim a kicsi korul és minden jobb lesz. Tobb idotok lesz ujra egymásra.


A stressz is majd elmulik. Probáld meg azt eltuntetni eloszor.

2022. jan. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fáradtan, kimerülten, stresszesen az ember egyetlen dologra vágyik: pihenésre, alvásra nem a szexre, sem másmilyen "szórakozásra".
2022. jan. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,hát remélem rendbe jövök hamar.
2022. jan. 28. 12:54
 5/8 kalandvagy1986 ***** válasza:
Lehetséges hogy semmi köze hozzá, de Covid-on átestél/ kaptál védőoltást?
2022. jan. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
63%
Tudod, kérdező, a stressz remek dolog, amikor találkozol a kardfogú tigrissel. Minden energia az agy, a kéz- és lábizmok köré koncentrálódik. Mondom: MINDEN energia. ami amúgy az emésztéshez, az immunrendszeri és fajfenntartási funkciókhoz kellenének. Ez a harcolj, vagy menekülj állapot, amikor a szimpatikus idegrendszer kapcsol be. Ha ez tartóssá válik, beláthatod, hogy iszonyú károkat képes véghez vinni.
2022. jan. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6, kifejtenéd ezt a dolgot a szimpatikus idegrendszerrel kapcsolatban kicsit bővebben?
2022. ápr. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
Nagy vonalakban minden pörgős tevékenységhez, vagy állapothoz a szimpatikus idegrendszer kapcsol be, kedves utolsó. A baj az,, hogy a mai ember folyamatos stresszben él, és itt nem csak és kifejezetten az evidens, látható, vagy érezhető stresszfaktorokra kell gondolni, mint pl a befizetetlen számlák, közlekedési dugó, főnökünk/párunk raplija, stb, hanem a belső, csendes stresszforrásokra is. Ezek pl a hintázó vércukor (a mai táplálkozás egyenes hozadéka) a környezetünkben napi szinten előforduló mintegy 8000 (!) kemikália, a túlhajszoltság, kifáradás, a cirkadián ritmus felborulása, a monitorok hideg kék fénye, stb. Annyi stressz ér minket, hogy a bolygóideg már nem is tudja a paraszimpatikus idegrendszert bekapcsolni. Pedig ez lenne az ember (és minden élőlény) természetes állapota. Ilyenkor tudnak ugyanis az életfolyamatok normálisan zajlani.
2022. ápr. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!