Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Miért nem érték már a szüzesség?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem érték már a szüzesség?

Figyelt kérdés

2020. nov. 25. 20:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
17%
Érték csak tudni kell értékelni.:))
2020. nov. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
88%

A tudás és tapasztalat hiánya hogyan lehetne már érték? Arra is büszke vagy, hogy milyen sok nyelven nem beszélsz?

(Provokatív kérdésre provokatív válasz.)

Mert a szexet bűnnek tartják néhányan.

A tapasztalat hiánya csak akkor érték, ha a nem tapasztalt dolog bűn. Tehát ha nem tapasztaltad milyen gyilkolni, az érték, mert a gyilkosság bűn. Szerinted a szex bűn?

2020. nov. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
23%

Értékes egy fiú számára, egy lány szüzessége, mert egyrészt megtisztelő érzés, másrészt jó a tudat, hogy az adott srác szerszáma kerül elsőként a lány puncijába, a lány érintetlensége, hogy az adott srác teszi először magáévá a lányt.


20F

2020. nov. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
55%

Ha fiú vagy és szűz 20+ évesen ---> szerencsétlen bénaság.


Ha lány vagy és szűz 20+ évesen ---> erkölcsi csoda.

2020. nov. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Hogy nem érték? Nem egy hír votl róla mikor a kiscsajok pénzért, elég széő pénzért adták el a szüzességüket. :D
2020. nov. 26. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem a vallásokba azért került bele a szüzesség eszméje, hogy elkerüljék a nemi betegségeket és a házasságon kívüli terhességet. Az ókorban ezekkel nem nagyon tudtak mit kezdeni: aki nemi beteg lett, az az is maradt és sokszor lassan felfordult benne. A házasságon kívüli gyerekek nyomorogtak az anyjukkal. A szüzesség garantálta, hogy ettől védve van az illető.


A modern világban csökken a vallás befolyása egyébként is. Ezen kívül az óvszer és a fogamzásgátlók 99%-ban kiküszöbölik a nemi bajok és nem kívánt terhességek jelentette gondokat. Az emberek pedig azt látják, hogy jó csinálni és szinte semmi kockázat: akkor miért türtőztetnék magunkat? Mi a jó abban, ha valaki nem csinálja, ha nincs semmi negatív következménye, miközben nagyszerű érzés?

2020. nov. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
a válaszokat a belül a lelkiismeret útján kell keresni..
2020. nov. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
28%

szexualitás nélkül is lehet teljesen normális életet élni, vannak ilyen párok és bár sokan nem hiszik, de ilyen nem házas emberek is..sőt ha egy fiatal pár egyik tagja özvegyen marad, akkor ideális az volna ha nem házasodik meg újra sem keres új párt, hanem özvegy marad haláláig, erkölcsileg, ez a helyes..

van olyan, akit ez nem vonz, sőt semmi jót nem lát benne lelkileg.. az ösztönszerűségben..

de a válasz minden emberben belül ott van, az hogy mi volna az ideál, hit és vallás nélkül is.. persze hit nélkül nehéz kibírni..

van olyan ember, lány aki az, nem volt még kapcsolata, de senki sem nézné ki belőle, .. ez az ő magán dolga és teljesen normális is, testileg és lelkileg egyaránt.. ne általánosítsunk.. ha ő boldog így és teljesen jó neki, az ő döntése, ő élete, ő lelkiismerete..

2020. nov. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

16 éves vagyok LÁNY szűz és még egy párkapcsolatom sem volt csak olyanok akartak akik meg akartak b_szni és itt hagyni...csak nem hagytam magam mint egyes r_bancok


de teszem fel mi van azzal akit megerőszakolnak? ő már akkor nem értékes ember?

2020. nov. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 1Léna ***** válasza:
100%

Csapdába esünk.

Tizenévesen egyre jobban vágyunk arra, hogy önálló döntést hozzunk. Elkezdjük kritikusan szemlélni a világot megítéljük az általunk ismert felnőttek viselkedését. Van véleményünk, hogy hogyan kellene csinálni.

A környezetünkben, a filmekben sok kapcsolatot látunk.

A nemi hormonjaink működése késztet bennünket, az ellenkező nem megismerésére.

Kapcsolatra, szeretetre vágyunk. (Szerethető vagyok? Vonzó vagyok?)

A kortársaink beszámolnak próbálkozásaikról, így arra gondolunk, hogy nekünk is kikellene próbálnunk.

Sokan attól való félelmükben, hogy egyedül maradnak (félelem, kishitűség, önértékelési zavar) azt gondolva, hogy a szüzességük elvesztésétől lesznek kívánatosabbak a fiúk számára, valóban csak megteszik, ténylegesen csak elvesztik a szüzességüket.

Van aki vagányságból, mondjuk, hogy Ő legyen az első aki eldicsekedhet ezzel.

Minden újabb személlyel való szexuális próbálkozás során a lelked, egy kis darabja összetörik, aminek kihatása lesz az életedre.

A szexualitással nincs semmi baj, de meg van a maga helye ideje.

Mindenki boldogságra vágyik, de fiatalon kellő élettapasztalat nélkül könnyen összekeveredik a nemi vágy kielégítése, egy szerelem szexualitásban való beteljesedésével. Itt nem azokra az egyoldalú szerelmekre gondolok, amikor én szerelmes vagyok valakibe, és egy tényleges megismerés nélkül a karjaiba vetem magam, hogy megpróbáljam a szexszel elkötelezni magamnak. Az igazi szerelem, az kíváncsi a másikra. Érdekli az egész ember. Szinte minden tetszik benne, de észreveszi a hiányosságait, a gyengeségeit, de azokban képes a másikat kiegészíteni, támogatni, bátorítani. Ha mindezek viszonozva vannak, na ez az a szerelem, amit érdemes megpecsételni egy házassági szövetséggel, amit valóban megkoronáz és beteljesedik a szerelem egy szexuális egybeolvadással. Amikor a fiú és lány így szeretik egymást akkor a szüzesség nem elveszik hanem ajándékká válik. Mindkét fél önértékelése magasba szökik, és együtt mindenre képesek lesznek. Ezek a ritkának számító, példaértékű családok, akik jól alapoztak, jól építették fel kapcsolatukat és folyamatosan fáradoznak a annak ápolásán.

Mindig van döntési lehetőségünk.

Könnyű olyan döntést hozni amit a többségtől látunk, de vajon jó döntés-e az a saját életemre? Szolgálja-e az én érdekeimet?

Nehéz egyedi döntést hozni, és nehéz kitartani mellette, mert a többség igyekszik befolyásolni, magát igazolni.

2020. nov. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!