Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Nők? Mit jelent az, ha tágykén...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők? Mit jelent az, ha tágyként kezelnek?

Figyelt kérdés
Az, hogy tetszik egy nő vagy le akarunk vele feküdni az honnatól tárgyiasítás? Ha udvariasan az értése adjuk. Hogy hívhatom el pl. randira, hogy az ne legyen zaklatás? Kicsit primitív vagyok, hogy ezt megértsem. Ezzel az erővel a férfi könnyebben lesz tárgy, élő vibrátor. Tárgyakkal nem akarnék lefeküdni vagy szexelni.

2021. júl. 6. 09:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Férfiak is írhatnak. Akik gyakorlatabbak a pc világban. Nekünk ez suliba nem tanították, lehet kellett volna :(. Csak írják oda a nemüket.
2021. júl. 6. 09:39
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez pszichológiai kategória.

Van, aki nevelkedése során nem tanulta meg az érzelmi különbségtételt emberek és tárgyak között, és nincs empátiája. Nem úgy érez emberekkel kapcsolatban, mint érző lények iránt, és nem számít neki az akaratuk, vágyaik, érzéseik.

2021. júl. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kinek nem számít, ha egy nő nemet mond, akkor az nem. Egy tárgy nem tud nemet mondani.
2021. júl. 6. 09:42
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Az hogy egy adott szociális interakciónak csak és kizárólag az a célja, hogy berakd és elélvezz, de a személyiség/lélek/egyeb cél hidegen hagy.

Pl. munkahelyen vagy, meg kell oldani egy problémát de a másik (férfi) kollega folyamatosan flörtölésre tereli a témát ahelyett, hogy haladna a meló.

Vagy amikor beleesik az ember lanya valakibe, aki bókként annyit tud kiköhögni akár többhónapos ismerettség után, hogy jól néz ki meg hogy szűk. Stb.

2021. júl. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"másik (férfi) kollega folyamatosan flörtölésre tereli a témát"


Ilyen nőknél is van, de miért gondolhatja a másik fél, hogy nem érdekel a lélek/személyiség, csak az, hogy "berakd és elélvezz"? Azt erőszaknak hívják.


"ahelyett, hogy haladna a meló"


Az nem tárgyiasítás, hogy a másikra kizárólag munkaeszközként tekintünk? S nem érdekel a lelke? Élete? Mert azt meg se lett kérdezni.

2021. júl. 6. 09:50
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően azt tekintem tárgyiasításnak, amikor nem vagy tekintettel arra, hogy a másik is ember, ennek megfelelő érzésekkel, döntésekkel, stb.

Viszont egyre divatosabb kifejezés, szóval ha beleásod magad a témába, készülj arra, hogy nagyon eltérő, gyakran ellentmondásos értelmezésekkel fogsz találkozni.

Főleg amerikai hatású kontextusban látni, hogy a tárgyiasítás egyre inkább az egykor vallásos ihletésű prüdéria folytatása modern köntösben. Hogy megvilágítsam egy példával: régen helytelennek tartották, ha felizgultál egy random nő vonzó formáitól, mert az volt a felfogás, hogy Isten szándéka szerint a szexualitás kizárólag házasság keretein belül helyénvaló, célja a házastársi kötelék erősítése és legfőképp a gyermekáldás. Ma egyre több olyan felfogással találkozhatsz, hogy ha felizgulsz egy random nő vonzó formáitól, tárgyiasítasz, mert testrészekre redukálsz egy embert, aki test-lélek-elme egyben. (ellenben ha valami tisztán szellemi tevékenységről van szó, pl. eszmecsere tudományos témában, senki nem jön azzal, hogy miért redukálod a másikat tisztán az elmére, miért nem foglalkozol a testével, lelkével)

2021. júl. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"miért gondolhatja a másik fél, hogy nem érdekel a lélek/személyiség, csak a"

Itt most nem a kölcsönös játekra céloztam, hanem amikor az egyik fél kommunikál tovább a munkáról, a másik meg "más vizekre" terelné a témát, hiába egyértelmű, hogy nincs rá kereslet.

Igazad van abban, hogy a nők is csinálnak ilyet, de mivel a kérdésed az volt, hogy hogyan tárgyiasítják a nőket ezert a férfiakat emeltem ki. A nők ilyen környezetben máshogy (is) kihasznalják a ferfiakat, csak az nem válaszolja meg a kérdésedet.

"Az nem tárgyiasítás, hogy a másikra kizárólag munkaeszközként tekintünk?"

Dehogynem, csak akkor nem egyik kollega tárgyiasítja a masikat, hanem a cég zsákmányol ki minket.

"S nem érdekel a lelke? Élete?"

Dehogynem, csak nem akkor amikor sürgősen elintézendő feladat van.

"Mert azt meg se lett kérdezni."

Ezt bevallom nem tudtam értelmezni.

2021. júl. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#5

#6-os vagyok, a #4-es által beírt munkahelyi példát azért tekintem tárgyiasításnak, mert nincs tekintettel arra, hogy alapvetően munka céljából ültünk össze, a tevékenysége nem odaillő, a kolléganő mint EMBER számára érezhetően kellemetlen.

2021. júl. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Pl. ez a kérdező tárgyként kezelné a nőket:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__heteroszexualita..

2021. júl. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Leegyszerűsített hüvelykujj-szabály. Ha a másik ember is érdekel, az hogy mit gondol, mit érez ÉS figyelembe veszed akkor nem tárgy. Ha lesz.rod csak megdugni akarod, csak a testét akarod s letojod mit érez, mit és hogyan akar akkor meg tárgyiasítva kezeled.
2021. júl. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!