Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Más is megfogadta, hogy nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is megfogadta, hogy nem prűd módon fogja a gyerekét felnevelni, mint ahogyan a szülei tették?

Figyelt kérdés

Ez mindig egy visszatérő elem, frusztráció volt a gyerekkoromban, hogy mindig az iskolai haverokkal beszélgettünk róla, hogy


"Mennyiszer verted ki tegnap"

"Kinek raknád be az osztályból" stb...


De otthon kb amikor anyám elkezdi, hogy "jajj de aranyos, szép lány ugye" stb.. kommenteket, akkor egyre inkább elkezdett frusztrálni és minél több időt töltöttem el velük, minél többet gondolkodtam így az ellenkező nemről, annál bénábban ment


És amikor eltávolodom végleg a szüleim nézeteitől, fejben is és úgy nézem az ismerkedést, szexet mintha ők nem befolyásoltak volna engem e téren, hanem a saját belső hangom irányít, akkor sokkal egészségesebben tudok viszonyulni a csajokhoz


Nem ez a prűd látásmód, "hogy jajj de aranyosak vagyunk, még csak hallásból sem tudom mi az a szex", hanem inkább az, hogy "hűű dejó volt amikor múltkor leszippantott az a milf"


És állandóan van az emberben ez a kontraszt, ez a szerep amit a családdal kell játszani, idegenekkel, közeli ismerősökkel, haverokkal, csajokkal stb..


2021. aug. 12. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Először hülyeségnek véltem a kérdést, de a leírást végigolvasva jogosnak érzem, nem ilyen erős hangnemmel, de jogosnak.
2021. aug. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
A prűd és az alpári tapló paraszt között kellene azérr egy átmenet. Elég betegnek hangzik hogy egy szülő így beszéljen a gyerekével a szexről. Mert mit vártál volna? "Jajj de kisb*sznivaló egy a jány kicsifiam ugye?" Szerintem egyik szélsőség se egészséges.
2021. aug. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

azért itt több dolog van összemosva.

azzal egyetértek, hogy bizonyos családokban úgy van kezelve a szexualitás, mint egy nemkívánatos, lealacsonyító, csak nagyon korlátozott keretek közt elfogadható dolog, és a fiatal felnőve nehezen ledönthető gátlások közt találja magát ilyen téren. szóval azzal egyetértek, hogy a szülők felől is érezheti, hogy a szexualitás nem csak mély érzelmek által fűtött csuparomantika szeretkezést jelenti, stb., nem csak a lélek számít, nem gáz, ha egy "aranyos, kedves lányt" jó csajnak tart, nem gáz róla fantáziálni (egyúttal viszont arra is meg kell tanítani, milyen viselkedés NEM elfogadható a lányok irányába, akkor sem, ha bejön neki)

másrészt viszont ha a haverok helyett velem kezdené kitárgyalni, melyik jó csajról mit fantáziál, elgondolkoznék, nem láncoltam-e túlságosan magamhoz a gyereket, hogy a leszakadás korszakában sem sikerül leszakadnia.

2021. aug. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az volt a probléma, hogy mindig csak a két végletet láttam gyerekkorban és az egyensúlyt csak belül keresgettem


2 nézőpont volt:

- a "prűd, szexet nem nézünk a tv-ben mert ciki"

- a "Nézd milyen jó a segge, igen meghúznám"


És a kettő között hogyan találod meg melyik a helyen út?


Mert igazából semelyik,

- ha a szüleid szerint élsz akkor remete maradsz, mert hülyének fognak nézni a nők, ha így viszonyulsz hozzájuk,

- ha az utóbbit, akkor meg egy szexmániás bunkó baromnak akitől jó esetben félni fognak


És akkor sok sikert az ismerkedéshez.

Na most tegyük fel mégis megtanulod az egyensúlyt, és megtanulod, hogyan kell viszonyulni a másik nemhez, a gyereked viszont nem akarod, hogy emiatt frusztrálja magát, de, hogyan tanítod meg rá, ha téged sosem tanítottak meg, hanem magadnak kellett? Ugyanazt csinálod mint a szüleid, hogy hagyod, hogy ő megtalálja a labirintus végét?

2021. aug. 12. 11:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Huh, nagyon együtt érzek veled Kérdező.

Én megfogadtam, hogy máshogy fogom csinálni mint a szüleim. Azt éreztetik, hogy bűn, mert fiatal vagyok. Úgy beszélnek, mintha természetes lenne, hogy egy 2 éves kapcsolatban még nem csináltuk.

Biztos hogyha szülő leszek felvilágosítom majd a gyereket időben, korához megfelelő mértékben és engedem majd, hogy csinálja egy komoly kapcsolatban fiatalon is. Inkább otthon, mint mindenféle eldugott helyen.


Nyilván kell húzni egy határt, nem fogok arról beszélni vele a strandon, hogy ki hogy néz ki, mire veri...

2021. aug. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!